Druhé dítě brzy po prvním? V téhle době?

Anonymní
16.4.21 20:40

Druhé dítě? Brzo? V tyhle době?

Ahoj, vím že podobných diskuzi je tu dost, ale úplně jsem si nepočetla co jsem chtěla :roll:

Mám syna 11m a strašně toužím po druhým. ALE mate někdo takový vekovy odstup? Myslím, pokud by se zdařilo hned tak cca 20-22m od sebe?..
V tyhle době? je vůbec rozumný v tyhle době plánovat další?
Jak se zvládají 2 děti tak blízko od sebe? Nebo je lepší počkat?

Podělte se o své zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
468
16.4.21 20:45

Já je mám od sebe o kousek víc. Dva roky dva měsíce a je to super. Neměnila bych. Starší už byl relativně rozumný, když se malá narodila a dnes jsou to parťáci (5 a 3 roky teď).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
16.4.21 20:50

Ja jsem od segry cca 1,5r… jako nasi to dali, ale taky meli hlidaci babicku a prakticky mamka byla az do tri segry s nama doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.4.21 20:51

Taky máme trošku větší odstup, 25m a jsem za to moc rada, ze to není víc, i když jsem se toho docela bála. V teto době izolace a zavřených školek mi přijde obzvlášť super, ze jedno díte není pořad samo. Maji 3 roky a 11 měsíců a už si krásne vyhrají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
16.4.21 20:53

Mezi bratrem a mnou je rozdíl 11 měsíců, určitě to jde. Nemůže to zaručit jak si budou sourozenci rozumět, vždy se něco najde, proč ano nebo ne. Jestli s partnerem chcete oba další dítě, tak bych šla do toho, nemáš záruku, že otěhotníš okamžitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
16.4.21 21:02

Já mám děti od sebe 17 měsíců. Za mě je to super. Teď jim je skoro 4,5 a 3 roky a hodně si spolu vyhrají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
16.4.21 21:06
@Anonymní píše:
Ahoj, vím že podobných diskuzi je tu dost, ale úplně jsem si nepočetla co jsem chtěla :roll:

Mám syna 11m a strašně toužím po druhým. ALE mate někdo takový vekovy odstup? Myslím, pokud by se zdařilo hned tak cca 20-22m od sebe?..
V tyhle době? je vůbec rozumný v tyhle době plánovat další?
Jak se zvládají 2 děti tak blízko od sebe? Nebo je lepší počkat?

Podělte se o své zkušenosti.
Čekám druhé. Budou od sebe 15 měsíců, tak asi tak. Takhle jsem to vždy chtěla, s prvním jsem otěhotněla ještě před Covidem a šla rodit v „první vlně Covidu“ a teď u druhého už neřeším, nebudu odkládat dítě a měnit plány jen kvůli „této“ době. My žádnou změnu nepociťujeme, ani finanční ani sociální. Záleží asi hodně na Vás jak to máte.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
16.4.21 21:10

Já po tom taky hrozne touzila, no nezadarilo se. Mam dcerku skoro dvouletou a jsem ted strasne moc rada, ze na ní mám 100% casu. Mame obe cas to vsechno v klidu vstrebavat a uzivat si jedna druhou. Druhe bych chtela idealne za budou male 3 - 3,5 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
16.4.21 21:11

@sandra.ch Jen mimo téma. Ale tohle tak ráda čtu, my se v našem okolí setkáváme pouze s blbým kecy. Že to je brzo, že to bude náročný, že nás to bude stát hodně peněz, že to neustojí náš vztah atd, atd :roll: Někdy si připadám jak kdyby nám dávalo okolí na chleba. Vědět, že budou takové reakce, nikdy bych to do porodu nikde neřekla.

A mrzí mě to, dejme tomu, že z50 lidí řekli jen dvě ženský, že gratulují a bez řečí kolem, jedna tedy, že by si přála taky už druhý (má syna 5 měsíců ) a druhá, že si aspoň vyhrají, jinak nic, ani to slušně pogratulování, ale za to milion řeči a strašení kolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
16.4.21 21:13

Já budu mít děti od sebe 20m a jsem na to zvědavá. Bylo to plánováno. Nešla bych ale do toho v případě finanční nejistoty a pokud by manžel nefungoval na 100%, což funguje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8314
16.4.21 21:17

My budeme mit takto od sebe druhý a třetí. Neplánovaně jsem otehotnela přesně rok po porodu. První dvě děti mám od sebe necelý 3 roky a připadalo mi to akorat. Kdyby to šlo tak bych to treti tam ještě půl roku nechala :lol:. Bude to náročný, ale nějak to uděláme. Máme obě schopny hlídací babičky v duchodu, jednu velmi blízko. Na covid bych se vubec neohlizela. Ten tady bude ještě dlouho. Jestli jste se s manželem shodli na druhým tak do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13493
16.4.21 21:24

My máme děti 23 měsíců od sebe. Je to super ;) mladšímu jsou skoro čtyři měsíce. Starší je teda nespavec, což jsme věděli a i tak jsme si toho šli. V tomto je to fakt těžký. nechce chodit spát v poledne, takže nemám moc času na odpočinek. Super je mít režim. To miminko se rychle chytne. No jediné co mě štve je, že cestování je s nimi horší, takže i skrz spánek staršího jsme pořídili dvojkočár. Myslím, že mi to teď hodně pomůže. Hlídání mám minimální. Manžel je pořád v práci, ale večer staršího koupe, uspává. Děti k sobě mají krásný vztah ;) covid se nás prakticky nedotknul, takže jsem ho neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2779
16.4.21 21:33

Já mám rozestup 20 měsíců. Jak tehdy řekla moje kamarádka (ta má rozdíl 19m), každý měsíc navíc je k dobru. To platí určitě zezačátku, kdy je fajn aby starší dítě bylo co nejvíc samostatné a rozumné - neházelo věci do postýlky, nemlátilo miminko, šlo venku vedle kočárku nebo za ruku, bylo bez plen, umělo si chvíli samo hrát. Ale zase prý po 2,5 letech si děti mnohem víc uvědomují svou pozici a na miminko více žárlí. Po roce mladšího už mám pocit, že je to naopak, menší rozdíl k dobru, hodně si spolu vyhrají, také to vyjde lépe finančně vybrat rodičák rychleji (i když my teda o 2 měsíce propásli to zvýšení)
První rok jsem si říkala, že už bych do rozdílu pod 3 roky nešla, ale už si to sedlo (mladší má rok a čtvrt). Myslím, že se to nedá tak zobecnit, vše bude mít plusy a minusy. Nechala bych tomu volný průběh a uvidíš, bude to jak to být má. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10615
16.4.21 21:35

My máme děti s rozdílem 20 měsíců. První rok byl brnkačka, pak byla půl roku náročná mladší a teď je to pro změnu žen starší. Momentálně se cítím na odstřel a nejraději bych někam utekla. Jsou jim 3,5 a necelé 2. Na druhou stranu jsou super parťáci a dokážou si spolu hrát. A mě uklidňuje jen to, že to vezmu,, z jedné vody načisto". Čekat do teď, tak syn asi už sourozence nemá, protože to co předvádí, by mě dokonale odradilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
16.4.21 21:50

Já mám 4měsíční, snažit se začneme asi na půl roce věku. Stejně to nepůjde hned… No možná jsem sebevrah, no… Ale třeba ne. Popravdě zatím je to jedno dítě celkem nuda, čekala jsem větší zápřah :lol: :lol:. Ono to teda asi ještě přijde, ale zatím je dcera úplně zlatá, neznám nevyspání a tak, tak možná i proto se brzo vrhneme do dalšího snažení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat