2. Screening absolvovali jste?

11
19.2.21 11:58

2. Screening absolvovali jste?

Ahoj děvčata absolvovali jste 2. screening jako samoplatce? Já jsem byla na 1. screeningu a vše v pořádku. Teď mi doktorka řekla, že je dobré absolvovat i druhý, že je to podrobnější než ultrazvuk ve 20 týdnů u ní. A lépe investované peníze než do 3d ultrazvuku :). Na ten jsem neplánovala jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
115
19.2.21 12:01

Ano absolvovala, ne nadarmo se tomu říká velký utz, ani by mě nenapadlo tam nejít, kompletně zkontrolují všechny orgány, které se v prvním screen opravdu nevyšetří :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
19.2.21 12:05

Ano, absolvovala jsem, vůbec jsem o tom nepřemýšlela, za mě 2 nejdůležitější vyšetření v těhu jsou oba screeningy. Byla jsem přímo na genetickém pracovišti a nachvíli mi přepnuli i 3D a dali fotku z 3D bez příplatku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9029
19.2.21 12:09

Ano, byla jsem u obou děti. Na 3D jsem taky nebyla, ten mě připadá takovej jako i hnusnej nebo jak bych to řekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7518
19.2.21 12:09

@Chantal 1 proc jsi neplanovala jit? Za tehotenstvi mas 3 velke utz, proc vynechavat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.2.21 12:10

@Stella15 tak před dvěma roky, když jsem byla těhotná tak to muj gynekolog vůbec neřešil možnost druheho screeningu a bral že udělá velký ultrazvuk ve 20 týdnu sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.2.21 12:12

@Kukacka123 Neříkám že nepůjdu, zatím jsem chodila na všechno. Jen mi to před dvěma roky nikdo nenabídl tak mě to překvapilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
650
19.2.21 12:13

Všechny screeningy jsou důležité. V původním těhotenství 1. screening výborný, 2. screening výborný, 3. screening katastrofa a nakonec jsem bez zdravého kluka. Jo a taky jsem byla na 3D screeningu a taky super. :roll: :roll: Kde se bere v lidech ta představa, že když je vše na 1. nebo 2. screeningu ok, že se nemůže už v dalších měsících nic stát? To je jak ta mylná představa, že po 3. měsíci ženská už o dítě přijít nemůže…ženské, choďte na ty prohlídky a berte to vážně. Těch 1500 Kč, co to stojí, je ve své podstatě minoritní výdaj…

Příspěvek upraven 19.02.21 v 12:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.2.21 12:14
@JancaS84 píše:
Ano, byla jsem u obou děti. Na 3D jsem taky nebyla, ten mě připadá takovej jako i hnusnej nebo jak bych to řekla.

Taky jsem u prvního nebyla na 3D nelíbí se mi to ty děti jsou takové divné 😁 na něm. Radši klasické 2D fotky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7518
19.2.21 12:16
@Chantal 1 píše:
@Kukacka123 Neříkám že nepůjdu, zatím jsem chodila na všechno. Jen mi to před dvěma roky nikdo nenabídl tak mě to překvapilo

To je dost zvlastni pristup toho dr. Moje gyndr to pred 3 lety brala jako samozrejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
650
19.2.21 12:16

@Chantal 1 to já mám krásné ze 3D, jasné, bez žádných „nádorů“ okolo. Za to 2D u mě vždycky takový mimozemšťan… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
19.2.21 12:17

Já byla na všech třech a platila jsem jenom ten první, další dva šly na pojišťovnu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
650
19.2.21 12:19

@Kukacka123 setkala jsem se s případem, kdy doktor 23 letou holku neposlal na prvotrimestrální screening, v dnešní době…pouze na tripple testy…holka z toho byla docela vyplesklá, protože upřímně, sice rizika vad jsou u mladších obecně menší, pořád tam ty rizika jsou. A zas tak velký rozdíl například mezi 20 - 30 letou to není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.2.21 12:20
@Kukacka123 píše:
To je dost zvlastni pristup toho dr. Moje gyndr to pred 3 lety brala jako samozrejmost.

Možná to bylo způsobeno městem kde jsem žila Most tam gynekolog říkal že spousta pacientek nejde ani na první. Bohuzel. Teď jsem se přestěhovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7518
19.2.21 12:21
@Danuska89 píše:
@Kukacka123 setkala jsem se s případem, kdy doktor 23 letou holku neposlal na prvotrimestrální screening, v dnešní době…pouze na tripple testy…holka z toho byla docela vyplesklá, protože upřímně, sice rizika vad jsou u mladších obecně menší, pořád tam ty rizika jsou. A zas tak velký rozdíl například mezi 20 - 30 letou to není…

Tak to je sila…a zrovna na tripple testy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat