Reklama

Podpora kakání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 10:53
Podpora kakani

Ahoj holky, je něco co byste mohli doporučit na podporu kakani u dvouměsíčního miminka, které je plně na umělém mléce? Malý má totiž řídkou stoličku, ale nedokáže ji vytlačit. Vždycky tlačí až je červený, brečí, ale nic se mu nepovede tak mu pomůžu trubičkou a je klid. Teď ji většinou používáme preventivně každé ráno malý se vykaka a je celý den i noc spokojený. Máte s tím některá zkušenost?? Do kdy jste měli tenhle problém? Četla jsem, že kolem třetího měsíce by se to mělo lepšit, případně ve 4 po zavedení příkrmů :think: Mlék už jsme zkoušeli několik a problém to nevyřešilo. Začalo mu to kolem jednoho měsíce věku. :roll:

Děkuji

Reklama

Reakce:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 06.04.18 11:16

Určitě bych nepoužívala tak často trubičku, ta je až jako poslední záchrana. Dítě potřebuje trénovat svěrač a může se stát, že se ti pak bez trubičky nevykaká.
Zkus pít hodně vývaru z kmínu, vyzkoušet různá UM (tím je to nejčastěji), nebo má prostě jen prdíky, děti nemusí kakat každý den.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 11:35

Jak jsem psala UM už jsme vyzkoušeli několik a žádná změna. Z návyku na trubičku opravdu strach nemám viz. jiné diskuze zde i dle zkušeností mých kamarádek :palec: jen jsem chtěla vědět zda někdo nepřišel na něco lepšího.

mámaNel
Kecalka 107 příspěvků 12 inzerátů 06.04.18 11:44

Zkuste tejpy, synovi pomohly na kakání i na prdíky. :palec:

Tableta
Závislačka 3964 příspěvků 06.04.18 11:47

@megy.misa Jak pomůže dítěti na UM, že matka bude pít vývar z kmínu? :lol: :lol: Různý druhy UM už zkoušela, občas to chce přečíst celý a hlavně pozorně… :lol: A s tou rourkou, to je prostě kec.

Já ti můžu poradit snad často cvičit s nožkama a dávat často na bříško. To vše stimuluje střevní peristaltiku ;)

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 06.04.18 11:56

@Tableta Četla jsem to, to s tím kmínem jsem si uvědomila až pak. Jinak to fakt není žádný kec, mám s tím ze svého okolí dost závažné zkušenosti, takže tohle určitě nepodceňovat, ale každý svého strůjcem ;)

Martina712
Kecalka 183 příspěvků 06.04.18 12:16

My jsme masirovali brisko a hodne kroutili nozickama po smeru hod. rucicek a tlacili tim na brisko, skoro vzdycky to u toho litalo:) az se zacne trochu vic hybat, tak uz to pujde samo.

iwa83
Kelišová 6123 příspěvků 06.04.18 12:23

Já bych místo každodenní rourky preventivně řešila masáž bříška při každém přebalování, cvičit nožičkami i mimo přebalování - v rámci hry. Někdo má zkušenosti takové, jiný makové. A pokud zrovna vy nebudete ten šťastný výherce, který na rourku dostane návyk, tak to budeš reklamovat kde? Já mám taky zkušenosti spíš opačné - že se to blbě odnaučovalo. A pak zoufalý rodič rourkoval a rourkoval…
S příkrmy nevím zda se to zlepší. Pokud má teď řídší stolici a neví si s tím poradit, tak s příkrmy se to zahustí a bude potřebovat ještě větší úsilí to ze sebe dostat.

Nám pomáhaly masáže olejíčkem na prdíky, nahřívací polštářek, držet v klubíčku. časem se to zlepšilo jak se začala víc hýbat, přetáčet. Ale rouka ji nikdy zásadně nepomohla a hlavně já jsem to nesla snad ještě hůř než ona.

cookies321
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 06.04.18 13:00

Joo, s tím si užíváme každý den už 3.měsíc. Jedině nám trošičku pomáhají kapky Enticol a pěkně každý večer vaničkování. Malý to bere jako hru a hodně se uvolní. Byli jsme už i 3× na masáži, 2× se při ní vyprazdnil krásně i vyprdel a u třetí hrůza, nic nešlo jen tlačil a tlačil.
Jinak nikdy nesmí ofiuknout bříško, pořád udržovat bříško v teple, teplou plenu přikládat, během jídla několikrát dát odrihnout. Koupit antikolikovou lahev. Částečně kojim a částečně UM Nutrilon Anti- colics

cookies321
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 06.04.18 13:03

Jinak rourku mně doktorka doporučila až úplně jako poslední možnost. A hlavně zvolit správnou velikost rourky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 10:13

Syn je schopný tuhé bobky vytlačit, ale řídké ne. To je mi prave dost divné! Protože než jsme našli UM po kterém by neměl zácpu tak tuhé ze sebe vždy dostal bez pomoci ale samozřejmě u kakani brečel. Pak jsme zkusili nutrilon omneo comfort a stolice řídká a sám kakal. Postupně, ale kakal mín a min až přestal úplně :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama