20měsíční dítě a další miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Povídálka 42 příspěvků 13.01.19 11:56
20měsíční dítě a další miminko?

Ahojte :) Máme doma 20měsíčního chlapečka a brzo se nám narodí další. Posledních pár týdnů si ale říkám, jak to všechno zvládnu, když vidím, jak je to první akční. Opravdu neposedí ani minutu, furt někde lítá, v kočáru nevydrží už asi 4měsíce, takže všude chodíme pěšky nebo autem. Když není něco podle něho (tahá mě za ruku když umývám nádobí) tak se hned začne vztekat, dělá scény apod. Zatím přes den spí cca hodku a půl, ale bohužel musí být celkem ticho, takže to je asi jediná chvilka, kdy si přes den sednu a dám si vklidu jídlo :D Už spí asi 5měsíců sám v pokojíčku, ale brzo přijde velká postel a mám obavy, jak to bude zvládat (jestli v noci nebude utíkat) apod. Občas usíná sám, občas u něho musím být. V noci spí někdy vkuse, někdy se cca 2× vzbudí, mrčí a chce podat dudlík. Ale máme asi 4měsíce na to, aby si zvykl na velkou postel, aby mohla být postýlka pro miminko, to je celkem dlouhá doba ne? :D No a ke všemu když si přidám další miminko, které sice na začátku jen spí a jí, ale i tak mi to přijde trochu nemožné to zvládnout :D :nevim: :D Nebydlíme u nás dlouho, takže někoho na hlídání tu zatím nemám, takže budu s malýma opravdu sama. Teda když manžel bude doma, tak určitě bude pomáhat :) Potom jedině dávat staršího občas do školky, ale to už bude muset být bez plínek a to se stále snažíme, ale marně. Takže jak jste to zvládaly v podobné situaci a podobnému věkovému rozdílu dítek? Přestup na velkou postel apod??? :) :)

Reakce:
Uživatel je onlineRive
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 13.01.19 12:02

Všechno úplně v pohodě, není to nijak šílené a to dcera neposedí a nezavře pusu, jsou od sebe 20 měsíců a od mladšího bude další mimino 18 měsíců a ani se nějak nebojím, že by to byl masakr a to dceru musíme uspávat a syn usíná jen prsa.
Jako masakr to je, kdyz jsou nemocni a nebo se nudi, ale i to prejde a dobre.

chaela
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 2 inzeráty 13.01.19 12:03

Takže budete mít rozdíl 2 roky? Za 4 měsíce se syn ještě hodně změní. My máme kluky od sebe 22 měsíců. Starší až do 3 let spal v malé postýlce, mimino mělo druhou. Od kolínek se odnaucila měsíc před narozením bráchy, když už jsem ani nedoufala, na noc teda měl dyl, ale to bylo jedno. Ke kočárku skate, to se mu líbilo. Do školky šel až letos ve 4 letech, hlídání jsme taky neměli, ale ani nebylo potřeba, kluci byli pořád spolu a milujou se. Neboj, ono se to podda tak nějak samo, hlavně si nic neplánuj :)

krukynka
Kecalka 197 příspěvků 1 inzerát 13.01.19 12:07

Mám od sebe děti dva roky a tři měsíce, takže rozestup větší než budete mít vy. Ale také jsme museli staršího vyhnat jednak z kočárku (máš velikou výhodu že už umí chodit sám :potlesk: ), ale také postýlky (z té nám začal utíkat a cca mezi 2-3 hodinou ranní se přemistuje do ložnice stále. Ale ani o tom nevíme, prostě si mezi nás lehne a spí, takže mi to nevadí. Ze začátku miminko opravdu jen leží a spí, takže nástup je v pohodě. U nás byl nejhorší půlrok až rok věku miminka. Když začala mladší lézt, vyžadovat pozornost… Ale to se vždy všechno utřepe :palec: My máme o to horší situaci, že manžel chodí do práce odpoledne a večer nebývá doma, takže večeře, koupání, uspavani apod … bývá někdy rušné. Vždy se to ale nějak zvládne. Jak ti tady bude asi psát víc lidí, vytvoris si nějaký řád a ten ti bude fungovat. U nás tedy opravdu pomáhá režim- každý ví, co ho kdy čeká a funguje to.

krukynka
Kecalka 197 příspěvků 1 inzerát 13.01.19 12:09
@chaela píše:
Takže budete mít rozdíl 2 roky? Za 4 měsíce se syn ještě hodně změní. My máme kluky od sebe 22 měsíců. Starší až do 3 let spal v malé postýlce, mimino mělo druhou. Od kolínek se odnaucila měsíc před narozením bráchy, když už jsem ani nedoufala, na noc teda měl dyl, ale to bylo jedno. Ke kočárku skate, to se mu líbilo. Do školky šel až letos ve 4 letech, hlídání jsme taky neměli, ale ani nebylo potřeba, kluci byli pořád spolu a milujou se. Neboj, ono se to podda tak nějak samo, hlavně si nic neplánuj :)

Já skate zahodila někam hodně daleko :lol: :lol: :lol: Přišla jsem pak domů úplně udřená a děcka úplně fresh :think:

Daenerys91
Kecalka 385 příspěvků 5 inzerátů 13.01.19 12:09

Já mám 2 týdenní mimčo a 16ti měsíčního syna. Syn taky akční, neposedí, neposlechne - prostě klasické batole. Zatím to celkem zvládám, i když ráno mám vždycky chuť vyskočit z okna :mrgreen: to bývá šílené. Syn spí zhruba od roku s námi v posteli, takže mimčo je normálně v postýlce. Akorát že spíme už odděleně - manžel se synem v manželské posteli a já s dcerkou v obýváku. Dcerka totiž syna budila a nevyspal se vůbec nikdo, takže takhle je to ted nejlepší. Pak je ještě sranda, když jdeme ven - sourozenecký kočárek jsme zatím nesehnali a na stupátku by syn nevydržel, takže dcerka v šátku, syn v kočárku a nákup v batohu na zádech :mrgreen: jo, a jsem na ně sama v podstatě celý den 5 dní v týdnu

Teruskat
Stálice 64 příspěvků 1 inzerát 13.01.19 12:29

Mám holky od sebe 22 měsíců a zvladala jsem v pohode. Manzel sel hned druhy den po prichodu z porodnice do práce a nebyl problém.Ke kočárku jsme si pořídili přídavné sedatko,které se dalo podle potřeby sklopit,takže když si chtěla sednout a vézt se,tak si sedla a když chtěla jít,tak šla.Jsem ráda,že jsou tak blízko věkově,vyhrají si spolu a nemůžu říct,že by starší na mladší žárlila :)

Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 13.01.19 12:48

Ja teda zrovna zadny dite necekam, ale mam 23 mesicni a nedokazu si k tomu novorozene predstavit ani ve špatném snu… Venku ujde par metru a uz se vzteka a vali po zemi, ze dal nepujde, neposlechne na slovo, nocnik bojkotuje, strojeni boj kdo z koho atd atd. Z dalsiho bych se musela odstrelit a nechapu, ze nekdo pricetny do toho jde jeste dobrovolne…

Linda1985
Stálice 92 příspěvků 2 inzeráty 13.01.19 13:01

@Daenerys91 mam to temer podobne. Spime ja s mimcem zvlast, manzel se starsim zvlast, jinak by se bohuzel budili. Vekovy rozdil 22 mesicu. Nejhorsi je sladit aspon jejich poobedovy spanek, jedina moje chvilka klidu pres den. A to je opet aby ten kdo vstane driv nevzbudil druheho tak spinkaji kazdy v jine mistnosti. Tzn.dve postylky a dve chuvicky.

Daenerys91
Kecalka 385 příspěvků 5 inzerátů 13.01.19 13:21

@Linda1985 tak to jsem ráda, že to má někdo podobně :) jo, ten poobědový spánek je u nás taky sranda. Zatím nám to nějak vycházelo, že zatímco malá spala v obýváku v postýlce, syna jsem uspala v ložnici. Akorát jednou jsem ho musela uspávat s dcerou v šátku :mrgreen:

Linda1985
Stálice 92 příspěvků 2 inzeráty 13.01.19 13:24

@Daenerys91 ja nastesti poo ani vecer starsiho nijak zvlast uspavat nemusim, ale mimco zatim jo. A to se me rada probouzi se rvem takze u ni vzdy sedim a musim byt v pohotovosti aby nevzbudila starsiho. Tim padem pres jejich spani ani nic neudelam, maji do toho vseho i slabe spani. Ted napriklad si ctu knizku a ani nedutam, oni slysi travu rust :lol:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15800 příspěvků 13.01.19 13:39

Jediná šílenost se koná, když jsou obě děti nemocné. Jinak je to úplně v pohodě, druhé dítě hladce vplulo vedle prvního a já mám i větší klid, od pár měsíců se děti zabaví „spolu“.

Daenerys91
Kecalka 385 příspěvků 5 inzerátů 13.01.19 13:52

@Linda1985 tak uspávání v mém případě znamená, že si s ním jdu jen lehnout, on pak usne sám. Ale musí tam s ním někdo být :) akorát prostě když malá pobrekává, tak ho to ruší, no.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >