39 týden KP

2
10.1.08 21:27

39 týden KP

Chci se zeptat: když se malej neotočil a je zadečkem dolů jakej je porod..chtějí mi to vyvolat umněle dokud má nižší váhu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lia
4466
10.1.08 21:35

Ahoj, malý byl od 30tt KP a už se neotočil, mně normálně odrodit nechtěli :-(
Malý se narodil ve 39tt císařem, takže Ti asi moc neporadím.

Hodně štěstí a zdravé miminko!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
10.1.08 21:44

ahoj,

me rekli jako prvorodicce tohle:(u druho nebo vice rodicky je postup asi jiny)

pokud je odhad hmotnosti plodu nizsi nez 3,5kg…normalni porod
pokud je odhad hmotnosti vetsi nez 3,5kg…tak si rodicka muze (teoreticky) vybrat,ale vyrazne doporucuji cisare …
(samozrejme jeste se musi prihlednout k proporcim maminky a taky jsou porodnice,ktere KP rodi casteji a troufnou si vice a porodnice,ktere si netroufnou a sahaji hned k cisari)…

tolik ma zkusenost,meli jsme odhad v 38tt ke 4kg,ja mam 160cm…velice durazne mi byl doporucen cisar a tak se i stalo…
asi dej na porodniky…

jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
11.1.08 08:59

Ahoj, můj syn měl sice odhad váhy celkem malý a nakonec měl 2,90 kg, ale stejně jsem šla radši do císaře a dobře jsem udělala. Nakonec se zjistilo, že se ani nemohl sám otočit, protože měl jednu nožičku natočenou blbě a nešlo mu to. Takže bych ho normálně stejně neporodila. Ale třeba má někdo nějakou pozititvnější zkušenost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
22.7.19 21:41

Otočení do polohy KP těsně před porodem

Ahoj stalo se někomu, že se mimi otočilo ve 39.-40. tt do polohy KP? U mě to zjistil doktor dneska. Jsem druhorodička a nechávají mi výběr císař nebo zkusit přirozeně. Váhový odhad má plus minus ty 3,5 kg. Vůbec nevím jak se tak narychlo rozhodnout. Jsem už prakticky v termínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
22.7.19 22:07

Mě v tomto týdnu dělali obrat, čekala jsem 5-té dítě a císař mi dělat odmítli. Měla jsem strach rodit kp přirozeně, váhový odhad byl 3500, dcera měla nakonec 3850.narodila se den po obratu přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
22.7.19 22:29

Když se otočilo do KP, může to zvladnout i zpět :palec:. U vícerodiček to není neobvyklé a proto si myslím, že je mimčo škoda vytahovat dřív než se rozhodne. Ale hlavně záleží na tobě, jaký jsi mela první porod a jestli jsi ochotná jít do toho. Já můžu jen teoretizovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56697
22.7.19 22:34

@Linduš91 zvlastni a predtim bylo stopro hlavickou dolu? Kdy delali posledni uzv? KP bych ja prirozene rodit nezkousela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
22.7.19 22:40

@Linduš91 příběhů, jak se mimi otočilo těsně před císařem, tu najdeš spoustu, prohledej v diskuzích. Nicméně ani jako druhorodicka bych do porodu KP nešla, a to mi to reálně hrozí (32tt a stále KP). Rizika jsou příliš velká (pro dítě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
23.7.19 02:05

@blumen Poslední kontrola byla minulý týden a dr. ještě říkala jak už naléhá pěkně hlavičkou a že se můžu začít brzy otevírat. V sobotu večer jsem cítila hodně intenzivní pohyby, tak to asi byl obrat :? Jsem z toho dost rozhozená, nečekala jsem, že se může tak velké mimi ještě otočit. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56697
23.7.19 06:00

@Bídžej a bylo nekdy hlavou dolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56697
23.7.19 06:01

@Linduš91 treba se jeste otoci, ale jak pisu, KP bych ja prirozene nerodila… hodne stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
23.7.19 07:11

@blumen nene, nebylo. Ale syn mě taky takhle napínal, tak ještě nehazim flintu do žita ;) nicméně pokud opravdu dojde na KP, tak jdu do císaře, nebudu ohrožovat dítě jen proto, abych neměla jizvu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56697
23.7.19 07:24

@Bídžej no mne se neotocilo nikdy, od zacatku KP a pak zjistili extremne kratkou pupecni snuru… melo k tomu duvod, proto jsem se ptala. Tak hodne stesti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
23.7.19 07:35

@blumen díky, i tobě :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu