2.potat - ta samá chyba

2.3.10 11:00

2.potat - ta samá chyba

Ahoj holky, mám rok a půl starého syna a snažíme se o další dítě. Poprvé sem otěhotněla, když bylo synovi asi půl roku, bohužel v 7tt proběhl spontánní potrat s revizí, před tím nebyla potvrzena srdeční akce. Podruhé jsem otěhotněla v lednu 2010, jenže těhotenství mělo ten samý průběh, nepotvrzena srdeční akce, tentokrát nebyl vidět ani plod, v pátek mám jít na kontrolu s tím, že půjdu rovnou na revizi, ale začala sem pět velmi silně krvácet. Chci se tedy zeptat, zda může jít o nějakou genetickou chybu, pokud ano, jaká vyšetření si mám vyžádat…moje dr se k tomu staví jako k náhodě, kterou sem si já bohužel vybrala dvakrát, zvlášť, když jsem měla první těhotenství naprosto bez problémů…
Moc děkuji, pokud se k mému doazu nějak vyjádříte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

IMI
2766
2.3.10 11:16

Jako naprostej laik si myslim, ze se proste telo snazi samo vyporadat se zamlklym tehu a proto krvacis. proste telo zacalo fungovat driv nez doktori. Taky si myslim, ze se to stat dvakrat klidne muze, kolik holek potrati a ani o tom nevi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
2.3.10 11:17

Ahojky…taky mám za sebou 2 ZT - s tím rozdílem, že úspěšné a bezproblémové bylo 2. těhu-viz metříky. Co si pamatuju, moje doktorka při prvním ZT říkala, že příčina se zkoumá až po třech samovolných potratech (nebo ZT). Stejný názor na to měl můj nový gynekolog (lékaře jsem měnila kvůli stěhování). Současné těhu je také naprosto v poho - a doufám, že to tak i zůstane. Prostě to asi mám „na střídačku“…potrat/těhu.
Doufám, že tu najdeš někoho, kdo ti konkrétně poradí…já jsem chtěla aspoň trošku povzbudit svými zkušenostmi, že i po dvou ZT může být šťastný „konec“ (musím si to zaklepat). Přeju hodně štěstíčka a pevné nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
4235
2.3.10 11:18

Já mám ten samej problém, jsem po dvou potratech, první těhotenství taky v pohodě a teď dvakrát ZT v 8tt, ten první nikdo neřešil, teď jsem se naštvala a vzžádala si od doktorkz doporučení do Gennetu, moc se jí nechtělo, ale nakonec mi to dala. Tam nás proklepli od hlavy až k patě, trvej na návštěvě imunologie, tak se skrývá hodně problémů. Mně kupříkladu zjistili, že mám hraniční protilátky na spermie, takže otěhotnět můžu, ale pak nastane autoimunitní reakce a moje tělo ten plod prostě přestane vyživovat. A preventivně do mně budou při dalším těhu cpát Utrogestan, protože špatná funkce žlutého tělíska se bohužel zjistí až v těhu.
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
2.3.10 11:22

Znám několik kamarádek, kterým se taky dvakrát těhotenství „nepovedlo“ a další už ano. Přeju ti, ať je to i tvůj případ a ty se brzy dočkáš zdravého miminka. Dovedu si dost dobře představit, jak se cítíš.. A vím, že doktoři to začínají řešit, až když se to nepovede potřetí, jinak to berou jakou smutnou náhodu. Samozřejmě si můžeš testy nechat udělat na vlastní žádost, ale jsou dost nákladné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
2.3.10 11:25

No koukni na stránky Gennetu, kolik stojí kompletní genetický vyšetření. Kamarádka mi říkala, že je to asi kolem 6-7 tisíc. Hormonální profil stojí asi 1 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.10 12:06

Holky, díky…
Pali a řešilas to nějak?

Marky a ty už nějaké děti máš? a co budou dělat, až otěhotníš, budoiu ti dávat „jen“ ten utroš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
2.3.10 12:16

Me nastesti spont.potrat potkal jen jednou, vypadalo to tehdy na dvojcata, ale muj dr. me potom sledoval(mela jsem po revizi nejaky problemy) a kdyz jsem se ptala jak dal a co pripadne poresit(mela jsem stejne problemy u prvniho tehu, ale tehdy se syn udrzel), rikal, ze se nejaka genetika atd. resi az po 3 spont. potratu. Myslim, ze je to jako se vsim, co doktor to nazor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2730
2.3.10 12:23

Ahojky, z 1. těhu mám zdravého syna (6 let). Pak jsme mu chtěli pořídit sourozence a prošla jsem si 2 potraty. 1. byl spontánní, 2. zamlklý. :wink: Mudra mi sama doporučila zjistit, proč tomu tak je. Udělala test na infekce (chlam., toxoplas.), vyšlo negativně. Pak mě objednala na genetiku a tam byl zjištěn problém. Nebudu popisovat konkrétně názvy, ale záleží na vajíčku, kt. vyprodukuju. Buď 1/3 zdravých, 1/3 nositeli mojí genetiky (jsme zdraví, normální, problém jen při početí) a 1/3 nebalancovaných. Ty se většinou sami odloučili. Genetika zjištěna z odebrané krve, problém s počtem chromozomů (karyotyp). :wink:
Taky jsem podstoupila odběr krve na test cystické fibrozy. Když se zjistila příčina, tak jsem už nepodstupovala test na imunologii (trombofilní mutace). Tam holky mívají rovněž nějakou příčinu. :wink:
K sobě ještě, po vyšetřeních hurá do toho, ale bohužel 3. těhu skončilo opět nezdarem. Nevzdala jsem se, tak ze 4. pokusu mi vzešlo druhé dítko :-D , kt. zdědilo mojí genetiku. Stačí najít zdravého partnera a vyjde jí to v dospělosti snad jako mně.

Zase jsem se rozjela, takže to shrnu:
Udělat test na infekce, genetiku a trombofilní mutace.
Držím pěsti s dalším těhu a určitě napiš, jak si dopadla, resp. co našli nebo nenašli. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.10 13:36

Ahoj,měla jsem jedno nezdařené těhotenství skončené v 13. týdnu, kdy jsem sama nepotratila,ale na UTZ bylo zjištěno, že miminku přestalo bít srdíčko a tak byla provedena revize. není pravda, že doktoři nic neřeší po prvním potratu! Mě doktor sám od sebe nabídl genetické vyšetření v libereckém Gennetu a nestálo mě ani korunu. Jo, stálo 90.- za dvě zkumavky krve (moje a manžela) a i když máme jedno zdravé dítko, přišlo se na to, že máme genetickou mutaci…a pokud se nám podaří počít, budu víc hlídaná. Takže bý tebou zeptám se gynekologa, co se dá dělat. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
10731
2.3.10 13:55

v tomhle to říkají všichni lékaři stejně, protože „nárok“ na proplacení genetického vyšetření pojištovnou je až po třetím potratu. vyšetření jsou to skutečně nákladná, a skutečně u mnoha žen je to jen „náhoda“ - vím, že se ti to zdá krutý, (mi taky přišlo šílený, „čekat“ až potratím třikrát, aby mne někam poslali, ale zas je fakt, že jsou to opravdu vysokánské částky.

kompletní genetické vyšetření nemám ani rámcovou představu kolik muže stát - jen ten uplný základ stojí skoro těch deset tisíc (když připočteš i zákaldní konzultaci s genetikem, a ještě ti na základě konzultace třeba připíší nějaké speciální genetické pravděpodobnější pro tebe - v průměru to vyjde na 15 tisic)

je mi líto, že jsi přišla o miminko, je to bolest… jistě se ti po miminku stýská.
a s revizí? uvidíš, třeba se tělo vypořádá samo a na žádnou nebudeš muset - je to šetrnější…

aby te dr. poslal na enetiku už ted, musel by si tam vymyslet ještě nějaký další důvod, než va potraty, jinak by se genetikum zřejmě cukala pojištovna to proplatit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
2.3.10 15:56

Mám za sebou taky 2 ZT - taky hned po sobě v rozmezí cca 4 měsíců. Po tom druhém mě dr. poslal na genetiku (karyotyp) - i manžela a mi ještě zkoumali trombofilní mutace. Genetika byla v pohodě, ale našli mi mutaci MTHFR heterozygotní - tato mutace postihuje až 40% populace a může znamenat, že tělo samo není schopno přeměnit kyselinu listovou tak, aby ji využilo. Může, ale nemusí (!) to s těmi ZT souviset. Takže jsem baštila femibion s metafolinem (volně prodejné těhu-vitamíny, kde je ta listovka už přeměněná). Čtvrté těhotenství už dopadlo (viz metřík).
Přeji hodně štěstí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.10 17:04

Holky, díky, v pátek to zkusím s dr nějak pořešit…ona to totiž není až tak moje dr, protože ta moje odešla na mateřskou a tato si převzala její pacienty, tak uvidíme, jaká s ní bude domluva… a Domi, já kyselinu listovou brala od začátku + i těhu vitamíny v obou případech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2730
2.3.10 23:12

Já taky brala vitamíny, listovku, pak utrogestan. A když bylo vajíčko špatný, tohle bylo stejně k ničemu. :wink:
Při posledním těhu jsem to brala stejně :lol: a vyšlo to.
Holky zmiňují, kolik co stojí, jak posílají až po 3. potratu. Opakuji, já byla poslaná už po druhém :nevim: a vše bylo proplaceno pojišťovnou. :wink: Řekla bych, jiný kraj, jiný mrav. Je to jako s tím např., že někteří doktoři dají snímek z UTZ zadarmo a jiný si za to nechají vyplatit 700,–. Někteří řeknou pohlaví zadarmo, někteří si nechaj zaplatit 300,– Kč. To jsem porovnávala sebe a jednu mojí kamarádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
3.3.10 09:41

Slunicko-lucie - já brala taky listovku i vitaminy a ZT to nezabránilo. Nicméně v posledním těhu mi dr. doporučil ten femibion s metafolinem, protože kvůli té mojí mutaci, i když jsem baštila listovku, bylo to, jako bych ji nebrala, protože moje tělo ji neumí využít :-? Ten metafolin už je přeměněná listovka, takže jsem tělo přelstila a dodala mu tu listovku v podobě, do jaké ji ono neumí upravit, ale v jaké ji potřebuje (omlouvám se za nesrozumitelnost :oops: :wink: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama