Prací prášek/gel Jelen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

prcekniky
Závislačka 3308 příspěvků 07.04.18 10:18
Prací prášek/gel Jelen

Ahoj, prosím o radu - máte někdo zkušenost s pracím práškem nebo gelem od Jelena? Uvažuji, v čem prát mimču. Holkám jsem prala v Persil Sensitive, starší dcera dobré, ale mladší se po něm osypávala. Takže jsem pak kupovala Lovelu a Batole. Přišlo mi ale, že tyto dětské prášky naprosto nic nevyperou :? Tak uvažuji nad jinou alternativou.
Je tu někdo, kdo by měl zkušenost se snášenlivostí dětské pokožky a s praním skvrn s Jelenem?

Reklama

Reakce:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 07.04.18 10:23

Nejsem teda malý dítě :mrgreen: ale taky mi vadily snad všechny prášky na praní :roll:. Začala jsem používat nejdříve mýdlo Jelen a posléze prášek a :palec: a vypere dobře. Navíc mi krásně voní :mavam:

prcekniky
Závislačka 3308 příspěvků 07.04.18 10:26

@Bandii Pokud Ti většina normálních prášků vadí, tak ta tolerance bude asi podobná jako u dětí :-) A používáš sypký prášek nebo gelový? Viděla jsem obě provedení. Ještě nedávno jsem znala Jelena jen jako tuhé mýdlo na ruční praní, tak vůbec nevím :lol:

Apaji
Kelišová 5096 příspěvků 07.04.18 10:29

Nejlépe je udělat si mýdlový prací gel doma sama - protože tam můžeš přidat prací sodu, nebo nemusíš. Já si dělám dvojí gel, jeden přímo z marseillského mýdla. Vždycky se směju, jak nabízejí prací gely s „úžasnými 5%“ marseillského mýdla, když já si ho udělám poctivý a levnější.

Marseillské mýdlo je vhodné i pro atopiky, něco o mýdlu zde:

http://www.rehabilitace.info/…se-i-zdravi/

Na gel se mi tedy osvědčilo palmové - bílé, nikoliv olivové (zelené) - připadá mi, že to olivové hůře pere na nízké teploty a je stále takové „vodové“. Zatím vypralo všechno, občas hodím do pračky gel jak s marseillského mýdla, tak i z jelena - takový mix. A zatím mi to vypralo všechno (ale nemám už batole, takže mluvím o trávě, krvi, jo, a fleky od borůvek na nízké teploty), i to, co nezvládl Ariel.

prcekniky
Závislačka 3308 příspěvků 07.04.18 11:05

@Apaji Já jsem si chtěla původně dělat mýdlový sliz doma. Ale co jsem četla, tak to pak není vhodné sušit v sušičce…Takže z toho důvodu jsem od toho upustila..

Apaji
Kelišová 5096 příspěvků 07.04.18 11:20

@prcekniky

Aha, my sušičku nemáme, takže tohle nevím. Navíc v létě suším venku, voní to pak nádherně a sluníčko ještě vybělí světlé a bílé látky. Přiznám se, že peru v gelu jen tak od dubna do září-října - pokud můžu sušit venku. V zimě peru v prášku, to už mi to prádlo vyprané v mýdlových gelech tak nevoní.

Tak snad najdeš rozumnou alternativu :kytka:

pe-terka
Extra třída :D 14971 příspěvků 07.04.18 11:27

Používám Jelen prací gel a spokojenost. Pere dobře a příjemně voní. Asi teda není echt přírodní, ta vůně se mi zdá syntetická, ale byl mi doporučen, že je z těch ekologičtějších. Žádní alergie ani exémy nemáme - ťukám.

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 07.04.18 15:43

Vyzkoušela jsem jak gel i prášek Jelen, za mě - vypere, ale jen takové ošudlané prádlo, něco velmi špinavého ne…Ale gel byl výborný na „válecí“ deky z gauče.
A co mohu doporučit - tak to je jejich aviváž - ta voní luxusně, jako mnohem dražší značky.

prcekniky
Závislačka 3308 příspěvků 08.04.18 09:31

@Apaji No my právě ano, a většinou v ní suším i v létě, protože to pak není potřeba žehlit. Teď budeme mít třetího prcka a přiznám se, že to nežehlení je pro mě opravdu úspora času. Takže z toho důvodu nechci ten doma vyrobený. Už jsem měla nastudovaný návod, ale právě jsem se pak dočetla, že to ničí sušičku, takže bohužel :-/
@pe-terka @Poustevnice Děkuji za postřehy. Tak budu muset vyzkoušet a uvidím, co nám sedne. Nečekám, že bude prát úplně zázračně, ale třeba zrovna ta Lovela/Batole…to nevypere vůbec nic :?

Apaji
Kelišová 5096 příspěvků 08.04.18 11:39

@prcekniky

Jo ták, 3. mimi - gratuluji :kytka: Ale já jsem v rodině brána jako „ta s psychiatrickou diagnózou“ - miluju totiž žehlení. :lol: Žehlím ručníky, utěrky, kromě spodního prádla všechno (a tchyně žehlí i kalhotky), báječně se u toho uklidním a miluju to od mládí. Ale zase nenávidím vysávání, čištění dlaždiček v koupelně, vyndávání myčky (nandávání mi neva :mrgreen: ), uklízení vyžehleného prádla do skříní a tak. Takže proto o sušičce ani neuvažuju, ale hodně let jsem neuvažovala ani o myčce, to je fakt. Nyní je to však láska mého života :srdce:, ale pst, manžela by se to mohlo dotknout :mrgreen:

prcekniky
Závislačka 3308 příspěvků 08.04.18 20:57

@Apaji Děkuji :srdce: Já jsem žehlení měla taky ráda, ale jak se nám narodila mladší dcerka, pořád ublinkávala, prokakávala se…pořád jsem jen prala, věčně zavěšený balkon prádlem, v zimě sušáky doma…A i toho žehlení už pak bylo hodně, žehlila jsem po nocích…Takže jsem ráda, že mi to odpadlo. Dokud bylo jedno dítě, tak mi to vůbec nevadilo, pustila jsem si film a mohla jsem žehlit do alelůja :mrgreen: No a teď před třetím porodem jsem fakt ráda, že jen vyperu, hodím do sušičky, složím a uklidím do skříní..je to velký pomocník :potlesk: :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Zuřící reportérka BBC označila Maďarsko za xenofobní, ministr zahraničí ji „stíral“

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána budí vášně v celé Evropě, a... číst dále >

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama