Režim miminka a batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 14:55
Režim miminka a batolete

Ahoj, čekáme brzy příchod druhého miminka do rodiny.
Rozdíl bude 2 roky a pár dnů.
Ale furt přemýšlím o režimu, co a jak.
Jak to máte/měli jste rozvržené? Jak koupete? Uspáváte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 03.12.18 15:01
@Anonymní píše:
Ahoj, čekáme brzy příchod druhého miminka do rodiny.
Rozdíl bude 2 roky a pár dnů.
Ale furt přemýšlím o režimu, co a jak.
Jak to máte/měli jste rozvržené? Jak koupete? Uspáváte?

Ahoj.

Mám děti od sebe rok a pár týdnů. Takže též mimi a batole.

A mé rady zní:

a/ Neplánuj nic dopředu, stejně to nejspíš všechno dopadne jinak. :)

b/ Musíš co nejvíce do režimu zapojit manžela. Bez něho by se ze začátku koupání či uspávání určitě neobešlo.

Příspěvek upraven 03.12.18 v 15:03

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10546 příspěvků 03.12.18 15:01

My teda čekáme přírůstek v lednu (rozdíl 26m) a zatím teda nic neplánuju, uvidíme jak to všechno bude, jak bude prcek spát x nespat apod. Jinak teda syn usíná sám, tak doufám, že mu to vydrží, koupe se okolo 20-20:30 tak to předpokládám, že mimčo se bude koupat mnohem dřív a případně může staršího vykoupat i uložit tatínek - jsou na sebe zvyklí :) asi bych počkala jak se to vyvine :)

chaela
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 03.12.18 15:02

Ahoj, neboj, ono se to nějak utrepe samo. My jsme druhorozeneho měli klidného, takže pro staršího se téměř nic nezměnilo. Když jsem ho koupala, mladší buď spal nebo byl v koupelně v košíku a koukal. Asi 3 měsíce před porodem jsme staršího naučili na samostatné uspavani, takže to jsem řešit nemusela. Při čtení pohádky mimino zase buď spalo nebo koukalo. Jinak se mladší prostě přizpůsobil režimu staršího. Ven jsme chodili stejně jako předtím, akorát jsme u toho s sebou měli kočár se skočím miminem. Doma jsme si hráli stejně jako předtím, akorát jsem u toho komika, prebalovala, nebo se mladší jen tak koukal nebo spal.

dickys
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 15:02

2 měsíčního syna a skoro 2 letou uspavam ve velké posteli, kde i oba spí, starší má dudlika a svého plysacka, mladší má prso :) Takhle to dělám jak večer, tak po obědě. No a koupeme taky dohromady, jsme na to doma dva a když náhodou je muž pryč, tak je taky vykoupu spolu, dcera už chvíli vydrží ve vaně sama, tak počká, než obliknu malýho a pak vezmu jí. Jinak jedeme pořád tak nějak nastejno, jako jsem byla zvyklá se starší dcerou, jenom prostě s sebou tahame mimco :)

iwa83
Echt Kelišová 7772 příspěvků 03.12.18 15:19

já mám rozestup 2,5 roku. starší chodí do školky, ráno pokud je možné vozí tatínek. A s režimem neporadím. Miminku jsou 2 měsíce a stále ho tak nějak hledám. Ráda bych síce aby byl rituál vana-flaška-spaní. Ale ne vždy to vyjde. Každopádně za mě je to o něco složitější se dvěma dětmi než při tom prvním. Protože to starší má své potřeby … Takže dopředu bych to neřešila, uvidíš zda budeš mít spavce nebo nespavce, pohodáře nebo nerváka s prdíkami…

Deninina
Závislačka 3986 příspěvků 03.12.18 15:20

Mam kluky od sebe o 2 roky a 12 dnu. Starsi byl ve dvou letech hodně samostatný (oblekl se, najedl, hral si sam, usinal sam a spal pekne od 8 vecera do 9 rana) pred porodem jsme akorát zapracovali na odplenkovani. Rezim jsem neresila dopředu a stejně by mi to bylo k nicemu. Mladší do roka prakticky nespal a v bdelem stavu vecne rval. Jedine co muzu poradit je, se připravit na to, ze se člověk nerozkraji, obcas si deti porvou a člověk se z toho nesmi hroutit. Taky pozor na zarleni, to byl u nas problem hlavně díky příbuzným, kteří toho dvouletého drobka stavěli do role staršího bráchy a chovali se k nemu, jako by mel o par let vic. Za to jsem chtela vraždit. Jinak preji pevne nervy, zacatek je v pohode, horsi jak mladsi začne lozit po byte, starší kolem na odrážedle a clovek nevi, kam driv skočit :lol: :lol: jo byly to krásné časy :)

iwa83
Echt Kelišová 7772 příspěvků 03.12.18 15:27

@Kristyna.Vechtova Já jsem si taky myslela, jak „odlifruji“ mimi spát v 6 jako na zbytek noci. Realita je taková, že když to vyjde koupu po 7mé, takže jsem ráda když usne do 20:00 abych se pak případně mohla věnovat starší. Střídame se s manželem obden - buď koupu velkou a on hlídá malou a nebo naopak, resp. já uspím malou a pak jdu koupat velkou. Usíná už sama (tá starší) ale čteme ještě pohádku. Tatínek se samozřejmě zapojuje, ale občas se stane, že prostě mám sólo večer a musí se to zvládnout. u nás je dost nevrlost k večeru. Ale minule jsem malou „poučila“ že musí vydržet, že teď má přednost starší, pak že si ji klidně zase vezmu na ruce, ale že teď jdu koupat ségru. Mno a vydržela v klidu v postýlce a pak usnula u pohádky. Zatím spíme všichni čtyři v jedné místnosti.
Když byla jen starší, tak se koupala jako mimino dřív. Ale teď jsem zase ráda, že spí od 8mi do 2-3 v noci. Starší byla strašný noční jedlík. Každé mimi je jiné :)

iwa83
Echt Kelišová 7772 příspěvků 03.12.18 15:32

@Deninina na žárlení je asi nejlepší buď poučit příbuzné nebo případně nabídnout ať pomůže - jestli chce. Já občas pošlu starší ať řekne mladší, že jsem hned tam, že jen dodělám mlíko/dodělám něco jiné. A funguje to. Zatím. Dokonce večer jak jsou společně v ložnici a starší ještě nespí a mimi se začne vrtět, tak přes chůvičku slyšíme „Evíku, pšššššt, nic se neděje, spinkej dál…“ to mi pokaždé ukápne slza a odpustím jí všechny lumpárny co stihla za den vyvést :)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 03.12.18 15:54

Mám kluky po roce. Koupala jsem nejdřív novorozeně okolo 18 hodiny a potom jsem si dala vajíčko do koupelny, do něj miminko a koupala staršího ve vaně :) 2 letého bych ale klidně nechala se koupat chvilku bez dozoru. Uspávání přes den byl oříšek. Ale zase. Staršího jsem uložila, chytla za ruku a miminko měla u sebe ve vajíčku a druhou rukou ho houpala. Večer usínali oba ve svých postýlkách. Miminko samo. To jsem neuspávala. Staršího jsem držela za ruku. Ono si to nějak sedne, uvidíš :) 2 leté dítě už se dokáže chvilku samo zabavit, takže si myslím, že nebudeš mít problém :)

Fima
Nadpozemská drbna 29399 příspěvků 03.12.18 15:56

Já bych moc nepřemýšlela. Ono to totiž bude stejně úplně jinak. ;)
První dvě děti mají mezi sebou 25 měsíců rozdíl a vím, že jsem se připravovala na nejhorší. A ono se nic až tak hrozného nedělo. Hektičtější byly začátky, než se to doma zajelo, ale pak se to všechno nějak samo, a za pochodu, utřepalo. Ano, člověk si moc neodpočal, byla jsem pořád v jednom kole, kolem dětí jsem je motala od rána do večera, ale zvládla jsem ještě vystudovat bez jakéhokoliv hlídání. Základem je , dle mě, nic neočekávat, nic neplánovat a brát to tak, jak to leží a běží. Člověk pak přejde mnoha frustracím. :kytka:

S.maya
Závislačka 4453 příspěvků 03.12.18 16:13

Já to budu mít podobné, rozdíl 20 měsíců. Už teď mám strach, že se z toho zblázním :?

Nevím, jak řešit kočár… sourozenecký?

Navíc všichni 4 ve velké mistnosti 60m2, takže se určitě navzájem budou budit..a já se nikdy nevyspím.

Stavíme barák, ale zatím není hotovy..až tak za 1.5 roku.

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10546 příspěvků 03.12.18 16:30

@iwa83 jasně, však jsem jasně psala, že uvidím jak to bude a v 98% je manžel večer doma, tudíž nebude problém obstarat jedno nebo druhé :) jako rozhodně nemíním 6 týdnů před porodem vymýšlet co by kdyby a stresovat se že snad první nebo druhé nebude spát :nevim: jsou maminky co zvládly mnohem menší rozdíl mezi dětmi :)

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10546 příspěvků 03.12.18 16:32

@Fima přesně! To je moje filozofie a všichni okolo se diví, že nejsem 6 týdnů před porodem vystreslá z toho co bude :lol: no nějak to bude :lol:

jizvíková
Extra třída :D 12990 příspěvků 03.12.18 19:23

Kdyz se narodil mladší měla dvojčata 13 měsíců, režim jsem miminku nastavila jako dvojcatum. Po 4 týdnech jelo všechno stejně

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama