Reklama

2letá neustále ječí, nevím si rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 15:05
2letá, nevím si s ní už rady. prosím

Ahoj maminky, prosím poraďte mi co mám dělat nebo za chvilku totálně zešílím. Mám dcerku 25 měsíců. Miluju ji nade všechno, ale už si s ní nevím rady. První věc je, že jenom ječí, ječí a ječí. Spadne jí dudlík řev, má se jít prebalit řev, převlékat řev, umýt řev. Zuby už nemá vyčištěné několik dní, protože prostě nechce, ani nasilu jí nejde udržet. A řev řev řev. Už fakt čekám kdy na mě sousedi zavolají sociálku, že jí tu asi musím chudáka vraždit. Přitom se snažíme s manželem s ní hezky, všechno vysvětlujeme, chválíme a vůbec. Spadne jí dudlík ukáže, že ho chce podat a přitom ho má dva centimetry od nohy a řeknu ne podej si to tak ječí a ječí a ječí. Něco není hned, řeknu počkej nebo nedej bože ne tak opět ječák. Už jsme s manželem zralí na Opavu fakt. To samé u jídla, co deset minut letí do ledničky a jen vymýšlí. Minule si vzala kostku másla a když jí říkám to se nepapa tak takový vzteklý ječák jako bych jí rvala hlavu. Přijde k nám a rve nám věci z rukou, když se okrikne, že to se nedělá opět řev. O jídle ani nemluvím…Krmit nechce fajn super máš dva roky jez sama. Ale to se holky prostě nedá. Ruce špinavé dřív než k ní rychle přiběhnou s ubrouskem nebo odvedu do koupelny otírá špinavé ruce o nábytek, o zdi…Kdyby jste viděli naše zdi dva roky vymalované řekly byste si co jsme za houmlesaky. Jídlo maže všude možně, schválně drolí a hází na zem, zaslapává do země…Koberce total na odpis. s manželem snad desetkrát denně utíráme nábytek, čistíme fleky na kobercích, lezeme po čtyřech a sbíráme drobky. Pití schválně lije po zemi, hračkách, do peřin..Denně snad 5× jí musíme převlíknout. A prostě nepomáhá nic, po dobrém, po zlém… Před chvílí už to ve mě prostě vygradovalo, chtěla Termix tak jsem jí ho dala, posadila na židli ke stolečku, odešla se napít, za minutu jsem byla zpátky a celý ten Termix mazala po stole, sobě po hlavě, po oblečení, koberec špinavý. Už jsem prostě chytla rapla a tak jsem jí nasekala na zadek až mě ruka pálila. A pak snad po hodně dlouhé době byla hodná, poslechla když jsem jí něco řekla a přestala dělat naschvály. Vydrželo to ale půl hodiny a nanovo. Já ani manžel už prostě nevíme co s ní..Ani do obchodu se s ní nedá jít, něco vidí chce to do ruky a nedostane to tak začne ječet na celý obchod, škubat se mi, sedat si nebo lehnout si na zem… ani babička jí nechce si brát když vidí jak se chová a je naprosto nezvladatelná. Omlouvám se za chyby píši z mobilu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 18.01.17 15:16

No naše čerstvě dvouletá to taky zkouší, ale takhle daleko bych jí zajít nenechala. Matláš jídlo, vylejváš pití, dostaneš nic, trošku nechápu jak může zašlapat jídlo do koberce 8o, to nemá židličku? Pokud jí má, tak ruce bych ji utírala zásadně v židličce. Když řve nevšímat si jí ať se třeba po. Myslím, že s tebou pěkně cvičí, možná by bylo dobré mít na ni nějakou páku, například neposlechneš půjdeš do postýlky

lucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 18.01.17 15:17
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, prosím poraďte mi co mám dělat nebo za chvilku totálně zešílím. Mám dcerku 25 měsíců. Miluju ji nade všechno, ale už si s ní nevím rady. První věc je, že jenom ječí, ječí a ječí. Spadne jí dudlík řev, má se jít prebalit řev, převlékat řev, umýt řev. Zuby už nemá vyčištěné několik dní, protože prostě nechce, ani nasilu jí nejde udržet. A řev řev řev. Už fakt čekám kdy na mě sousedi zavolají sociálku, že jí tu asi musím chudáka vraždit. Přitom se snažíme s manželem s ní hezky, všechno vysvětlujeme, chválíme a vůbec. Spadne jí dudlík ukáže, že ho chce podat a přitom ho má dva centimetry od nohy a řeknu ne podej si to tak ječí a ječí a ječí. Něco není hned, řeknu počkej nebo nedej bože ne tak opět ječák. Už jsme s manželem zralí na Opavu fakt. To samé u jídla, co deset minut letí do ledničky a jen vymýšlí. Minule si vzala kostku másla a když jí říkám to se nepapa tak takový vzteklý ječák jako bych jí rvala hlavu. Přijde k nám a rve nám věci z rukou, když se okrikne, že to se nedělá opět řev. O jídle ani nemluvím…Krmit nechce fajn super máš dva roky jez sama. Ale to se holky prostě nedá. Ruce špinavé dřív než k ní rychle přiběhnou s ubrouskem nebo odvedu do koupelny otírá špinavé ruce o nábytek, o zdi…Kdyby jste viděli naše zdi dva roky vymalované řekly byste si co jsme za houmlesaky. Jídlo maže všude možně, schválně drolí a hází na zem, zaslapává do země…Koberce total na odpis. s manželem snad desetkrát denně utíráme nábytek, čistíme fleky na kobercích, lezeme po čtyřech a sbíráme drobky. Pití schválně lije po zemi, hračkách, do peřin..Denně snad 5× jí musíme převlíknout. A prostě nepomáhá nic, po dobrém, po zlém… Před chvílí už to ve mě prostě vygradovalo, chtěla Termix tak jsem jí ho dala, posadila na židli ke stolečku, odešla se napít, za minutu jsem byla zpátky a celý ten Termix mazala po stole, sobě po hlavě, po oblečení, koberec špinavý. Už jsem prostě chytla rapla a tak jsem jí nasekala na zadek až mě ruka pálila. A pak snad po hodně dlouhé době byla hodná, poslechla když jsem jí něco řekla a přestala dělat naschvály. Vydrželo to ale půl hodiny a nanovo. Já ani manžel už prostě nevíme co s ní..Ani do obchodu se s ní nedá jít, něco vidí chce to do ruky a nedostane to tak začne ječet na celý obchod, škubat se mi, sedat si nebo lehnout si na zem… ani babička jí nechce si brát když vidí jak se chová a je naprosto nezvladatelná. Omlouvám se za chyby píši z mobilu.

tak když víš, jaká je, tak proč odcházíš, když jí? U jídla mají všichni sedět společně. Když začne dělat blbosti, tak upozornit, když nepřestane, tak sebrat. Nenechat dvouleté dítě se zvednout ze židle a jít dělat nepořádek snad nemůže být takový problém ne?

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 18.01.17 15:21

A když si začne něco vynucovat ječením, co uděláš ty? Povolíš jen aby bylo ticho, nebo si trváš na svém? :think: Možná zjistila, že když dostatečně zaječí tak dostane všechno - i ten dudlík jí podáš jen aby neječela. Zkoušíš ji nějak motivovat, aby spolupracovala? Výchova není jen o rozkazech a zákazech. Co jí třeba nabídnout, že teď si teda musíte vyčistit zuby, ale pak si přečtete bezva pohádku. Že sice teď musíte na nákup, ale po cestě domů třeba půjdete nakrmit kačenky? :think: Když rozhazuje jídlo, tak jí ho prostě seber a nedej. Nechceš jíst? Fajn. Však ona se nají až bude mít hlad. Ledničku zabezpeč aby se do ní sama nedostala. Zkus najet na princip něco za něco. Ona to rychle pochopí, že je to pro ni výhodnější, než ječet a vztekat se. Ovšem nesmíš povolit když bude ječet. Ty jsi tady šéf ;)

Helileli
Závislačka 2753 příspěvků 18.01.17 15:22

Je zkrátka rozmazlená, dnes poprvé narazila. :nevim: Já mám za sebou výživná období vzdoru, válející se a řvoucí děti, fakt chuťovky, ale tohle už je pro mě chování dítěte, které nemá žádné hranice, žádnou důslednost a rodiče hopsaji jak piskne.
Začala bych tím jídlem, tohle mi párkrát udělali děti kolem roka, dostali přes ruce a při dalším jídle jsem číhala, jakmile zkusili něco vyklopit, vyhodit, tak jsem jídlo odebrala a dítě šlo od stolu. Děti vedu k tomu, že jídlo se neprzní a jíme ho tak, aby ho mohl když tak někdo dojíst.

Halibar
Kelišová 6360 příspěvků 18.01.17 15:23

Buď v klidu, ukaž, že nejsi sluha a nevzdávej to. Syn má 28 měsíců a taky to na nás hraje. Na mě méně, protože manžel ho rozmazlil v mé nepřítomnosti. Musíš být prostě razantní, ale milá a zlatá maminka. Hodně štěstí :D

shina
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 18.01.17 15:36

Zkus ji dat ten kartacek at se snim seznami… tak to u nas fungovalo na oba. Dala sem jim ho uz v roce, samozrejmr dohlizela a cistila si s nema zuby a v klidu, pak docistila..

Zdi mame tez popsane a taky sem dostala ja sprda, ze je to moje chyba, ze jim nemam davat pstelky nebo fixy a nesedet u nich… takze asi tak. Chce kreslit? Tak jedine s tebou a kdyz nebude tak pastelky bokem at na ne nedosahne.

Manuelan
Závislačka 2649 příspěvků 18.01.17 15:42

My máme stejný problém… já jsem, ale Herodes a při jednom jejím výstupu jsem jí vyhodila všechny dudlíky :mrgreen: málem jí trefil šlak :cert: takže maminka dodrží slovo… už si pár scén rozmyslela :nevim: když ne jde za dveře :palec: Buď důsledná. Chvilku to bude trvat, ale zvládnete to. Daniela seděla ve stoličce dokud to s jídlem vypadalo takhle… teď jí sama i bez dozoru.

Billi
Nadpozemská drbna 25807 příspěvků 18.01.17 15:47

Není nezvladatelná, ale podle popisu je rozmazlená a nevychovaná. Naučila se, že vás jekotem ovládá, tak ječí.
Přiznám se, že bych jí nechala ječet. Nechceš si podat dudlík sama? Tak si ječ. Ona pár dní proječí, ale pak jí dojde, že to je k ničemu.
Jídlo naprosto nechápu. Vždyť to je malé dítě, pokud vím, jaká je, tak bych jí nenechala jíst samotnou a přivázala do dětské židličky, aby nikam se špinavýma rukama neodešla. Svoboda je krásná, ale nemůže mít svobodu, když se neumí chovat.
Za ten termix nemůže, neměla jsi jí s ním nechávat, když je taková. Moje děti měly podobné tendence, párkrát jsem jim jídlo sebrala nebo i snědla a najednou byl klid.
Zuby jsem čistila i násilím. Manžel držel, já jsem čistila.
Je to malé dítě, nemůže vás ovládat, jinak se z ní za pár let zblázníte.
Chce to vymezit hranice a trvat si na jejich dodržování.

LLenule111
Závislačka 3220 příspěvků 18.01.17 15:53

Většina je takových dětí okolo 2 let, náš malej taky drobí, rozlévá, všechno zapatle, ječí, řve, vším háže, tříská, mlátí, stále opakuje slova několikrát dokola.
Ignoruju to a neodpovídám, on časem přestane. Jinak nemám lepší rady. Kluk kamarádky v tomto věku byl úplně stejný. Teď jsou mu 4 a už je to prý lepší. Už můžou i na nákup. Musíme asi vydržet.

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 18.01.17 15:53

Tohle jsem s děckama fakt nepoznala..

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 18.01.17 15:55
@Manuelan píše:
My máme stejný problém… já jsem, ale Herodes a při jednom jejím výstupu jsem jí vyhodila všechny dudlíky :mrgreen: málem jí trefil šlak :cert: takže maminka dodrží slovo… už si pár scén rozmyslela :nevim: když ne jde za dveře :palec: Buď důsledná. Chvilku to bude trvat, ale zvládnete to. Daniela seděla ve stoličce dokud to s jídlem vypadalo takhle… teď jí sama i bez dozoru.

Super! Ví, že rvanim nic nezmůže.
Zakladatelko-. Dudlík bych už nikdy nesebrala. Klidně bych ho vyhodila. Je jí 2,5,řve i bez něj i s ním, tak co. Udělej důsledný režim, to dítě s tebou oře! S jídlem bude sedět. S pitím taky. Jak něco udělá, seber ji to. Zuby_zalehnout a vyčistit. Dvouleté dítě zvládneš přeprat. Hlavně co nejméně scén. Buď jako stroj. Přijdu, chytím, lehnout, podržet, vyčistit, pustit, pochválit. Bude v šoku, dal si ji nevšímej. Mám 4 děti. Tohle si nedovolilo žádné. Věděly, že by neuspěly.

Lanna
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 18.01.17 16:02

Jeci protoze vi, ze si vse vyjeci..nase mala to taky parkrat zkusila a tvrde tedy narazila, protoze nejakym jecenim u me fakt niceho nedosahne. Takze jakmile zacne, nechavam ji byt a jdu si po svem, ono ji to za chvili prejde, neni obecenstvo a stejne tim nic neziska. S tim jidlem, jist bych ji nechavala jen v zidlicce, pokud zacne jidlo patlat, upozornit, ze se to nedela a pokud bude pokracovat na tvrdo ji to vzit a dat az dalsi jidlo. Ruce utirat nez pustis ze zidlicky. Par dni bude krusnych, hlavne neustupovat. Pevne nervy :)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22824 příspěvků 18.01.17 16:03

Tohle je naprosto normální chování dvouleťáka. Načti si něco o období vzdoru. Věř, že nařezat tak, až tě pálí ruka není řešení. Neříkám, taky občas plácnu po zadku, ale plácnu, ne seřežu. Důležitý je neustupovat, snažit se z povinností udělat hru, což například z čištění zubů docela jde. Taky se mi celkem ověřilo nedopovat cukrem.

bigl
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 18.01.17 16:15

Při jdle do jídelní židličky, ze které nevyleze a pak teda kompletně umýt. Jinde, než v židličce by jídlo nedostala. Pití, pokud vylévá, tak pít jedině pod dozorem, v kuchyni a z nevylévacího hrnku.
Dudlík vzít, už je na něho dost stará, to stejné plenky.
Když ječí, tak nereagovat. Pokud chce něco podat, tak ať si podá sama.
Pokud předvede záchvat, tak v klidu vzít, odnést do pokoje, zavřít a nechat ji vyječet.
Nechali jste to zajít daleko. Pokud to budete chtít dát dopořádku, tak to nějakou dobu potrvá.
Ona má období vzdoru, ale tady už jasně selhala výchova a váš přístup.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama