...

868
23.7.05 13:52

...

Ahojky,

tak mně teda dali taky v Brně anestezi na výběr, ale přiznám se, že rozdíl mezi spinálem a epidurálem jsem vůbec nepochopila. Každopádně vím, že po epidurálu zůstává ještě asi 2 dny v zádech katetr, protože se mnou na pokoji ležela kočena, která rodila nejprve klasicky s epidurálem a pak ji museli „fiknout“ v celkové anestezi, protože jí prý epidurál nezabíral tak jak měl. Společně jsme porovnávaly naše pocity a byly téměř identické.
Ale jinak, co vím, tak při celkové anestezi nemusíš pak těch 24hod ležet, tudíž asi můžeš mít i sebe na kojení miminko. Ale to zase člověk přijde o to narození… :?

Mne píchali spinální anestezi až na sále, jen jsem se musela přetočit na bok. Protože jsem drobná, tak se mi to ze začátku umrtvilo až skoro na prsa a nemohla jsem pořádně dýchat, tak mi dali kyslíkovou masku. Partnera u porodu jsem neměla, ale mohl tam být (u hlavy) a od ostatních holek vím, že tatínci můžou pak taky mít při šití maminek mimča u sebe. Taky jsem poslouchala vtipkující lékaře a ostatní personál (byli teda moc milí a starostliví) a od umrtvení do narození našeho Pavlíka neuplynulo víc jak 5min. Náš malej teda začal řvát okamžitě (to se mi strašně ulevilo), ukázali mi ho hned, pak jej odnesla (ale pořád jsem na něj viděla) primářka dětského oddělení na vyšetření a umytí a pak mi ho přinesli ukázat znovu. Šití pak trvalo asi tak 30min (2× se jim podařilo zlomit jehlu, ale jizvu mám po 8 týdnech ukázkovou).
Pak byl akorát děsný pocit na pooperačním pokoji (kam tedy mimochodem nikdo nesměl), když jsem necítila nohy a čekala jsem, kdy přijdou k sobě. Ale zhruba za hodinu už jsem je cítila - to byla úleva!

Každopádně musím opět souhlasit s betynkou, jelikož na začátku jsem byla strašně zničená, unavená a bolavá … a teď po necelých 2 měsících už mi to připadá jako sranda :lol:

Takže vám i vašim bříškům držím pěsti 8)

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

868
23.7.05 13:55

...

sorry, to měla být odpověď do jiného tématu… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat