3. dítě v této době

Anonymní
6.5.21 08:20

3. dítě v této době

Ahoj, s manželem jsme spolu od střední školy. Oboum nám je 32. Máme spolu 2 dcerky ve věku 12 a 10 let. Holky už jsou samostatné, šikovné. Se vším rády pomáhají. Vztah s manželem je taky bez problémů. Občas se sice pohádame, ale většinou kvůli maličkosti.
Máme rodinný dům a po finanční stránce jsem na tom taky dobře. Už od jakživa jsem měla v sobě zabudovaný model rodiny -otec matka a 3 děti. Možná je to i proto, že sama jsem ze 3 sourozenců a tak samo i moji rodiče jsou oba ze 3 sourozenců. Tak samo i manžel. Po narození druhé dcerky jsme se s manželem snažili chvíli o 3ti dítě, ale já tehdy trpěla dost na cysty a otěhotnět se nám nedařilo. Po 2 letech snahy jsme to vzdali a já šla po rodičaku do práce. Časem jsem asi i spohodlněla a jsem ráda, že dcerky mám už„velké“ a samostatné. Pár měsíců zpět se ale mé sestře narodil syn a já si vzpomněla na svou touhu mít děti 3. Manžel by třetí dítě chtěl, ale já se nemůžu rozhoupat.
Teď, je všechno super, jak jsem psala, holky jsou samostastane. Pamatuji si, když mladší dcerka měla půl roku a starší Skoro 3. Museli jsme vše plánovat do předu s ohledem na to, kdy se mladší bude chtít spát, nebo kdy bude mít hlad.
Na stranu druhou bych ale opravdu chtěla další dítko. Trápí mě i budoucnost. Třetí dítě by šlo do školy v době, kdy bych měla cca 38. Holky by měly 19 a 17a já nevím, jestli bych mu dokázala věnovat tolik času jako teď holkám. Tchýně měla 3ti dítě ve 33, teď má 19,ale v době kdy se nám narodila dcera měl 7 a přišlo mi, že se mu nedostává tolik pozornosti. Na výlety jsme ho brali my, protože tchýni se tehdy už nechtělo. A toho se taky bojím. Bojím se, že když už holky budou velké a samostatné tak nebudu mít energii na to to absolvovat znovu, + ty výlety, kde teď bereme holky. Znovu se s někým učit, jezdit do školky a ze školky, na kroužky.
Uvědomuji si, že někdo ve 30 teprve čeká první dítě, ale to je podle mě jiné. Do toho všeho jde poprvé.
Nechci zde ani žádné rady, ani útěchy. Jen by mě zajímal pohled těch, kteří sami měli první dítě ve 20 a poslední s minimálně 11ti letým rozestupem. ( je mi jasné, že se nemusí povést hned) měly jste energii vše znovu absolvovat? A věnovat se dítě stejně jak při prvním?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2820
6.5.21 08:28

Moje kolegyně si pořídila třetí dítě v 37 ;) děti měla v té době staré 15 a 11 let. Dnes už je kloučkovi 5 let a určitě nelitovala. Užívá si ho celá rodina I sourozenci. Jestli se na to cítíte, jděte do toho :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
6.5.21 08:31

Vidím kolem sebe spoustu lidí, kteří mají třetí dítě, když je ženě přes 40, teď zrovna vím o 3, které mají třetí dítě ve 42 letech, jejich předchozí děti mají od 18 do 10 let. Jako taky jsem se divila, proč mají teď třetí dítě, jestli to byl omyl nebo ještě chtěli, ale každého věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
6.5.21 08:32

Ahoj, já to podobně nastavené jako vy a jsme v podobné situaci. Vždycky jsem nějak podvědomě chtěla 3 děti, i manžel. No, máme dvě o pár let mladší než ty vaše, s tím rozdílem, že já jsem o chlup starší než ty. A rozhodla jsem se už tak na 90%, že do toho nepůjdeme. Ta covidová situace tomu taky přispěla - dokud je vše ok, cítila bych se i na 4 děti, ale v momentě, kdy je krize, tak i to třetí bych si mohla podvědomě vyčítat. Taky jsem vděčná, že s dětmi už se dá podnikat vše naplno, jsou to rovnocenní parťáci a mimino by zase na pár let úplně nabouralo naší rodinnou pohodu. Plus můj osobní strop pro děti je 35 let.
Myslím, že tebe prostě nakopla ta ségra (moje taky nejspíš brzo bude mít miminko), jinak bys na to už asi ani nemyslela, že? Já doufám, že takhle se mi hormony nesplaší :mrgreen: Ale pokud cítíš, že nejste kompletní, dej přednost srdci před hlavou :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
6.5.21 08:33

Já už bych do toho nešla, je to velký odstup. Hlavně holky jsou sestry-parťačky, další dítě už bude spíš jedinacek a o to víc práce s nim budeš mít. Já teda zatím osobní zkušenost nemám, mám 2 menší děti a o třetí se pokoušíme teď a mám strop, aby se povedlo do 2 let, jinak už na to kašlu, kdyby se zadarilo hned, budou mít se starším rozdíl 7 let a i to mi přijde už dost. Muž má o 8 let mladšího bratra a už sou spis jak 2 jedinacci, nemaj k sobě moc vztah. Já doufám ze u nás to teda spoji ten prostřední, ten je věkově mezi. Plus mám teda osobní strop mít dítě max ve 30, abych na prahu čtyřicítky měla už samostane děti a neřešila maturitu a pleny zároveň :D ale tohle je můj postoj, každý to muze mít jinak, musíš ty vědět jak se cítíš, jestli mas dost energie, jestli mate dost času se věnovat jak potřebám pubertacek, tak zároveň řešit batole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6925
6.5.21 08:36

Třicet dva let pro mě není žádný obr věk, v němž by lidi měli takhle sáhodlouze dumat o tom, jestli jsou na další dítě staří, nebo ne. :-)
Kariéra… No vzhledem k tomu, kdy budeme odcházet do důchodu, se napracuješ ještě dost, obávám se.
Materiální stránku asi spíš dovedu pochopit. Přeci jen s penězi je to tak, že nejsou problém, pokud jich je dost.
Je asi pravda, že to třetí dítě bude v podstatě jedináček. Pokud byste teda nechtěli rovnou dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4178
6.5.21 08:37

Pozoruji to v okolí hodně. Mám bratra o 13 let mladšího a fakt se mu tolik nevěnuji jako nám. Teta to stejne, třetího po tricitce, prvně pořád ukolovala straší dcery, ty už jsou téměř dospělé a na hlídání ji kašlou a ten malý je pěkný smrad, o věnování se nemůže být vůbec řeč. Ja ted třetí po 8 a 6 letech a mam z toho taky hrůzu, vrátila jsem se na plno do práce ve 2 letech mladšího a teď si nedokážu představit, co si pocnu s tím miminem, ale samozřejmě se i těším. Uvědomuji si, ze uz určitě nebudu mít energii jako ve 20 a třetí těhotenství těžko snáším. Nedokážu si představit, jak bych to zvládala po 30, uz jsem hodně zpohodlnela a věřím, ze bude spíš tahoun partner, jelikož to bude jeho první dítě a semnou taky poslední. Abych nebyla úplně negativní, tak se moc těším na to miminko, ze to ještě jednou zažiju a pořádně si to užiju. U prvních dvou to byl hrozný ficak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12556
6.5.21 08:41

Já chtěla druhé a narodili se nám dvojčata :D. A to jsem měla 34.takže 3mame ani nevím jak :)
32neni žádný věk a jestli je tam chuť a touha a máte kde bydlet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
6.5.21 08:49

To je těžko říct, jaké to budeš mít s dalším miminem. Třeba to bude úplně v pohodě a všechno to zvládnete v klidu.
Já mám vlastní zkušenost. Naši mě měli po 13 letech. S bráchou a ségrou procestovali celou ČR, výlety, návštěvy, hry na zahradě, nesmysly… No na mě už nikdo energii neměl. Na zahradu jsem moc nesměla, protože kytičky a záhonky, na výlety mě nikdo nebral, protože práce. Dovolená veškerá žádná. Prakticky jsem se za celé dětství nehnula z domu a strašlivě záviděla všem, kteří někam jezdili. Když mě kamarádky vzaly sebou na koupaliště, byla jsem štěstím po…
Naši byli ještě o chlup starší než vy a už hodně zpohodlnělí tím, že mí dva starší sourozenci už byli prakticky samostatné jednotky. To jak jsem trávila svůj čas bylo čistě na mě.
Takže pokud si myslíš, že už jste oba až moc pohodlní, tak bych to zvážila. Ale pokud jste i normálně velmi aktivní rodinka, tak bych se nebála, že z ničeho nic budete sedět doma na zadku a nikam nejezdit. Nebude to třeba tak často, ale nikdo neříká, že musíte strávit každý volný den a víkend někde na výletech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64243
6.5.21 08:54

První ve 23, nejmladší má půl roku, bude mi 39…za mě super. A to mám ještě nevl syna, takzr 14,9,6 a 0.6.. Já si to užívám.. Jinak výlety, dovolené atd. Vše je u nás běžnou praxí.. Jen máme 2 auta, no.. Pac tu naši smečku odvézt už není jen tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
6.5.21 09:04

Já osobně myslím, že u těch třetích, potažmo dalších dětí, hodně záleží na tom, jaký životní styl má daná rodina. Jak moc jí to miminko omezí (i kdyby jen pocitově). Jsou rodiny, kde den plyne v podstatě stejně s malinkými dětmi jako se staršími. Jsou rodiny, kde se výchovou dětí, péčí o domácnost/zahradu žije. A pak jsme například my, kteří lítáme pořád někde venku, na kola, na vodu, pod stan, na hory, rádi děláme improvizované plány (tady se nám líbí, zůstaneme do zítra) a tam to pak dost zvažuješ. Jsou to minimálně tak 2-3 roky kdy to bez plánování a hromady věcí navíc nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
6.5.21 09:07

Věk na děti ještě máš, navíc máš 2 pomocnice, chápu tu pohodlnost, my máme 3 děti po 3 letech, poslední jsem chtěla tak o 2 roky později, ale nakonec jsem ráda, že to takto dopadlo, protože by se mi do toho asi teď taky nechtělo…já jí měla v 34 a jak teď byly děti často doma všechny 3, tak jsem z toho byla občas dost na prášky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53786
6.5.21 09:11

Máme tři během 4,5r., druhé a třetí dítě dlouho vypadalo velikostně stejně. Takže jim od školky říkají (ne)dvojčata nebo skoro dvojčata. Za sebe říkám, že jsem ráda, že je máme při sobě. Kdyby byl větší odstup, už bych do dalšího nešla. Nechtělo by se mi začínat od nuly (od plenek), zase zůstat doma. Takhle jsem byla na RD celkově 6,5r. a poslední rok posledního mi běžel plat i rodičák. Vzala jsem tehdy zástup delší ve školce, kde jsem měla děti. Nejmladší má čerstvě 8r. Už si nedovedu představit, že by se udělal krok zpět od plenek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
6.5.21 09:22

Já jsem chtěla třetí dítě, dokud se mi nenarodilo druhé. Kdyby to bylo podruhé miminko, na které mám stejně času jako na to první, bylo by to super. Ale mně osobně hodně nejde to dělení pozornosti. Zase ty ten rozdíl budeš mít úplně jinde než já, tam to je taky o něčem jiném.

Už nejsem nejmladší a přiznám se, že prostě mám vosypky z toho, že bych byla znovu těhotná, znovu prozvracela x měsíců (já na to trpím), znovu porod, znovu ty první měsíce plný kojení, přebalování, nulového času pro sebe. Mně ty dvě děti připadají tak nějak ideální, i třeba v rámci cestování. Šest let na mateřské je pro mě až až. Ale tohle má fakt každý jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
6.5.21 09:36

Mezi prvnim a až se narodí druhý bude rozdíl 10 let a nevidím to nijak špatně, naopak mladá už má rozum a už se těší jak bude pomáhat, vozit kočár, přebalovat, pomáhat s koupánim, všude hlásí, že bude velká segra,… taky jsem se bála její reakce ale když to teď vidím, tak jsem ráda, že je tam ten rozestup a nemyslím si, že mladší budu do budoucna omezovat co se týče výletů a aktivit, naopak už mám představu co kdy dítě baví a vyhnu se tak aktivitám který to dítě třeba ještě neocení a naopak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat