Reklama

3 mesíční dítě, jsem úzkostná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 22:14
3 mesíční-jsem uzkostní?

Amonym(moc osobni…)máme 3 mesíční díte, naše treti.
doted vlastne nikde moc nebylo. v obchode, na navšteveu rodiny.

a ted nad tím premýšlím, jestli delame nekde chybu. že nebyl v obchode, to určite ničemu nevadí.
ale bojim se s nim jit cca 200km za rodinou/manzelovi rodiče ho jeste nevideli-jsou starší a zdraví až tak neslouží)..je­nomže:žádný řád, spí max.2 hodiny, a celkove..proste si netreoufam.

v noci je celkem ok, ale ted den-i doma, je s nim narocny.

potrebuji s dcerou na vysetreni..je ji 13, ale netroufam si vzit maleho…musí se manýel uvolnit, ja pujdu s dcerou, on bude s malym.

nevim, jestli nejsme moc uzkostní, jak to mate vy? dekuju

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6292 příspěvků 07.04.18 22:23

Za prarodiči bych teda klidně jela. S manželem, aby když tak jeden mohl věnovat více pozornosti dítěti.
Do obchodu bych klidně zašla, pokud to fyzicky zvládám a dítě není rapl, že by kdekoli chytalo záchvat, tak nevidím důvod, proč ne. Do té nemocnice, to už nevím. Záleží na tom, kam by dcera šla.
Jako úzkostnější asi jsi, pokud je dítě zdravé a v termínu narozené.

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 07.04.18 22:37

Do obchodu jen výjimečně a do malych, kde budu hned venku. Vadí mi rozdily teplot a ta hudba a pipani pokladen mi malou budí. 200 km bych nejela, ale na kratke vzdalenosti vlakem nebo autobusem, i autem jezdime pravidelně. Do nemocnice záleží na které oddělení. Ale tam kde nejsou primárně infekční pacienti, beru odjakziva deti s sebou.

Elenloth
Závislačka 3796 příspěvků 07.04.18 22:43

Zalezi proc ho nechces nikam brat. Jestli ze strachu o nej, nebo z toho, ze to nezvladnes spis ty. Ja pokud nemusim, tak mimino nikam neberu, abych nemusela resit kocar, tahat se s autosedackou a tak. Tim myslim obchody nebo lekare. Nastesti je manzel flexibilni. Ale k babicce jsem jela sama se trema detma 300 km za posledni tri mesice uz dvakrat.

Peta02
Kecalka 307 příspěvků 07.04.18 23:11

Já si to nedovedu představit spis z praktického hlediska. Manžel má náročnou práci a všechno okolo děti proste dělám já, nakupy, doktory atd. Pokud to u vás jde a tebe to stresuje, šla bych na to pomalu a postupně. Za mě, ale je lepší, když je dite od malička zvyklé dělat všechno s mamkou, podle toho se pak také chová a nemá stres z toho ze je potřeba nakoupit.

Janatans
Stálice 96 příspěvků 1 inzerát 07.04.18 23:40

Také si myslím, že je lepší dítě zvykat na běžný provoz co nejdříve. Pravděpodobně stejně dřív v nebo později na návštěvu těch 200 kilometrů budete muset jet ( buď za prarodiči nebo někam jinam). Moje zkušenost je zatím taková, že malé děti zvládají změny dobře, pokud jsou na ně zvyklé. A pokud nemá malý žádný velký režim, možná je to na cestování lepší, protože se nema co narušit ;)

Těm obavám rozumím, ale za sebe musím říct, že zvládnout se dá ledacos. Náš druhý prcek je nedonošeneček, který ještě nedávnou neusnul v kočárku a skoro ani v autě. Do toho jedl nepravidelně, někdy i po hodině, jindy zase po třech, ale jídlo mu trvalo víc jak půl hodiny… Jenže absolvujeme kupu vyšetření ve městě 60 km od nás, tak se tam holt musíme vždycky nějak dostat. Zpočátku to byl chaos, ale teď je to lepší a lepší. Máme ještě dvouletou dceru a i kvůli ní jsem si nedokázala nějak představit, že by mimčo nebylo schopné spát jinde než doma v posteli. Jak to řešíte se staršími dětmi? To nechodíte na společné procházky nebo výlety?

veria
Generální žvanilka 23243 příspěvků 1 inzerát 07.04.18 23:45

U třetího dítěte mi taková uzkostnost přijde trochu zvláštní. To by matka měla byt už na vše zvykla ne? ;)

LadyTommy
Extra třída :D 14877 příspěvků 08.04.18 00:07
@Anonymní píše:
Amonym(moc osobni…)máme 3 mesíční díte, naše treti.
doted vlastne nikde moc nebylo. v obchode, na navšteveu rodiny.

a ted nad tím premýšlím, jestli delame nekde chybu. že nebyl v obchode, to určite ničemu nevadí.
ale bojim se s nim jit cca 200km za rodinou/manzelovi rodiče ho jeste nevideli-jsou starší a zdraví až tak neslouží)..je­nomže:žádný řád, spí max.2 hodiny, a celkove..proste si netreoufam.

v noci je celkem ok, ale ted den-i doma, je s nim narocny.

potrebuji s dcerou na vysetreni..je ji 13, ale netroufam si vzit maleho…musí se manýel uvolnit, ja pujdu s dcerou, on bude s malym.

nevim, jestli nejsme moc uzkostní, jak to mate vy? dekuju

tak záleží proč :nevim: já jsem se třetím taky mnohem víc doma, všechny různé cestování, návštěvy už jsou mnohem víc náročnější. A taky první dvě děti jsou extroverti, co jsem tahala od narození všude, do restaurací, kaváren, na výlety, do obchodů… A třetí to nesnáší :nevim: je introvert a nemá rád, když se k němu přibližují cizí lidi, nedejbože dotýkají. Taky do roka řval v autě jak tur, takže za rodinou na druhý konec republiky jsme se vypravili až byl větší a i tak to bylo šílené, upustili jsme i od cesty k moři, kam jsme normálně s miminky jezdili… říkám si, že nic neuteče a za pár let si to vynahradíme. Chybí mi společenský život, ale zas vím, že tohle období potrvá chvilku a potom z něj bude parťák a ještě se nacestujeme. Nekoukej okolo, hlavně ať jste spokojení vy :srdce:

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 08.04.18 00:35

Mám druhé, a kdyz to jinak nejde, taham kocar s sebou vsude. Jsme ve meste, vsude si dojdu nebo dojedu MHD, velky supermarkety teda taky moc nemusim, ale kdyz muz odjede do prace na cely den a musim s malym k dr., jak to asi mam jinak delat, kdyz babičky pracujou. Vyjimecne pohlida ta co miva volno v tydnu - dela na směny - toho starsiho, kdyz je marod a ja musim nekam s mladsi - k dr., na cvičení atd - ja mam spis opacny problem, ze kvuli tomu, jak je starsi kazdou chvili doma ze skolky, se s malou poradne nedostanu tam, kam chci (na cviceni pro mamy s kočárkem, delší vychazku se psem apod.) nebo potřebuju, bo predstava, ze s sebou na urady, gyndu nebo jine důležité pochuzky tahnu oba, kdyz jsou zrovna zdravi a jen nesmi jeste starsi do školky jako treba ted po nestovicich, a nekde ho okrikuju aby nelital, nerusil atd., me dost desi, mela bych jet s tou mladsi na kozni do nemocnice, nic akutního to nastesti neni, tak to odkladam, az bude starsi ve skolce, aby tam jeste on zas neco nechytl. Pichani usi male na nausnice jsem kvuli nemu odkládala 2×, pac na orl chteli abysme prisli v 7 rano…to bych s obema nedala se vypravit, a jeste pak stejne cekat jakou dobu v cekarne a opět krotit starsiho aby tam nezlobil. Mimina vydrzi hodne, s tema je leckdy jednodussi jit nekam i na cas nez s tema vetsima, kterym se musi 5× zopakovat aby se oblikli, dojedli uz tu snidani a vycistili si zuby, a dokud se jen koji, nemusí se ani resit pro ne svacina s sebou :lol: A kdyz ne, tak holt mliko do flasky - nekojici kamarádky mi vzdy tvrdily, ze to pro ne bylo kolikrat i jednodussi, zvlast kdyz uz to bylo 2.,3. dite, mohl ho nakrmit kdokoliv, ne jen oni. Takze pokud nekojis a mas moznost, nech s nekym mimi doma, jestli ti rve v uzavrenych prostorach, takhle maly mi deti vydržely i 4,5 hodin spat v kočárku nebo 3 hod. doma, za tu dobu se da stihnout leccos. Ted mi mala spi v kocaru max.2h, az si skoro rikam, ze jsme vic meli jezdit na výlety dokud vydrzela spat dyl - kdyz se vzbudi, chce ven…mne ve meste uz i stve se motat s kocarem, tak na kratší vybehy jde do nositka - nebo tam, kde se s kocarkem nedostanu kvuli schodum. Vidi a je spokojena. Nebyl by maly klidnejsi v satku prip. Manduce?

lucenka
Vesmírná mluvilka 31635 příspěvků 08.04.18 02:29

Přijde mi taková úzkost nesmyslná jediný, kam bych dítě nebrala, tak by byl ten lékař a nějaký velký hypermarket.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 05:28

Ja mam totiz strach..protoze zacne vriskat a je to v pytly.aj aute..am segru od nas 10km.
byly jse u ni..a4×.je to vzdy takova akce. mam proste strach zeho nedokazu ukidnit,.zez z vyletu nikdy nic nebude, ze z obchodu buu muset utect. mozna si to delam sama.
maly je nemocny, ale to s tim nesouvisi

Ancek
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 08.04.18 07:31
@Anonymní píše:
Ja mam totiz strach..protoze zacne vriskat a je to v pytly.aj aute..am segru od nas 10km.
byly jse u ni..a4×.je to vzdy takova akce. mam proste strach zeho nedokazu ukidnit,.zez z vyletu nikdy nic nebude, ze z obchodu buu muset utect. mozna si to delam sama.
maly je nemocny, ale to s tim nesouvisi

Já tě chápu. Měla jsem podobné pocity u prvního miminka. Řvalo vždy a všude. Každou cestu jsem se bála, aby znova nezačala… Druhé bylo naprosto v pohodě a já zjistila, že to není ve mě ale v dítěti. Zlepší se to, jak začne komunikovat. Dneska už akorát žbrblá celou cestu, což teda na náladě taky moc nepřidá, ale naštěstí už tolik neječí.

Tarjei
Závislačka 3792 příspěvků 08.04.18 08:28

Co blbneš? Ja mela v tomhle veku prvniho syna s sebou na vs na přednáškách..kdyz jecel, sla jsem s nim na chodbu…porid si satek na noseni. Většina dětí to ma rada.

Agrion
Závislačka 2763 příspěvků 08.04.18 08:48

Prekvapuje me, ze te to tak „sebralo“ u tretiho ditete… a myslim, ze za tvou uzkosti bude nejaka pricina… nejaky blok v podvedomi. Nemuze to fakt soiviset s tim, ze mimco neni uplne zdrave ( jak jsi psala) nebo s nejakym jinym tvym vnitrnim konfliktem?
Ja mam taky treti dite s vetsim odstupem od starsich ( predskolacka a prvnak) a jelikoz ma chlap prave dost narocne obdobi v praci a babicky mame daleko, tak ho od konce sestinedeli taham vsude s sebou… fakt vsude. Na plavani se starsima, na krouzky, na nakupy, k doktorum na urady… proste vsude. Prarodice mame jedny pres 400 km v CR - tam sem vyrazila sama s deckama cca ve 3 mesicich maleho ( i kdyz bych lhala, pokud bych tvrdila, ze sem se nebala :lol: a mimino poslednich 80 km prorvalo :nevim: ) druhe pres 1000km… tam jsme jeli ca ve 4 mesicich a byl to ocistec 8o ( ale spis proto, ze jsme chytli mega zacpu).

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 08.04.18 08:50

První plakalo pořád. A cestovali jsme. Po šestinedělí jsem jezdila vlakem na odpoledne k otci (70km), po třech měsících na zkoušku na víkend 3 hodiny vlakem, ve čtyřech dál. Jen to chce klidnou mysl a snažit se najít cestu.
Fakt je ten, že asi věkem člověk zpohodlní a pak si řekne a má to cenu jet a poslouchat neustálou nespokojenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama