31.týden - poloha hlavičkou nahoře

43
27.11.07 10:15

31.týden - poloha hlavičkou nahoře

Ahoj, včera jsem byla na ultrazvuku (doufala jsem že posledním) a malá je hlavičkou nahoře. Já jako laik si myslim, že se tam ještě může klidně otáčet a že neni proč plašit. Co myslíte vy? Jaké máte zkušenosti? Taky se malá zdá doktorovi malá… Ale jinak se vyvíjí dobře, tak si taky myslim, že ty miminka nemůžou přece růst podle nějakejch tabulek. Co myslíte??? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19249
27.11.07 10:21

Ahoj.
Neboj.Ještě se klidně otočit může.Mě se malý otočil někdy ve 35tt a podle měření to bude asi macík.A to byl asi od 6 měsíce dost dole.No a zvládnul to. :wink:
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
27.11.07 10:27

ahoj,

taky bych se polohou ve 31.tt nestresovala, všude chytří páni doktoři říkají, že to nemusí být konečná poloha miminka… Já mám zas mímo už od min. 23.tt, kdy jsem byla na velkém ultrazvuku, hlavičkou dolů a říkám si, jestli je normální, že se tam neotočilo… No ono možná otočilo, ale zase se vrátilo zpět:-)
A co se týče velikosti miminka - to je taky individuální. Každé miminko je jiné a každé taky jinak roste. Záleží též na genetické dispozici a pokud ti funguje dobře placenta a průtoky pupečníkem, tak není co řešit.
Hodně štěstí a zdravé mímo!! My jsme dnes 31+4, takže to je skoro nastejno;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
27.11.07 11:34

Super, dík za uklidnění, myslela jsem si taky, že to neni nic hrůzostrašnýho :D Lupita: teda fakt, máme ty naše prďolky stejně starý :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
27.11.07 14:53

Moncie

a jak je tvoje miminko velké, kolik váží? Já jdu do poradny a na ultrazvuk 4.12., tak abych měla srovnání ;-) My jsme měli v 29+4.tt cca 1,3 kg, což není moc, ale ani málo, tak akorát. Já jsem měla před těhu 50 kg a měřím 163 cm, tak bych i nerada rodila 4kilové mimi :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5430
27.11.07 15:45

Moncie, já bych neplašila. Moje sestra měla mimčo taky otočené hlavičkou nahoru, v pátek jí měli dělat císaře a když jí dělali ve čtvrtek večer poslední UTZ, tak zjistili, že mimčo se jí otočilo hlavičkou dolů - takže z císaře sešlo. A dneska ráno šla na vyvolání porodu,.......
A co se váhy týče, tak naše malá byla taky podle doktorů malá. Nakonec byla po narození ještě o půl kila lehčí, než podle UTZ. Vážila 2,75 kg - ale rychle to dohnala. Každé mimčo je jiné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5430
27.11.07 15:46

Moncie, já bych neplašila. Moje sestra měla mimčo taky otočené hlavičkou nahoru, v pátek jí měli dělat císaře a když jí dělali ve čtvrtek večer poslední UTZ, tak zjistili, že mimčo se jí otočilo hlavičkou dolů - takže z císaře sešlo. A dneska ráno šla na vyvolání porodu,.......
A co se váhy týče, tak naše malá byla taky podle doktorů malá. Nakonec byla po narození ještě o půl kila lehčí, než podle UTZ. Vážila 2,75 kg - ale rychle to dohnala. Každé mimčo je jiné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
27.11.07 16:17

Myslis si to dobre,otocit se muze :) Me mala byla hlavou nahoru do 35tt,pak se otocila. Ale taky asi zalezi kolik ma mimi mista. Dcerka mela 3300 pri narozeni,takze zadny obrik. misto tam asi mela. pokud nemas vylozene ctyrkilove dite uz ted, byla bych v klidu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
27.11.07 17:16

Díky dík, už si nedělam starosti. Malá má teď něco kolem 1300g. Což sice neni moc, ale zase si myslim, že příroda ví co dělá - já jsem odjakživa hrozně vychrtlá, tak nevim, co by si mý tělo počalo s nějakým tím cvalíkem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
27.11.07 17:19

Váha: sestřina nejmladší měla ve 30 tt odhad váhy 500 g - dost kvůli tomu ségru doktoři stresovali - ale jako zkušená mamina se nedala - čekala už 3. děcko - a holka měla porodní váhu přes 3 kg… Takže pohoda. Normální váha je tuším okolo 1,3 kg (+-autobus). Poslední týdny dítě přibývá i 250 g týdně. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
6.12.07 17:04

Elindo,

ve 30.tt mělo miminko 500g??? To snad ani není možný. To jsme měli ve 22.tt - teda asi 450g.
No, hlavně, že to dobře dopadlo, ale kdo seděl sestře u ultrazvuku, to byl tedy asi „odborník“ ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama