3 dítě císařským řezem?

Anonymní
18.2.20 22:35

3 dítě císařským řezem?

Ahoj holky chci zeptat vy co jste rodily cisarem(menší postava popř. Úzká pánev).. Mám 2 děti věkové rozdíl 4.5 roku. S manželem by jsme se chtěli ještě pokusit o holcicku.. Dá se 3.dite císařem aniž by byli díky předchozím cisarum komplikace? Dr. Mi řekl, že 3 císař nejde a nedoporučuje. Miminko by jsme začali zkoušet tak za 2 roky jen mě zajímá jestli je to opravdu tak velký problém, když přirozeně rodit nemohu. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.2.20 22:41

Jde, blízká kamarádka (proto anonym) porodila císařem 4 děti, vše ok :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
13443
18.2.20 22:41

Pokud si necháš zkontrolovat jizvu a všechno bude ok, tak se to dá. Samozřejmě tam riziko je, musíš počítat i s tím, že větší část těhotenství proležíš. Ale zakázat ti to nikdo nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 22:42
@Anonymní píše:
Jde, blízká kamarádka (proto anonym) porodila císařem 4 děti, vše ok :palec:

Císař byl plánovaný nebo nastalo komplikace tak nemohla kamarádka rodit normálně?

• Nahlásit
  • Citovat
1149
18.2.20 22:43

Mám 3 císaře. Problém žádný extra při třetím nebyl, i když prý hrozně srůstů po předchozích. Ale tu bolest, když to přišlo k sobě a dalších pár dní si pamatuji i 3 roky po. První dva cs byly procházka růžovým sadem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci zeptat vy co jste rodily cisarem(menší postava popř. Úzká pánev).. Mám 2 děti věkové rozdíl 4.5 roku. S manželem by jsme se chtěli ještě pokusit o holcicku.. Dá se 3.dite císařem aniž by byli díky předchozím cisarum komplikace? Dr. Mi řekl, že 3 císař nejde a nedoporučuje. Miminko by jsme začali zkoušet tak za 2 roky jen mě zajímá jestli je to opravdu tak velký problém, když přirozeně rodit nemohu. Diky

Proc lekar nedoporucil 3. tehotenstvi, resp. cisar? Me ceka za par mesicu treti a nikdo nic nerikal. Ale vzhledem ke komplikacim u druheho jsem dala na nazor gynekolozky. Kdyby mi to nedovolila ze zdravotnich duvodu, tak do tretiho urcite nejdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Janli na jizvy dr. Kouká pro každé kontrole a libeji se mu, že jsou pěkné tak uvidime

• Nahlásit
  • Citovat
18.2.20 22:45

Kamoška má 3 deti cisarem, bylo všechno ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7977
18.2.20 22:49

Mam tri deti cisarem, pri tretim SC mi ale rikali, ze mam hodne srustu a at se dalsiho (tzn, ctvrteho) tehotenstvi vyvaruji. Jinak pocitove byl treti SC nejjednodussi, nejmene bolestivy. Takze asi zalezi. Proc konkretne Ti nedoporucovali 3. SC, protoze je treti nebo byly nejake komplikace? Ja uz pred druhym SC hlasila, ze chci urcite treti dite, no, koukali na me jako na exota, ale behem operace mi aspon sdelili, ze neshledavaji duvody, proc by meli treti tehotenstvi zakazovat. Jizvu jsem mela slabsi pri druhem tehotenstvi (2mm) nez pri tretim (6mm).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 22:50

@luci.no ani u jednoho jsem problém neměla. První syn se narodil v termínu 39+2 (3170g,47cm),druhy syn také 39+2,praskla voda(2790g,48 cm). U druhého jsem měla tehotenskou cukrovku. Jinak vše v pořádku. Třetí nedoporučuje, že jizvy praskají a je to riskantní jak pro dítě tak i mě. Než jsem změnila dr. Tak u prvního mi říkali, že u císaře by měl být minimálně rok pauza před početím druhého dítěte z důvodu právě prasknutí jizvy tak proto se ptám na názor 3.tehotenstvi

• Nahlásit
  • Citovat
1149
18.2.20 23:06

Tak každý to má jinak. Já při druhém porodu skončila s CS kvůli tomu, že jizva začala při kontrakcích polevovat. Byla jsem už skoro otevřená, no ještě, že jsem nemohla začít už tlačit. Ihned po zašití mi doktor řekl, ať třetí vypustím z hlavy. Tak jsme ho vypustili, ale on se nás neptal a stejně přišel. Těhotenství naprosto ok, dokonce jsem 3 týdny před termínem každý den několikrát šlapala 8 pater, protože nám zrovna měnili výtah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1426
18.2.20 23:09

Ja mam za sebou 2 sekce. Prvni byly dvojcata v lete 2016, druhy byl na podzim 2018 (presne 2 roky a 2 mesice po prvni SC) a ted se snazime o treti. A verim, ze se narodi take cca 2 roky od posledni sekce :mrgreen:

Mne po druhe sekci rekl operujici lekar, ze jizvu udelal poradne a opravil tu prvni a muzu mit jeste dalsi dite :mrgreen:

Muj gynekolog mi take na dalsi tehotenstvi a SC nic nerekl. Ma dokonce pani, co uspesne zvladla pet sekci, ale to pry povazuje za extrem a trnul hruzou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
19.2.20 00:00

Nemám s tím přímo zkušenosti, ale hodně jsem si o tom zjišťovala, protože se císaře bojím právě z tohoto důvodu (chci vic dětí než dvě a je to pro mě opravdu důležité…). A z toho, co jsem zjistila (mimo jiné i na různých skupinách na FB, jako třeba skupina o VBAC - vaginálním porodu po císaři), opravdu záleží na doktorovi, jaký má na věc názor. Osobně bych si zašla na konzultaci k alespoň 3 doktorům a podle toho se rozhodla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
19.2.20 00:03

A je dobré vědět, že jsou doktoři, kteří to nedoporučují na základě poučky max. 2× císař a pak už ne, ne na základě stavu jizvy a pod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
19.2.20 00:10

Kamarádka má za sebou 3 císaře, děti dost brzo po sobě, jsou jim teď 4 roky, 2 roky a 9 měsíců… pravda, extra jsme se na tohle téma nebavily, jen vím, že doktor už 4. dítě nedoporučoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama