33 tyden a otevřená pro prst

22.11.20 10:35

33 tyden a otevřená pro prst

Ahojky všem, potřebovala bych poradit zda má miminko ještě šanci vydržet aspoň do 36 týdne nebo ne.
V pátek jsem byla v rizikové poradně kde mi řekli že jsem otevře pro prst a čípek mám 21 mm a ze takhle by to bylo lepší kdybych to měla až tak kolem 35 týdne.
Doktorka mě moc pouštět domu nechtěla ale řekla nakonec asi po hodinové konzultaci s doktorem ze mě pustí.
Vyděsily mě tím ze bych musela byt už do porodu v nemocnici a řekli rizika.
Chtela bych malého udržet co nejdéle abych těm rizikům aspoň trošku předešla a malý měl vše vyvinuté.
Myslíte ze je nějaká šance ho aspoň donosit do toho 36 týdne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5590
22.11.20 10:37

Sance je určitě. Já už takhle otevřená s natlacenou hlavou chodím 3 týdny. Za boha nechce ven :pocitac: Setri se, nestresuj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
22.11.20 10:50

Od 30tydne jsem měla čípek necelé 2 cm, další kontrola az za 5 týdnu a tam otevřená na prst, rodila jsem týden po termínu. Hlavně se nestresuj a odpocivej. Rodit můžeš zítra a nebo až v termínu. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5918
22.11.20 10:55

Čípek není věštecká koule, vůbec nikdo ti jenom podle toho nedokáže říct, kdy budeš rodit, ani doktor. Snaž se být v klidu a nestresovat se, ovlivnit se to stejně nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
22.11.20 10:56

To je individuální.. rodit můžeš teď nebo v termínu. Podle mimca 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 11:08

@mackA159
@thalasan
@fenny
@Lucy199
Děkuji moc za uklidnění ❤️
Jsem prvorodička a doktoři mi to vždycky vysvětluji tak aby to vypadalo úplně tragédně a já mám potom z toho hrozné nervy jak vše dopadne a td. 😥
Nevím že je to furt baví takhle děsit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 11:09

Já to měla stejně a vydržela jsem to až do 38 týdne :) hlavně odpočívej a nestresuj se, to je nejhorší.

• Citovat
  • Nahlásit
18255
22.11.20 12:58

Podobně jsem to měla na kontrole v 32+4, rodila jsem za týden. Lež, lež a lež, vstávej hen na záchod, to je jediný, co proto můžeš udělat. Věř mi, že pokud porodíš předčasně, tak si budeš vyčítat každej zbytečnej krok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 18:51

@Janli
Až takhle jo? 😔
Tak doufám ze vše dobře dopadlo.
Určitě bych si to vyčítala 😔
Odpočívat se snažím sem tam něco poklidím ale kvůli tvrdnuti bříška to ani moc nejde takže to vidím od zítra už jen leharko :/
A děkuji za radu ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 18:51
@Anonymní píše:
Já to měla stejně a vydržela jsem to až do 38 týdne :) hlavně odpočívej a nestresuj se, to je nejhorší.

Taky bych si to tak přála 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18255
22.11.20 18:54
@Petulinka1999 píše:
@Janli
Až takhle jo? 😔
Tak doufám ze vše dobře dopadlo.
Určitě bych si to vyčítala 😔
Odpočívat se snažím sem tam něco poklidím ale kvůli tvrdnuti bříška to ani moc nejde takže to vidím od zítra už jen leharko :/
A děkuji za radu ❤️

Ty nemáš nic poklízet, ty máš jen ležet! Proč myslíš, že tě chtěli nechat v nemocnici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 19:45

@Janli kvůli tomu otevírání 😔 jen nesnáším bordel a přítel chodí na 24 h do práce takže je blbé aby to pak uklízel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18255
22.11.20 19:50
@Petulinka1999 píše:
@Janli kvůli tomu otevírání 😔 jen nesnáším bordel a přítel chodí na 24 h do práce takže je blbé aby to pak uklízel.

Blbé? máš vůbec tušení jak blbé je koukat na nedonošený miminko v inkubátoru? Jediný způsob jak zabránit otevírání, je ležet a nedělat vůbec nic. Myslíš, že ti k něčemu bude uklizenej byt až začneš předčasně rodit? Teď se bude muset zapojit i přiltel, ono ho to uklízení nezabije. Tvoje dítě by mohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
23.11.20 17:56

Opravdu jenom lež. Nejlepší je ležet s podloženýma nohama na boku, aby miminko netlačilo na čípek a ten se tím tlakem neotvíral… Já jsem kvůli tvrdnutí bříška a předčasnému otevírání ležela v nemocnici od 30 tt do 36 tt. Doma jsem už měla 3 letou starší dceru, takže pěkný záhul na psychiku…Vstávat jsem mohla jenom na wc a do sprchy. Denně jsem snědla 8 tablet magnezia a taky Gynipral… Ale podařilo se, malá se narodila v termínu :-).
Takže bud opatrná a opravdu jenom lež, ono ti to uteče, zvlášt, když čekáš první mimi a nemusíš mít na starosti starší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
28.11.20 12:09

Tak já to měla stejně v poradně jako píšeš, jen s tím že mě moje doktorka varovala už od 30tt, tak si umím představit tvé nervy, tvrdlo mi břicho, křeče mám doteď vystřelují mi z podbřišku do stehen, až z toho zkoprním, hlavička tlačí na vše dole, začaly i posly před dvěma týdny a jsem překvapivě 40+3 jen jsem opravdu změnila režim, do školy se starší dcerou musel někdo z rodiny, ujít 3km pro mě bylo nemožný 🙈 úklid neřeš, přítel to musí pochopit, jde o vaše miminko a ty musíš nabrat sílu jak na porod tak i na šestinedělí 😊 😘 na uklízení bude času ještě dost 😊 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat