2letý nespavec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Catbalou
Povídálka 19 příspěvků 28.05.19 13:30
2letý nespavec

Ahoj maminky!

Jdu si pro radu. Je tu hodně podobných témat, ale třeba mi poradíte něco nového :) Synovi budou 2 roky, od narození má problémy se spaním…ale brzy budeme mít další mimčo, tak už bych to ráda konečně nějak vyřešila.

Syn teď usíná okolo půl 9 (v postýlce cca od 8, uspávám asi půl hodiny). Vstává okolo 5, někdy dřív, někdy až v 6. Mezitím se xkrát vzbudí. Pětkrát, desetkrát i víckrát. Už rok nekojím a nemá ani umělé mléko. Hlad nemá, ráno se snídaní nespěchá. Stále má tedy na spaní dudlík. Po obědě spí 1,5 až 2 hodky v kočárku, ale také ne v kuse. Už jsme zkoušeli všechno možný, občas něco na chvilku zabere, ale po pár dnech je to zase špatný. Přes den je pořád unavený, mne si oči, často je z únavy nevrlý… ale večer stejně dřív neusne, i když padá únavou. A ještě poznámka - spí sám u sebe v pokojíku, s námi v posteli hrozně zlobí:(

Moc díky, třeba zrovna někdo z vás bude mít super nápad :D

Reakce:
Feliccita
Kecalka 158 příspěvků 2 inzeráty 28.05.19 13:41

U nás nejvíc problémů dělal právě dudlík na spaní. Malej se v noci budil proto, že ho pořád hledal, jak mu padal z pusy. Jakmile jsme mu ho sebrali, spí o hodně líp. Do té doby byl taky co hodinu vzhůru… A taky se mu špatně spí, když je mu horko. To asi podědil po tatínkovi. Takže skoro celou noc spí bez deky. Jakmile ho zkusím přikrýt, tak je během 5 minut vzhůru a odkopává se. :lol:

Catbalou
Povídálka 19 příspěvků 28.05.19 13:44

@Feliccita Děkuji, zkusím odbourat dudlík, ale často se vzbudí a dudlík má v puse:( a nad tím teplem jsem taky přemýšlela, ale teď je ještě příjemně…jestli je to z toho, tak co bude dělat, až budou tropické noci v létě?:D každopádně děkuji za příspěvek

milwinka
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 28.05.19 13:52

Mně se stále budí tříletý, sice už ne tak často jako třeba před rokem, ale některé noci fakt stojí za to.. Do teď jsem nezjistila čím by to mohlo být a co s tím. Mám podezření jestli nemá ADHD, tam jsou ty poruchy spánku časté, ale na nějakou diagnózu je ještě malý. Nezbývá mi doufat, že z toho někdy přeci jen vyroste. Je to hodně náročné pro celou rodinu to dlouhodobé nevyspani.

Catbalou
Povídálka 19 příspěvků 28.05.19 13:54

@milwinka chápu vás…i když asi nečekám, že se přestane budit úplně, ale třeba dneska spal jenom 8 hodin v noci a to přerušovaně…aspoň kdyby spal o chvilku víc :D držím palce i vám, ať se to zlepší

krukynka
Kecalka 264 příspěvků 28.05.19 13:59

Už to tady padlo, ale potvrzuji že u nás také pomohlo vzít dudlik :mavam:

Catbalou
Povídálka 19 příspěvků 28.05.19 14:00

@krukynka děkuji, zkusím… snad mi pak nepřestane spát po obědě:D

Makca87
Echt Kelišová 7741 příspěvků 28.05.19 14:08

@Catbalou vzít dudel, koupit mu velkou postel, nechodit pořád za ním, mít v pokoji max. 20 stupňů…

Feliccita
Kecalka 158 příspěvků 2 inzeráty 28.05.19 14:15

@Catbalou Při těch velkých vedrech spal jen v tílku a plínce. Měl tam jen hozenou tenkou deku, kdyby k ránu bylo chladno. Ale to bylo spíš pro můj pocit než kvůli tomu, že by mu byla zima :lol: Když bylo echt vedro, tak jsem dávala přes nohy mokrou studenou hadr plínu. Ale my máme doma kolikrát v noci pořád 30 st. Jsme hned pod střechou, máme doma v létě peklíčko :cert: :D

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1108 příspěvků 28.05.19 14:26

Syn v tomhle věku taky špatně spal, usínání na dlouhý lokte, bojkotoval postýlku a když jsme mu sebrali dudlík, tak se to ještě zhoršilo. Dostal velkou postel a nejvíc pomohlo, když několik měsíců po narození dcery spal u mě v posteli s manželem (já byla s miminem v dětském pokoji) a pak jsem mu jednou jen tak z legrace vyprávěla, jak je jeho postýlka smutná, že v ní nespinká a že se jí stýská a sám se rozhodl, že tam bude spát a byl klid. A taky mu teda kolem těch dvou let rostly stoličky, trvalo to dlouho a určitě to spánek ovlivnilo.

Dlouhá punčoška
Kecalka 140 příspěvků 28.05.19 14:44

@Catbalou

Nepíšeš, kolik času jste denně venku na vzduchu. Zkus 1,5 hodiny dopoledne a 1,5 hodiny odpoledne. Ideálně, když bude chodit, ne na kočárku.

Catbalou
Povídálka 19 příspěvků 28.05.19 20:17

@Dlouhá punčoška venku jsme hodně, na kočárku minimálně, potrebuju, aby chodil, až bude druhy prcek… ale nepomůže ani když jsme venku třeba 8 hodin :(

Catbalou
Povídálka 19 příspěvků 28.05.19 20:21

Díky všem… velkou postylku máme připravenou, zkusim vzít dudlik… jinak třeba s manželem spat dlouhodobě nemůže, hrozne se ze spaní mele, pokud bychom ho porad nechytali, padal by z postele - ze všech stran :) a taky zkusim tu teplotu, pokojik je v podkroví, ale má otevřené okno a v noci je tam příjemně, i když podle chuvicky přes 20…

Váš příspěvek
Reklama