3. Hamiltonův hmat po termínu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20
20.5.22 14:18

3. Hamiltonův hmat po termínu

Ahoj holky,

vím, že těchto témat je tady hodně. Chtěla jsem se ale zeptat na specifickou otázku, a to tu, jak vás bolelo břicho po HH a přešlo to nakonec do kontrakcí, po kterých jste porodily? Nedokážu si totiž představit (zvlášť po dnešku), jak to poznám, když už teď sem tam musím prodýchávat tu bolest, kdy sedím v klidu v sedě vzpřímená, najednou dostanu takovou „křeč“ do podbřišku a začne mě to bolet tak, že se potřebuju nadzvednout, abych spodek uvolnila a netlačila na něj… Jde mi o to, že všude říkají a píšou, že při kontrakcích bolí podbřišek jako při ms, a po HH se vlivem uvolněných hormonů buď kontrakce spustí, nebo naopak se to uklidní.

Dnes jsem 41tt.
V pondělí jsem měla 1. HH, po něm se nic moc nedělo, doktorka mi ho dělala na 2× jelikož čípek byl vzadu, vůbec to nebolelo. Ve středu na kontrole mi dělala jiná doktorka HH podruhé. Ten už šel hezky, taky to vůbec nebolelo, jen to bylo trošku nepříjemné, a od té doby ze mě tekla hlenová zátka (bylo jí docela dost). A dnes jsem měla poslední kontrolu, kde jsem si zažádala ještě o jeden pokus, a to mi doktor udělal a začala jsem hned špinit. Od té doby doma ležím s bolestmi v podbřišku a říkám si, jestli to mohlo konečně zabrat když už se k tomu přidalo i to špinění a sem tam ty křeče.

Na pondělí mám naplánovanou indukci, a ráda bych, aby se malá umoudřila a radši šla sama… zkoušeli jsme už vše na to ji vyhnat, ale bohužel. :zed:

Budu ráda za každou zkušenost. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
638
20.5.22 14:23

No myslim ze ti tu nikdo nerekne predpoved jestli uz se rozrodis. Ja mela dva hh a pri prvnim me to bolelo, ze jsem se radovala, ze to zabralo a druhy den nic. Pri druhem ve 42tt to zacalo bolet az vecer a rozrodila jsem se, ale myslela jsem si, ze jen zase plasim. :D az rano, kdy jsem jela na vyvolani, jsem zacala mit pravidelne kontrakce, takze k indukci nedoslo. A bylo to nejdriv jako ms bolest, pak slabe kontrakce a pak silne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
20.5.22 14:25

Ahoj, me HH porod nevyvolal, ale citila jsem po nem takove skrundani v brise. Byl to trosku jiny pocit ten den, ale ustalo to. Podle toho co pises ty, bych i verila v zacinajici porod a snazila se to dal podporit pohybem atd :) Hodne stesti a sily :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
20.5.22 14:26

@Thalyssa ty křeče do podbrisku by se měly stupňovat. Pokud jen sem tam prodychavas, tak to ještě není ono. Zkus si dat teplou sprchu/ vanu. Já byla včera ráno. Během dne kontrakce po 3 minutách, ale pořad stejne. Sice bolestive, ale tak nějak jsem věděla, ze to ještě není ono a je to proste na porod málo. Večer jako když utne asi dvě hodiny po prohrati a zajištění hlidani :lol: v průběhu noci ještě nějaký 3-4 přišly, ale takové o ničem a dneska cely den klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15657
20.5.22 14:26

Kontrakce jsou pravidelny, tak si stopuj rozestupy. Mě po hamiltonu bolelo břicho večer, ale pak sem to zaspala a druhý den večer to začalo zase, pak mě praskla voda a bylo jasno. Taky už sem měla jít druhý den ráno na vyvolávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 14:36

Se špiněním bych osobně šla na kontolu. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2954
20.5.22 14:52

Mě po Hamiltonu bolelo břicho skoro hned, špinila jsem, doma jsme to ještě podpořili sexem. Pak přišly pravidelné bolesti po dvou minutách, bolestivé, ale krátké, ještě to nebylo ono. Po zajištění hlídání pro staršího to ustalo, bolest v noci přicházela jednou za hodinu, dobře jsem se vyspala, do odpoledne stejný stav. Znovu jsme zkusili sex a to už pak začal porod, bolesti do zad, věděla jsem, že to je ono a že pojedeme. Brzo se ustálily na pěti minutách. Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19921
20.5.22 15:47

Hamilton pomuze, az kdyz je vse pripravene. Takze tezko rict.
Ale jestli nechces v pondeli na vyvolani, nemusis, muzes jeste zdrzovat ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
20.5.22 16:11

Mně udělali Hamilton 40+4, do hodiny začaly slabé bolesti v podbřišku a špinění, postupně nastoupily kontrakce a druhý den se syn narodil.
Kvůli vysoké odhadované váze miminka by mě nenechala Dr. déle a v 40+6 jsem měla naplánovanou indukci, naštěstí Hamilton zabral :palec:
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
20.5.22 18:19
@Anonymní píše:
Se špiněním bych osobně šla na kontolu. :think:

Spineni po hamiltonu je naprosto normální a fyziologické. pokud nedochází z většímu krvácení, tak nejí důvod další kontroly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat