22 tt - docela masakr :)

1297
16.4.21 23:02

22 tt. - docela masakr :)

Dobrý večer holky,

jdu si jen tak postěžovat a třeba dostat nějaké rady, ikdyž asi sama vím, že musím vydržet. :)
Je to moje druhé těhotenství, čekám kluka. První byla holka. Na to, že se všude píše, jak holky berou krásu, tak u mně to neplatilo, až na těhotenskou cholestázu jsem měla krásné těhotentvní. Teď co čekám kluka no masakr. Celé 4 měsíce mi bylo zle, dělají se mi pupínky na obličejí, svědí mně krk, prsa. Pod prsy se mi udělaly pupínky, asi jak se prsa zvětšila a lehce se tam pod nimi potím :nevim: mastičky mi teď trochu pomohly.
Ale co je opravdu masakr, hlavně večer mám pocit, že už se nemůžu ani nadechnout. Připadám si úplně k prsknutí, ale úplně. Nahoře mám zatím 4 kg, takže nic hrozného… nevíte co by mohlo pomoci? Jestli třeba to je nadýmání, nebo prostě je ten pocit totální narvanosti normální? Úplně se děsím co bude jako dál :)
Díky a pardon, že si stěžuju, ale je to dost nepříjemné :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69
16.4.21 23:14

Jsem ve 32.tydnu, čekám kluka, a ten pocit na prasknutí mám taky a brutální (asi jako kdybych měla pod kůži fotbalovej míč :mrgreen: ) :lol: bradu a tváře mi zdobí pupínky a první trimestr jsem komplet prozvracela.. Nedávno se do toho přidaly šílené bolesti zad, takže nemůžu v klidu sedět a v noci mě ty záda i budí.. No vopruz, ale co bych pro prcka nevydržela :palec: to dáme :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
16.4.21 23:18

@Deneriss mam to stejne, drruhe dite, kluk, blivno prvni 4 mesice, sotva se zvednu z gauce. Jo a bude to jeste tezsi, jsem 23tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
16.4.21 23:25

Já myslím že je to normální… Těhotná teď tedy nejsem, ale ten 9 měsíční stav je silenej na psychiku a na fyzičku :mrgreen:
Já byla věčně jako pátrací balón. Pupinky na ksichte jak kdyby mi bylo 15 let.
Jinak u mě se to s přibývajícím břichem a kily pořád zhoršovalo 8)
A nejhorší od toho 5-6 měsíce ta neskutečná únava. Rodila jsem v září, takže s tím největším pupkem jsem vychytala ty největší pařáky :zed: a ty to budeš mít počítám podobné. Ale tak sama jsi si odpověděla, musíš to vydržet :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
16.4.21 23:32

@Arkedona @Sallyna @KKikina no holky neuklidnily jste mně :D ale jo to dáme, o druhé jsme se snažili skoro 2 roky tak to musím vydržet. Já už se jen modlím ať mně nepotkají křečáky a strie… ale mažu od pozitivního testu, první těhu žádné strie, tak snad to tak dopadne i teď :)
Tak se držme :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
16.4.21 23:37
@Deneriss píše:
@Arkedona @Sallyna @KKikina no holky neuklidnily jste mně :D ale jo to dáme, o druhé jsme se snažili skoro 2 roky tak to musím vydržet. Já už se jen modlím ať mně nepotkají křečáky a strie… ale mažu od pozitivního testu, první těhu žádné strie, tak snad to tak dopadne i teď :)
Tak se držme :srdce:

Tak to máš dobry :wink: já se na své zohavené břicho nemůžu ani podívat :roll:
Tak maz maz a ať ti to uteče :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
16.4.21 23:46

Uplne jsi mi pripomela kdyz jsem cekala druhý, taky syna. Ráno jsem nevěděla jak si mám sednout aby se mě dobře dychalo. Večer mě tak palila žáha, vlastně poprvé v životě do té doby jsem to vůbec neznala. A když jsem si konečně lehla tak malej začal uvnitř svou párty. Teď jsem v 10 tydnu, tak si užiju ještě chvíli klidu když mě je jen špatně, ale celkem funguju a o prckovi ani nevím. Ale jinak je to nejkrásnější období ženy ne? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 00:22

Holky :lol: :lol: :lol: jsem v 33tt a cekame dvojcata. Pocit na prasknuti znam moc dobre, verte. Ze boli zada, kycle, stydka kost? Pali zaha totalne po vsem? Denni chleba :lol: ale beru to tak, ze to k tomu holt patri a jsem rada, ze jsem porad v kuse a miminka jsou v poradku. S dcerou zadne tyhle chutovky neznam, to mi bylo vyborne az do konce tehotenstvi. Ted se budim s tvrdym brichem, budim se s tlakem pod zebry, kdyz lezim na jednom boku nebo na druhem boku. No je to masakr no… :lol: a lip uz holt nebude :lol: jo a nahore mam cca 17 kg, ac se neprejidam a hlidam celkem. Beeezva potahanicko :palec: :mrgreen:

Anonym nebo smazat, nechci spojovat svuj nick s udaji o tehotenstvi (tydnu,…).

• Citovat
  • Nahlásit
351
17.4.21 00:27

A můžu se zeptat teď u tohoto těhotenství cholestázu nemáš? Taky jsem jí s dcerou měla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
17.4.21 02:36

@nototo zatím ne. Doktorka říkala, že sice mám větší pravděpodobnost, že ji budu mít znova, ale prý to není pravidlo. zatím to neřeší dokud nemám nějaké příznaky. V prvním těhotenství jsem ji dostala tak v 34 tt 3 týdny jsem byla na rizikovém v nemocnici a pak porod vyvolali. Takže si říkám, že je asi ještě brzo ji mít. Ale vzhledem k tomu svědění krku a vyrážkam pod prsy se bojím, aby to tu nebylo zase. Uvidíme co mi řekne ve čtvrtek na kontrole. Každopádně v prvním těhotenství mne svedely šíleně dlaně a chodidla, ne krk tak jsem zvědavá. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 05:51

Jsem v 19tt s dvojcaty, jsem stale na stejne vaze jako pri otehotneni a jen obcas nektere dny vecer mam pocit tlaku, cekam, ze casem bude vyrazne hure.
Jedna se o treti tehotenstvi, prvni s klukem bylo naprosto ukazkove, druhe s holkou taky relativne v pohode a ted tedy jeste uvidime :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
710
17.4.21 12:22

@Deneriss na ty krecaky zase zacnu nosit puncochy, mela jsem u prvniho a moc dobry. Mam k nim totiz sklony…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
17.4.21 12:39
@Deneriss
@Deneriss píše:
@nototo zatím ne. Doktorka říkala, že sice mám větší pravděpodobnost, že ji budu mít znova, ale prý to není pravidlo. zatím to neřeší dokud nemám nějaké příznaky. V prvním těhotenství jsem ji dostala tak v 34 tt 3 týdny jsem byla na rizikovém v nemocnici a pak porod vyvolali. Takže si říkám, že je asi ještě brzo ji mít. Ale vzhledem k tomu svědění krku a vyrážkam pod prsy se bojím, aby to tu nebylo zase. Uvidíme co mi řekne ve čtvrtek na kontrole. Každopádně v prvním těhotenství mne svedely šíleně dlaně a chodidla, ne krk tak jsem zvědavá. :roll:

Tak to držím palce! Mě jí zjistili hned na začátku a teda byl to záhul. Každý druhý den krev, asi tak 5× hospitalizace a sledování…Nakonec vyvolávaný porod. Ať ti to dobře dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.4.21 20:11

@Deneriss Ahoj, klidně si postěžuj, úplně Ti rozumím. Jo ten pocit, že mám v břiše přefouknutej fotbalovej míč je děs 😝 Nadýmání mě trápí taky. Nevím, jestli je lepší odpočívat a nebo víc chodit, aby střeva pracovala a šlo to ven. Občas pomůže se na chvíli natáhnout na gauč. Ale někdy taky ne. Zkoušela jsem magnesium, ale nemám pocit, že by to extra zabíralo.
Ráno a dopo je to většinou v pohodě, ale jak se najím, tak po obědě už se to jen zhoršuje. Večer sotva lezu. Navíc práce - sezení u PC to ještě zhoršuje.

Upŕímně už se těším, až bude 👶 venku 🙂 Ale ty 4 měsíce budou ještě asi dlouhé…
Tak se držme ‼️ 🤞🏻 😌 🌷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
17.4.21 20:36

@Tichávoda břehymele přesně. Večer je to šílené. Už zase funim. Ale dneska o něco lepší jak včera teda musím říct. Co mne teď teda trápí jsou ty vyrážky pod prsy a na prsou.. Chvílemi svědí. Strašné připadám si úplně antisexualne :roll: :mrgreen: do plavek letos rozhodně nejdu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat