3 dotazy

Romulda
11.1.10 13:46

3 dotazy

Ahoj maminky, mám pár otázek, je mi blby zakládat na každou zvlášť diskuzi…

• téma televize a batolata tu už řešeno bylo, ale já nemám TV jako kulisu, když už hraje, pouštím malýmu pohádky na DVD, jenomže mi to jde jaksi proti srsti, když to má puštěný někdy dlouho, např.dnes cely dopoledne, kouká na to, sem tam si hraje, pak zase kouká, naučila jsem ho teda u toho sedět v křesle v dostatečný vzdálenosti, já jsem si v klidu uklidila, navařila…ale myslim, že by to tak nemělo být,mám pocit, že se mu nevěnuju…jenomže když vás prosí, podává ovladač a křičí název DVD, ktery chce pustit,tak nepusťte mu to, že? A já zase uvařit prostě potřebuju. Co vy, máte to někdo taky tak? Řeším ptákovinu??? Podotýkám, že každý den to tak není…
  • používám odsávačku na vysavač, můžu z plastových nástavců sundat tu gumovou hadičku, aby se to pořádně umylo? Půjde to tam pak v pohodě nasadit? Jak to děláte?
  • a do třetice, skoro každý den večeří malej krupicovou kaši, klasickou, snažim se ji skoro vůbec nesladit, jí to, su ráda, přijde mi to jako pořádný jídlo na dlouhou noc. Ale nedávno jsem četla, že to není zdravé, že to děti zabetonuje, že si tak vypěstujou v dopělosti nadváhu atp......no ale zase myslim,naše generace na tom taky takhle vyrostla,ne? Ostatní sladkosti skoro vůbec nedávám !!! Co si o tom myslíte????

Holky, díky moc za vaše odpovědi !!!!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

884
11.1.10 14:03

Ahojky,
1. TV - nejsem zastánce toho, aby se batole dívalo delší dobu na TV/DVD. U nás se díváme s dcerkou (1R 11M) v kuse max. půl hodiny, a to spolu, pak/nebo v průběhu to komentujeme. Kdybych ji nechala jen tak, měla bych špatné svědomí. Vařím vždy na víc dní nebo do mrazáku. Když vaříme spolu, vezmu jí do kuchyně piáno, ona hraje, já do toho zpívám. Pak zas přejde třeba na kostky, pak jí vyndám hrnce a vařečky. Myslím ale, že občasné DVD Tomíkovi neublíží. Spíš já mám s TV jakýsi problém (u tchánovců běží jako kulisa celý den, tak spíš neguju to, co tam vidím).
2. nezkoušela jsem
3. Skoro nesladná krupičková kaše určitě nevede k pozdější nadváze, obzvlášť, když jinak sladkým šetříš. Pokud dobře spí a nemá zažívací potíže, bolení bříška apod., určitě není ani zabetonovaný. Spíš bych si nebyla jistá tím, jestli je pro malé dítě denně kravské mléko, i když převařené, nejlepší volba. Z toho důvodu dělám stále kaše z kojeneckého mléka, kupuju pohankovou, jáhlovou a špaldovou kaši ve zdravé výživě. Krabice vydrží daleko déle než klasické kojenecké kaše, stačí málo a je hustá, navíc je nesladká, takže eventuální přislazení můžu regulovat (narozdíl od většiny kojeneckých kaší).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
11.1.10 15:14

Ahoj
dotaz 1. - u nás to občas taky hrávalo jako kulisa celý den, taky jsem měla výčitky. Je pravda, že dobrovolně se mladá televize nevzdala, trochu si i pobrečela, ale velice brzy pochopila, že ji stejně baví jen Kouzelná školka nebo večerníčky a večer v pátek Simpsnovi s tátou. Takže u nás jako kulisa taky moc nee. Je doma takový klídek a víc si povídáme, malá pomáhala a pomáhá u vaření, umývá nádobí (samo, že jen to bezpečné :wink: ), no pohoda bez TV.

dotaz 2. - odsávačku rozebírám, jde to pak nasadit v pohodě. Ale nedělám to často.

dotaz 3. - moc neporadím, já osobně bych tak často asi krupici na večeři nedělala. Ne kvůli škodlivosti, ale asi spíš kvůli pestrosti jídel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
11.1.10 15:19

1.My sledujeme celkem pravidelně Kouzelnou školku,což je slabá půlhodinka,ale pohádky v ní Vítka zatím moc neberou,spíš se dívá kvůli Františkovi :lol: No a DVD s Teletubbies vymáhá úplně stejným způsobem,jako popisuješ :lol:Přiznávám,že prostě občas pustím a bez výčitek..Nemám vůbec žádné hlídání,takže mám Vítka od narození neustále při sobě a k tomu dům,dceru,která přijde ze školy a potřebuje pomoc s úkoly…Takže občas není zbytí..Ale jinam se mu věnuju maximálně,chodíme pravidelně ven v každém počasí,takže výčitky z občas puštěného DVD rozhodně nemám..
2.nevím
3.Kaše vůbec nedávám, Vítek pije ráno a večer jenom Sunar.Kristýnce jsem dávala kravské mléko od 9 měs,později mírně přihuštěné krupičkou a přislazené minimálně.Snášela to zcela bez problémů a nadváhou rozhodně netrpěla.Takže myslím,že pokud se ti to osvědčilo,proč ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
11.1.10 18:39

1. V tomhle věku je celé dopoledne, nebo dlouhé pohádky na mě moc.i přesto že to vyžaduje - tak kdo je tady máma? - tak mu to nepouštěj..Když potřebuješ něco dělat, tak dítě úkoluj - třeba já uvařím polívčičku a ty zatím postav ze všech kostiček hrad a okolo z knížek plot a já se příjdu podívat.. apod.
Nebo pouště pohádky kratší ( 10min večerníčky) a zbytek hraní..
2. nevím
3. S kaší si nelam hlavu. Děti si oblíbí nějaké jídlo a chtějí ho každý den. za čas bude chtít zase něco jiného.. Pokud to není kalorická boma.ba ( máslo, kakao, cukr), tak je to moc dobrá večeře :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenouskov
12.1.10 23:11

Ahoj reaguju pouze na 1. dotaz. Kubovi je 19. měsíců a Krtka z DVD jsem začala pouštět, když onemocněl. Koukal a já měla klid. Ale když už znal všechny DVD nazpaměť, začal zlobit. Zapínal a vypínal přehrávač a televizi, přehraboval DVD a když jsem to vytáhla ze zdi, tak měl málem skončení :cert: .
Tak jsem řekla dost :pocitac: . Ze zásuvky to máme vytažený třetí den a kromě vztekacího prvního dne, je to v pohodě. Jen máme v 11.00 svačinu, vařím když spí a obědvá tak v jednu.
Taky mám předsevzetí víc se malýmu věnovat, i když na používání DVD se zvykne rychle. Zvlášť když o něm skoro nevím :andel: .

• Nahlásit
  • Citovat
14.1.10 17:47

1. Když to není každej den, tak bych to až tak neřešila, já mám zas syna v chodítku u vaření a sprchování, ikdyž už chodí, ale protě to jinak nejde, leze mě do sprcháče a u vaření strhává dolů, vařím teda poměrně často. Možná bych v tom věku zkusila úkolovat, jako dones medvídka, postav věž, dráhu pro auta, taky to tak budu zkoušet.

2. Rozebírám celý pokaždý, proplachuju, dřív jsem i vyvářela, jde to vpohodě zas nasadit.

3. Kaši bych u vůbec neřešila, já dávám ty ovocné od Sunarky teda ředěné do flašky a že je to sladký neřeším, řeším jen sůl a koření popř. alergeny, ale to už asi ve vašem věku je taky tak trochu pasé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama