2 roky a UM-kolik davate?

13496
28.8.10 22:01

2 roky a UM-kolik davate?

Ahoj holky
zajima me kolik UM davate rano a vecer detem-ale ne mladsim dvou let..
Emca mi pila rano 180ml a vecer nez sla spat taky 180ml,predtim mela veceri,ale mlicko si vzdy dala.Pije ho jen doma,kdyz je u tatinka nebo babicky tak ne.
Ted posledni asi tyden vecer vyzaduje vic,takze nesu 180ml,pak 120ml a pak treba jeste 90ml a vse vypije.V noci uz treba v jednu stoji v pokojicku v postylce a vola na me,ze chce mliko.Reknu ji,ze mlicko az rano a odejdu.Rano kolem seste(vstavala na mlicko az v osm)uz chce mliko,dam ji ho,ona ho vypije,polozi flasku vedle sebe a jeste spi.
Zajima me,zda ji mam v noci davat mliko ci ne(moc se mi ji nechce znovu na nocni mliko zvykat) a zda ji nemam davat pred spanim treba tekutou kasi(nikdy mi ji nejedla,vzdy jen pila).
MMch davate UM nebo normalni mleko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1853
28.8.10 22:12

„malýmu " :lol: jsou 3 a jedeme taky v UM ,ale jen doma .Ted jsme byli 2 měs.u baby a tam ho neměl ,občas jsem mu přes den dala kravský .Jinak v noci to mám jako ty (je to dost naprd nedoporučuju dítě zvykat :palec: )snažím se to eliminovat jako ,že mu dám 150mlna stoleček a řeknu,že to má na celou noc tak at šetří ,ikdyž mám poslední dobou pocit ,že mu stejně jde nejvíc o to "zadudat“ si flašku a to co z ní teče je celkem jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.8.10 22:19

NO ja vim,ze je to na prd a proto ji to mliko v noci davat nechci,pamatuji si,jak jsem ji to drive odvykala,ale je to des,spavala celou noc a ted ja jdu spat po 23h a uz v jednu vstavat bo mi tak hulaka jak na lesy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
28.8.10 22:24

no jo soucítím s Tebou ,protože jsem na tom stejně .Mě se podařilo odbourat poobědové mlíčko ,ale na noční jsem se ještě nezmohla ,spolíhala jsem že až prokousne poslední savičku řeknu ,že má útlum ,ale to by mu tatínem nesměl po příjezdu z od babičky koupit sadu lahviček jak pro mimino.On totiž našeho malýho "chápe " sám si dudlal lahvičku ještě v první třídě .Ale tak daleko už nehodlám zajít .....doufám :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
28.8.10 22:28

Synovi jsou dva roky a UM pije taky. Ráno vypije 240ml, má to místo snídaně, nic jinýho k jídlu nechce. Večer dávám 150ml a málokdy to vypije. V noci se nebudí.

Dcera byla ovšem jinej pijan :mrgreen: , budila se i po druhém roce kolem pátý ráno a chtěla mlíko. Vždy jsem jí ho udělala, ona vypila svou lahev a spala dál. Také měla období, kdy se na mlíko neprobudila v pět, ale třeba v jednu. Pro mne byl takovej přelom třetí hodina ranní, když se probudila dřív, tak jsem jí UM nedala, pak už ano. Probudila se vždy jen jednou, vypila a spala. Někdo to považuje za dost velkej opruz, pro mne bylo ale snažší uvařit UM a za pět minut zase spát, než půl hodiny poslouchat ječící dítě, že chce mlíko… :roll:

Věřím, že stejně jako to přešlo tu mojí, tak i tvá holčička tomu brzy odvykne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.8.10 22:41

Sunny no ja doufam,ze ji to prejde.

Pavlo mmch poobedove mleko ted chce taky :roll: :roll: I kdyz ma obed,tak nez jde spat,tak rve,ze chce mleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
28.8.10 23:34

UM měl Vítek do 18 měs, pak už normální mléko.Pije dodnes 175 ml ráno a stejně večer. A to se dá říct,že je to jeho večeře,protože jen málokdy něco večeří.A spí už od 2 měs nepřetržitě celou noc,tak asi s tím vystačí. :wink: Ale jak.. :nevim: je mi záhadou, páč je to chlap jak hora :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LenkaZ3
29.8.10 01:20

Ahoj, já to nějak nepochopila, když má hlad, proč jí nedáš najíst?
Nepíšeš, kdy chodí spát, ale jestli třeba v 8 večer a má jíst až v 8 ráno, tak by to měla 12 hodin bez jídla a to nedáme ani my dospělí. Já tedy určitě ne a po dítěti mě to nenapadlo chtít.
Navíc ona má evidentně hlad už než usne, proto chce další a další mlíka… nepíšeš, co večeří, posílila bych večeři. Pamatuji, že jsem měla vychytaných pár večeří, po kterých mi dítko v noci nevstávalo (třeba rajská s knedlíkem a masem fungovala stoprocentně). Jinak vstávalo asi tak do 2,5 let, kdy si definitivně zkrátilo spaní na 10 hodin a to už bez jídla zvládne :-) jen já si moc nepomohla, asi bych i radši v noci vstávala za ty 2 hoďky klidu navíc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
9549
29.8.10 07:17
LenkaZ3 píše:
Ahoj, já to nějak nepochopila, když má hlad, proč jí nedáš najíst?
Nepíšeš, kdy chodí spát, ale jestli třeba v 8 večer a má jíst až v 8 ráno, tak by to měla 12 hodin bez jídla a to nedáme ani my dospělí. Já tedy určitě ne a po dítěti mě to nenapadlo chtít.

vim, ze to sem nepatri, mam mladsi ditko, kazdopadne chci reagovat na to, ze dite nevydrzi 12 hodin bez jidla, moje mala uz asi od 9.mesice pije 240ml v 19hodin a stejnou davku rano v 7

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.8.10 08:29

pro Lenku.....rok hlad nemela,chodi spat o pul devate,v osm veceri.
Nepisu co ji,protoze jsem se ptala kolik mleka piji jine deti,to byla zakladni otazka.
Ale nezlob se na me,ale takove reci typu proc ji nedam najist atd fakt nemusim.
Me dite ji dost a umi si rict kdyz ma hlad!!!!!!!!A zrejme to hladem nebude,protoze pokud bys poradne cetla,tak by ses docetla,ze nikde jinde mlicko nepije,jen doma.
A mmch ja pres noc taky nejim,dam si veceri v osm a vydrzim i do deviti.

Hanulko tak nejak…Dcerka jeste v cervnu pila vecerni mlicko v sedm a rano az kolem pul osme,spala nonstop a vydrzela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
29.8.10 10:01

To určitě není o hladu, ale o chuti a potřebě dudlat a o zvyku. Je fakt, že když dáváš tolik večer, že jí to může roztáhnout žaludek a pak ten hlad má. Takže já třeba dávala večeři a pak mlíko, cca 150-210 ml podle večeře. a když volal v noci, tak jsem mu říkala, že bude ráno. Ale chce to nervy. UM měl do tří let a občas ještě dojíždí zbytky po Anetce :mrgreen: mmch ta začíná dělat to samé, když se v noci vzbudí, tak chce někdy mlíko, třeba když jí rostou zuby, nebo když vím, že nevečeřela, tak jí to dám. Až později, když je s nima domluva, tak to jde ukecat, že to bude až ráno.

kolem dvou let měl pořád mlíko ráno odpoledne a večer, postupně jsme odpolední mlíko zrušili, pak ranní - až kolem 3,5 let a večer si ho dává ještě kolikrát teď (už normál).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3467
29.8.10 10:32

Ahojky, tak nám malá pije UM večer 210ml a ráno to samé.A taky měla období, kdy se budila ještě i v noci, kolem 3 hodiny…Mlíčko jsme normálně udělali, neviděla jsem v tom problém.I když někdy mě napadlo, aby si na to nezvykla a nevstávala na mlíko v noci ještě ve škole :mrgreen:
Ale pak se to upravilo samo, teď dostane mlíčko v 9večer než jde spát a ráno kolem půl 8 až 8. Někdy se vzdudí dříve, třeba po 6hod, vypije mlíčko a ještě usne :-)
Myslím, že se to upraví i u vás :-)
Jen chci ještě napsat, že u nás na to teda večeře neměla žádný vliv!I když se pěkně najedla, tak se kolikrát na to mlíčko vzbudila. A někdy večeři nechtěla, jen mlíčko a spala celou noc. Takže tím to asi nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.8.10 10:49

papu myslim,ze s tim muzou mit neco spolecneho zuby?Male ted totiz dva zadni rostou,tak ze by tim??? :nevim:

Twipz ja si taky myslim,ze na to vecere nema vliv,mala se muze nadlabnout vecere a hned na to vypit mleko.

Ale jak uz jsem psala,pila jen 180ml rano a vecer,rano zustava stejne,jen vecer chce vic a je jedno kolik vecere sni.Treba se to zase vrati do normalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LenkaZ3
29.8.10 11:46

Promiň, nechtěla jsem se Tě dotknout, nepsala jsem snad nic zlého? :think: .
Ono je docela důležité vědět, co večeří. Jak jsem psala, po kaloričtějším jídle mi dítě v noci jíst nechtělo, po něčem lehčím ano. A taky je možné, že jinde se stravuje jinak, maminky většinou tíhnou k lehčí a zdravější stravě, více zaleniny atd - po tom je dřív hlad.
A myslela jsem, že řešíš hlavně to, proč chce v noci jíst, podle mě tedy má tedy hlad, a pokud mi píšeš, že rok neměla… se tedy divím tomu 12ti hodinovému intervalu… tak ti napíšu, že moje dítě kolem dvou let začalo vyžadovat výrazně větší porce k večeři, něco podobného jako oběd, jen bez polévky.
Takže asi tak, pokud nemá výrazné sklony k obezitě, neomezovala bych.

Jo a nedávala bych mléko po obědě, dala bych normálně polévku, oběd a čaj. Protože mléko je jídlo a když ví, že ho pak dostane, nemá potřebu se tím obědem pořádně najíst. U večeře to může být pak taky tak.

• Nahlásit
  • Citovat
13496
29.8.10 11:53

Lenko moje dite ji jen teple vecere a dostava toho celkem dost.
Po obede i kdyz mlicko ted posledni tyden chce,tak nedavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama