Dítě kdy je to vhodné

22
21.11.20 22:32

Dítě kdy je to vhodné

Ahoj, zakládám uplně nové téma pro uplně novou přispěvatelku. Je mi 29 a mám 2 měsíce po svatbě. Hodně našich kamarádů už mají děti. Já se na to necítím, ale zároven mi bude 30 a občas už se sa to už cítím (doufám že to pochopíte). Takže je to půl na půl. Bohužel problém je, že cyklus mám nepravidelný a spíš ho nemám než mám. A říkám si, jesltli už není pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11
21.11.20 22:40

Ahoj, samozřejmě je možné, že už je pozdě. Ale ženy bývají třeba i do 40 plodné. :) Pokud máte s manželem jistotu a vy jste tedy připravená, proč do toho nejít? :nevim: Lepší dříve než vůbec, ne? :(
Promyslete si to a berte v potaz naprosto vše. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
21.11.20 22:44

Naprotahovala bych to. Nejsi nejmladsi. Neni na co cekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5491
21.11.20 22:45

@Thaly1 Proč by mělo být pozdě, v současné době je věk prvorodicky myslim 29let.. Někomu biologické hodiny nazvanou říkat nikdy, tak holt do toho jde z rozumu.. Pokud nechces zůstat bezdetna, máš problémy s cyklem, tak bych se tím začala zabývat hned.. Každopádně věk bych řekla, že máš na první dítě idealni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28425
21.11.20 22:48
@Thaly1 píše:
Ahoj, zakládám uplně nové téma pro uplně novou přispěvatelku. Je mi 29 a mám 2 měsíce po svatbě. Hodně našich kamarádů už mají děti. Já se na to necítím, ale zároven mi bude 30 a občas už se sa to už cítím (doufám že to pochopíte). Takže je to půl na půl. Bohužel problém je, že cyklus mám nepravidelný a spíš ho nemám než mám. A říkám si, jesltli už není pozdě.

Není pozdě. Nejistota je normální. Řešila bych zdravotní stav a to, jestli se muž chce stát už otcem. Pak už na nic nečekala, pokud chceš víc jak jedno dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
21.11.20 22:50

Tak asi bych to řešila radši dřív než později, to že je spousta těhotných 40 je tzv. „survival bias“ takže se dozvíte jen ty příběhy, které dopadly dobře, ty které kvůli věku zůstaly bezdětné to do světa nevytrubují. Statistika je neúprosná a s věkem plodnost prudce klesá. Takže pokud dítě chcete není na co čekat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
21.11.20 22:51

Problém je, že se asi cítím mladá. Nikdy jsem necítila, že by najednou byl věk problém. Ale asi to znáte, 30 se blíží a říkám si najednou, že když ne teď, tak už budu až moc stará. Děkuji za všechny názory :-) Nikdy bych to asi neřešila, ale bohužel jsem minulý půl rok zhubla a spíše ztratila menstruace, která se doteď nesrovnala. A teď si po svatbě říkám, půjde to vůbec? Do toho covid a nemožnost si vorazit? Měla jsem plány a teď se nudím :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28425
21.11.20 22:53
@Thaly1 píše:
Problém je, že se asi cítím mladá. Nikdy jsem necítila, že by najednou byl věk problém. Ale asi to znáte, 30 se blíží a říkám si najednou, že když ne teď, tak už budu až moc stará. Děkuji za všechny názory :-) Nikdy bych to asi neřešila, ale bohužel jsem minulý půl rok zhubla a spíše ztratila menstruace, která se doteď nesrovnala. A teď si po svatbě říkám, půjde to vůbec? Do toho covid a nemožnost si vorazit? Měla jsem plány a teď se nudím :zed:

Tak si najdi něco, co tě bude bavit i v době covidové. Myslíš, že bys na tom byla líp se dvěma školními dětmi, na OČR? Těm musí hrabat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
21.11.20 23:02
@Russet píše:
Tak si najdi něco, co tě bude bavit i v době covidové. Myslíš, že bys na tom byla líp se dvěma školními dětmi, na OČR? Těm musí hrabat.

Já jsem si našla, co mě baví, scházíme se, ale to je stále dokola, práce, odpočinek, zábava, spánek, práce, odpočinek, zábava, příbuzní a tak dále.. a jako upřímně je to skoro rok. Nudíme se. Já vím, že se máme skvěle, ale já se nudím a je mi kolik mi je, Tak si říkám, že je čas. Ale bojím se…že tím, jak jsem zhubla, tak vlastně nemáme, o co se snažit. Spíš to nemám, než mám, a že hned začnu nějakým měřením a vše, co tu čtu, a budu vystresovaná a nebude to ani za rok. :roll:

Příspěvek upraven 23.11.20 v 16:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
21.11.20 23:10

@Thaly1 Tak pokud jste extra zhubla a nemáte pravidelný cyklus tak je potřeba zjistit jestli máte ovulaci a jestli nemáte ještě jiné problémy. Takže návštěva gynekologa by asi ve vašem případě měla být jako první v pořadí. Přístupem „nechci to řešit, abych nebyla vystresovaná“ není ve 29 ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65345
21.11.20 23:17

A cekat chces na co :nevim: zacala bych resit ten cyklus co nejdriv, at pak neni pozde a nelitujes. To ma asi kazdy, pochybnosti, ja taky mela, pak to nejakou dobu neslo a nez se zadarilo, chtela jsem dite strasne moc :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
21.11.20 23:17

@Heivka Já vím, upřímně jsem objednaná na gynekologii, a i když je to už půl roku od zhubnutí, nesrovnalo se to zatím, ale upřímně si říkám, opravdu mám jakékoliv snažení začínat vyšetřením, abych zjistila, že je vše v pořádku, nenaruší to tu pohodu? Acho proč nic není jednoduché :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
21.11.20 23:23

Kdy je ten čas - 30?

Jen bych chtěla ještě zdůraznit, že ta diskuze původně měla být o tom, že stále nevím, zda dítě hned mít, jen proto že 30 klepe. :roll: Já vím, asi jsem dítě moc dlouho, mám chuť ještě si užít, zažít, vybudovat, ale mám si říct, 30, je čas mít dítě? :nevim:

Příspěvek upraven 23.11.20 v 16:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
21.11.20 23:30

@Thaly1 Já třeba abych jako žena fungovala musím mít minimálně 10 kg nad svoji optimální váhu. Takže bych vůbec nečekala jestli se cyklus srovná. Pokud byl před zhubnutím cyklus OK, tak nezbude nic jiného než zase přibrat. A pokud chcete budovat nějaký odkaz, něco co po vás zůstane, tak pokud nejste opravdu významná ve svém oboru, tak moc stop nezanecháte, ale dobře vychovat děti je hodně těžká práce, která nikdy úplně neskončí ale váš odkaz předá do další generace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9337
21.11.20 23:30

Já myslím, že by sis měla srovnat myšlenky. Na jednu stranu nevíš, jestli dítě chceš a na tu druhou se strašně bojíš, že to nepůjde. Postupuj systematicky. Vyřeš svůj problém s cyklem a pak se rozhodni. Za mě, ne, ve 29 letech není na dítě brzy. Sama jsem v tom věku porodila první, rozhodla jsem se pro něj z rozumu, žádné biologické hodiny se nekonaly. A popravdě, někdy zalituji, že jsme to neudělala o 5 let dřív. S dítětem jsem najednou jaksi dospěla. A teprve teď vidím, jak život letí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama