40tt stálá bolest v podbřišku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Čekatelka93
Stálice 69 příspěvků 02.10.18 09:12
40tt stála bolest v podbřišku

Ahoj holky, ve čtvrtek mám termín. Cca hodinu mi bolí v podbřišku jako na menstruaci v kuse a vystřeluje mi to jako i do zad. Co myslíte? Jsou to poslíčky nebo kontrakce? Jsem prvorodička tak to nepoznám. Teplou sprchu jsem si dávala ale nepreslo to

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 09:15

@Čekatelka93 Musíš při bolesti zastavit, opřít se, prodýchávat? Jak dlouho bolest trvá? S největší pravděpodobností se začal rozbíhat porod, jako prvorodička bys měla vyrazit do porodnice při kontrakcích po pěti minutách anebo do dvou hodin od prasknutí vody. pH papírky doma máš ke kontrole případného odtoku vody?

Čekatelka93
Stálice 69 příspěvků 02.10.18 09:19

Voda mi nepraskla, včera jsem byla na monitoru, lizali tam hodnoty činnost dělohy kolem 100, docela bolelo břicho hodně. Pak celej den klid a teď ráno to zas začalo. Není to pravidelný je to bolest v kuse. Rozdichat to moc nejde. Mám jako by i pocit na velkou ale nic

vbu
Stálice 95 příspěvků 02.10.18 09:23

Jakoze to bricho boli hodinu vkuse bez pauzy? Pokud je to jen jako MS muze se uz chystat porod, ale mozna by nebylo od veci jit se nekam ukazat. Ja znam jen prerusovanou bolest..

Čekatelka93
Stálice 69 příspěvků 02.10.18 09:27
@vbu píše:
Jakoze to bricho boli hodinu vkuse bez pauzy? Pokud je to jen jako MS muze se uz chystat porod, ale mozna by nebylo od veci jit se nekam ukazat. Ja znam jen prerusovanou bolest..

Jj v kuse, bolest vystřeluje i do zad. Včera jsem byla na gynde a malej je ještě hodně nahoře, nesestupuje dolů ani se ještě neotvíram nic

Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 09:29

Tak kontrakce je bolest v kuse, trvá třeba minutu, napřed se zhoršuje, zhoršuje, pak se ti chce umřít a zase to odezní. V mezičase nemusí bolet nic. Měří se jak délka téhle bolesti, tak hlavně prodleva mezi nimi. Pokud máš jednu takovou minutkovou epizodu za hodinu, uvař si čaj a pusť televizi. Až se to zkrátí, vyraž. Pokud máš pochybnosti, jeď rovnou. Ve 40tt s bolestmi tě nevyhoděj, natočí monitor, kouknou, sáhnou a budeš třeba klidnější.

Heivka
Závislačka 3266 příspěvků 02.10.18 09:30

@Čekatelka93 Mě se pocitem na velkou rozběhl druhý porod (taky jsem se bála že to nepoznám, první byl vyvolávaný) celý den mě bolel spodek, břicho, rizdýchat se to taky nedalo, ale fungovala jsem přitom. V noci se mi to podařilo zapsat. Brzy ráno se to rozjelo a to už se nedalo zaměnit. Protože při kontrakci jsem nebyla schopna dělat cokoli než přešla.

Kolobeh
Nováček 8 příspěvků 02.10.18 09:32

Ahoj holky
Dneska jsem prisla od dr. Potvrdila mi tehotenstvi 5+1tt , ale nic tam neobjevila jen zvysenou sliznici a do toho spinim od soboty a bolesti v podbrisku, myslite ze je nejaka nadeje ze se mimi objevi?

Čekatelka93
Stálice 69 příspěvků 02.10.18 09:36

Tak myslíte že mám ještě počkat nebo už ject?

Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 09:36

@Kolobeh Buď to zárodek dá nebo nedá a odejde, což spolu s bolestmi a špiněním vypadá pravděpodobnější. Nezbývá, než počkat a příště dát lepší pozor, do které diskuze příspěvek vkládáš.

Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 09:39

@Čekatelka93 To musíš posoudit sama. Je to bolest, při které se musíš zastavit, protože nejsi schopná myslet na nic jiného ani se hýbat? Máš obavu o mimčo, že se mu tam nedaří dobře? Bolest jako taková na závěru těhotenství je normální, tělo se začalo chystat na porod, rozvolňuje porodní cesty, otevírá čípek, svaly se rozcvičují na vytlačování dítěte z dělohy… na druhou stranu není úplně asi běžná bolest trvající hodinu v kuse vystřelující do zad - kontrakce jsou relativně krátká záležitost. Spíš to vidím na ty přípravné posly, v noci nebo nad ránem začátek porodu a zítra navečer bude prcek venku :kytka: Ale nejsem doktor, pouze matka :hug:

vbu
Stálice 95 příspěvků 02.10.18 09:45
@Čekatelka93 píše:
Tak myslíte že mám ještě počkat nebo už ject?

Tak to asi na dalku nikdo neporadi. Kazda rodime jinak a zalezi na situaci. Ze je mimco vysoko je uplne jedno, ono muze slezt velice rychle. Ja mela obe deti vysoko, jak nekdo rikal citila jsem hlavu mezi kolenama pomalu ja fakt mela bricho vysoko a hlavu taky necitila. Kdyz mi u prvniho zacaly bolesti, myslela jsem, ze uz snad pojedu po hodine a nakonec jsem vydrzela a porod trval celkem 10 hodin, ja jela nejak po 7 hod bolesti kdy uz jsem doma lezla po zdi. Druhy porod poslicci trvaly 15 hod, ale to byly sranda bolesti a zase, jela jsem do porodnice az ke konci, oteviraci kontrakce se rozjely fakt az po tech 15 hod. Stala bolest, konstantni a ten tlak by me asi vyburcoval osobobne jet se ukazat - klidne i ke svemu gynekologovi nebo rovnou do porodnice.

Heivka
Závislačka 3266 příspěvků 02.10.18 09:51

@Čekatelka93 Dejte na intuici, mě manžel honil do porodnice už ten den, kdy se to dalo vydržet, ale hrozně se mi nechtělo. Druhý den jsem rozdýchávala kontrakce dokud to jakž takž šlo, jakmile jsem začala panikařit že to nedám jelo se do porodnice na epidurál (u mě nutnost, protože silné bolesti mi vyvolají panickou ataku)

hospodki
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 02.10.18 09:56

Já byla ve čtvrtek odpoledne na monitoru a žádná aktivita. Od půlnoci poslíčci a další půlnoc jsem porodila. To jen, že i když se podle všeho nic nedělo včera, tak dneska už může..

Astyna88
Kecalka 260 příspěvků 02.10.18 10:19

Já to tak měla den před porodem druhého syna ;) další den byl v čase oběda venku. Rozbíhá se ti porod. A ty hodnoty 100 jsou už opravdu velké. U prvního syna jsem viděla na monitor a nejsilnější kontrakce, kdy dítě fakt lezlo samo, byly kolem 280. Ale začínalo to kolem 100. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >