Co umí dítě v 17. měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katuska1984
Kecalka 474 příspěvků 27.05.19 22:32
Dite v 17.mes.

Ahoj.
Zajima mne, co umi vase batolatka v 17,18 mesicich.
Nas se ted naucil couvat.
Rika mama, tata, papa, baba, na, brm, baf
Vi jak dela had, lec, pes, ovecka, kravicka, slon.. v knizce ukaze na spoustu veci+letadlo, balon, zvirata, bryle atd).
Zna segry, umi udelat papa, tik-tak.. dava pusinky, kdyz reknu ze dame pradlo do pracky, vi kde je, odnese treba odpadek do kose, rad se schovava.. Umi rict kdyz se ptam kde je (jeho jmeno) Ja, ja a potspka se po hrudi.
ji malo.. hodne si vybira
ma rad rajcata. zeleninove pilevky, testoviny.
nic nevypije. max. 20 ml za den. Kojim v noci. asi 5×.
spi nedobre, ale na to, jak spaval, jsem rada za ro, ze se budi pouze 5×
Venku uz chce tapat, kocarek ho asi nudi.
necha si umyt zoubky konecne, ale nechce si zas nechat sahat na pipika. ma plinky, nocnik jeste ani nezkousim.

je to takovy milacek, tulil by se porad…
co vase deti?
nase holky umely v jeho veku daleko vice slov. Dekuji.

Reakce:
Celeste97
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 27.05.19 22:38

Mám 18ti měsíční. Že slov umí: děda, baba, mama, táta, mimi, bebi(bolest), baf baf..
V knížce ukáže na většinu zvířat které ji řeknu. Taky dá prádlo do pračky, vyhodí něco do koše, ví kde má oblečení, bundu atd. Co se týká jidla není problém s ničím co jíst může (alergie..) se spaním taky žádný problém, od mala spí celou noc. Zoubky čistíme úplně v pohodě :) jo a nočník sem zkusila jednou a asi na dlouho naposled :mrgreen: moc to dítě pozoruješ, je dost šikovné na svůj věk..

prcek.leni
Povídálka 23 příspěvků 27.05.19 23:24
  • umela, jak dela pes, kocka, krava, osel, kun, slepice, kohout, husa, ptak, medved, had, opice, lev…
  • ukazala vsechny casti tela na sobe, tatovi i plysakovi
  • v tuhle dobu zacala mluvit ve vetach (,,to je mic")
  • vyhodit odpadky do kose
  • uklidit boty do botniku, vyndat bryndak a pribor a dojit ke stolecku, odnest po sobe talir
  • naplnit pracku, vyklizet mycku (uklizi vse, co se dava do spodnich skrinek)
  • v knizce ukazat jakykoliv predmet a vetsinu z nich jich pojmenovat
  • na otazku Jak se jmenujes odpovedet sve jmeno
  • napodobovat basnicky (kutali se brambora, varila mysicka…)
  • prinest cokoliv z jine mistnosti
  • svleknout kalhoty a ponozky a dat je do kose na pradlo
  • jist a pit sama, rict si o konkretni jidlo (syr, banan, maso)
  • umet pismenka A, B, C, D, E, F, M, O, I, S, J
  • kdyz nekam napisu jeji jmeno, tak ho pozna a vsechna pismenka za sebou vyhlaskuje, taky cteme SPZetky :lol:
  • vi, kolik ma prstu na ruce a kam se co obleka
  • rada hraje na honenou, na schovku, rada si hraje s kuchynkou, kostkama, panenkama, bavi ji pomahat mi pri vareni (sedi na lince a dava do kastrolu zeleninu.. A hlavne ochutnava :P ), pomaha s uklidem - pri vysavani, utirani prachu

Myslim, ze jsem toho vyjmenovala dost a uz si v tuhle hodinu asi na nic dalsiho nevzpomenu :D
Jinak, mala papa vsechno, kojena ted (20 mesicu) uz neni, piti taky moc neda (max do pul litru, vetsinou 250 ml), ale skoro kazdy den ma polevku, takze i tam jsou tekutiny :)
Kocarek jeste vyuzivame, ale sama toho ujde docela dost. Noci prospi cele, ale ted trosku stagnuje pri odpolednim spanku (pritom se ji spat chce, sama me vede do postele, zive, mne si oci, a pak usne az po hodine a pul, asi aby ji neutekla zabava). Nocnik chape, sama si sedne, ale curat do neho nechce, tak snad v lete se mi podari ji odplenkovat.

Tvuj chlapecek je moc sikovny, jenom pozor na porovnavani, kazde dite ma jine tempo :kytka:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 27.05.19 23:32

Resila bych teda ze vypije za den jen 20ml tekutin… to je hoodne malo

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 27.05.19 23:36

Jinak nechapu tohle srovnavani… mluvi, rozumi…jestli umi 10 slov 20 nebo 30 a vice je fuk v roce a pul. Dcera zblebtala v roce a pul slabiky, ted ji jsou tri a mluvi ve vetach. Rozumi ji i cizi lide. Neporovnavejte porad sve deti s jinymi..!!!

Janli
Echt Kelišová 8902 příspěvků 28.05.19 00:06

Děti nikdy neporovnávám. Mám doma nedonošenou holčičku a záleží mi na jiných věcech než na tom, zda se vejde do nějakých tabulek. každé dítě má svoje tempo vývoje a to rozhodně nic nevypovídá o tom, jak úspěšné nebo šťastné bude v životě. Pro mě je jediná důležitá věc úsměv a smích mého dítěte.

Rive
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 28.05.19 07:04

Tak moc nechápu smysl toho srovnávání, hlavně když se to den ze dne mění a každé dítě je jiné,
Mně je třeba úplně jedno, co umí ostatní děti. Srovnávání, hlavně na netu, kde se všichni umí krásně chlubit, je zbytečné.

prcek.leni
Povídálka 23 příspěvků 28.05.19 09:26

Tak ja to neberu jako srovnavani, ale jen tak pro zajimavost. Neprijde mi tam tom nic spatneho. To cloveka nemuze zajimat, co umi dite ve stejnem veku jako to moje?
Urcite se nehroutim z toho, ze jine dite toho umi vic nebo ze to moje jeste neco neumi :roll: Takze ja zase moc nechapu to rozcilovani :*

katuska1984
Kecalka 474 příspěvků 28.05.19 10:44

@prcek.leni jak to ted po vas ctu, mnoho z toho co umi vase dcera umi nas maly taky, jenom mne to nenapadlo

katuska1984
Kecalka 474 příspěvků 28.05.19 10:46

Nejde o porovnavani… nemam komplexy, kdyz jine dite umi vic, nez moje. spise mne to zajima.

Váš příspěvek
Reklama