2 vysoké školy a práce?

Anonymní
13.6.21 19:46

2 vysoké školy a práce?

Dobrý večer:)
Ráda bych si vyslechla vaše názory či zkušenosti. Mám práci na poloviční úvazek a k tomu studuji VŠ na denní studium - vše je ok, stíhám to a mám i dost času na sebe. Ovšem do hlavy mi přicestoval nápad, že bych si dala ještě jednu školu, ale kombinovaně. Nikdy jsme nebyla studijní typ, ale na vysoký se mi začalo líbit, snažím se, a opravdu bych si chtěla otevřít ještě nějaké dveře do života a studia. Jenomže nevím, zdali se to dá zvládnout. Baví mě mít pořád něco na práci.
Měl jste někdo více škol a aktivit, zvládali jste to, a měli občas čas na sociální a běžný život? Možná si toho chci vzít na ramena hodně, a přeceňuji se, a proto se chci poradit.

Jinak studuji poměrně v pohodě školu (sociologii), a nějak extra mi nedává zabrat. Jsem tedy v prváku, takže asi těžko soudit. A o kombinovaným jsem přemýšlela například nad pajdou či sociální práci. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.6.21 19:51

Znala jsem takového, studoval myslím speciální pedagogiku a ještě něco a SK tomu sice nepracoval, ale založil a vedl občanské sdružení, kterému se hodně věnoval, a dával to. Ale byl teda extrémně schopnej.

A vlastně můj manžel kdysi v pravěku studoval zároveň poslední ročník ekonomiky a první ročník práv a pracoval k tomu.

• Citovat
  • Nahlásit
13.6.21 20:04

Ja se dostala na MU fsps a VFU a dohromady jsem to nedala. VFU jsem prerusila a dodelala po ukonceni MU

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17400
13.6.21 20:04

Hele zrovna v tomhle případě je lepší spíš si najít nějakou odbornou stáž, praxi, dobrovolničení a podobně směrem k tomu, co chceš profesně dělat.

Potřebuješ si budovat praxi a kontakty, ne studovat další obor.

Jo a teda rozhodně chceš vypadnout na erasmus, je to dost klíčová zkušenost a nechceš o ni přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.21 20:10

Ja jsem pracovala na plny uvazek na kancelarske pozici a k tomu dalkovr bakalare a potom jsem se nemohla rozhodnout v jakem oboru pokracovat, tak jsem sla jak na Ing., tak na Mgr., a tyto dva studovala soubezne, taktez kombinovane a pri plnem uvazku.
Zvladala jsem tedy i osobni zivot s pritelem, navstevovat rodinu, dovolene apod.
Bylo to narocne, ale jakmile jsem dostudovala, strme jsem stoupala v kariere a soubezne s tim postupne zakladala rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
2336
13.6.21 20:25

Tak např. Tě uklidnim mému taťkovi je 50 let.. Je to profesionální hasič+ plus má druho práci jako sociální pracovník minulý rok dodělal druhou vysokou školu 😁a letos začíná studovat magistra, vše se dá zvládnout i s prací na plný úvazek jde o to zda to chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
13.6.21 20:52

Vřele doporučuji si zapsat jako VP předměty ze studijního plánu druhého zamýšleného oboru (pokud je to stejná univerzita, nebývá v tom problém - někdy je potřeba to trochu vyběhat, ale nic hrozného) - po prvním semestru máš obrázek o náročnosti a můžeš se přihlásit (navíc ti to zajistí úspěch u přijímaček). Druhý semestr můžeš udělat stejně a v říjnu hurá do druháku. :) Když ti to nebude vyhovovat, tak se nic nestane.

Jinak drobné omezení to je v případě výjezdů - chce to hledat školy, kde člověku povolí souběžné studium, ale když se chce, tak to není nic nemožného (jen to chce si toho víc vyběhat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
13.6.21 22:05

Studuji 2 školy prezenčně a mám k tomu 2 brigády. Pokud by byla ta druhá škola kombinovaně, tak je to samozřejmě jednodušší. Jen ve zkouškovém to bude asi trochu náročnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
14.6.21 10:22

Takhle pracovat a studovat můžeš, ale pak to nejsou vysoké školy, ale něco, kde na konci dávají papír.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 11:16

Dělám medicínu a k tomu fyzioterapii a musím říct, že práce už není kam vložit… takže asi záleží konkrétně co chceš s čím skloubit. Ale za mě to tedy moc nejde… nebo takto možná bych mohla mít nějakou mini brigádu na jeden až dva dny o víkendu (proměnlivě dle práce co je potřeba udělat doma), ale z toho bude nula nula nic, takže to by mě fakt neuživilo

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat