Neschopenka v těhotenství, od začátku těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

provance132
Povídálka 33 příspěvků 02.10.18 08:55
neschopenka v těhotenství , od začátku těhu

Ahoj všem, vím, že podobných dotazů bylo více, ale zajímá mě odpověď na muj konkrétní případ, děkuji:) jsem v 6tt těhotenství, celkem mi nic neni až na bolest břicha, je mi 37 let, mám doma už 12 letého syna. Pracuju v prodejně s oblečením, mám tedy zaměstnání kde celý den stojím, navíc mám i 12h smněny, myslíte že se to dá zvládnout nebo mám jít na neschopenku? nerada bych cokoli podcenila, v práci jsem si musela jít sedat na záchod, břicho mě bolelo. Dále by mě zajímal výpočet neschopenky, zda když mám cca 16 tis čistého, kolik bude neschopenka? odhadem? a dá ji doktor na celé těhotenství? moc děkjuju všem za reakce :andel: :mavam: :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6108 příspěvků 02.10.18 08:59

@provance132 pokud máš práci nevhodnou pro těhotné zazadej v práci o přeložení na práci vhodnou. A nezneuzivej pn. A z čisté mzdy ti to nikdo vypočítat nemůže.

Bídžej
Kecalka 179 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 08:59

@provance132 nemocenská bude cca 11800, doktor ti může napsat celé tehu, ale záleží na tobě - někdo to zvládá v pohodě, někdo ne. :nevim:

Qadra
Stálice 80 příspěvků 02.10.18 09:01

Rozhodnutí je na tobě.Jinak pokud dr napíše neschopenky je možné na ní zůstat až do nástupu na mateřskou.Jen vycházky jsou na 6 hodin…Co se týče výpočtu,tak že začátku budeš brát míň.Ja jsem pak po delší době brala stejné peníze jako bych chodila do práce,ale je to už 4 roky zpět…

Bídžej
Kecalka 179 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 09:02

@provance132 jinak nemocenskou si spocitas třeba tady https://www.finance.cz/…/nemocenska/?…

histep
Závislačka 3281 příspěvků 02.10.18 09:11
@Qadra píše:
Rozhodnutí je na tobě.Jinak pokud dr napíše neschopenky je možné na ní zůstat až do nástupu na mateřskou.Jen vycházky jsou na 6 hodin…Co se týče výpočtu,tak že začátku budeš brát míň.Ja jsem pak po delší době brala stejné peníze jako bych chodila do práce,ale je to už 4 roky zpět…

Tak bych úplně neviděla, že rozhodnutí o neschopence je jen na zakladatelce. Ono je to spíš na doktorovi.
Nicméně, pokud zakladatelka nechce nic podcenit, tak z vlastní vůle, bez ohledu na doktorovo posouzení zdravotního stavu, si může třeba vzít neplacené volno.

rozand
Závislačka 2965 příspěvků 02.10.18 09:22

@provance132 Máš nárok na úlevy, tzn. zkrácení směn a možnost si sednout atd. Vygoogli. Tím bych začala, pokud se na svou práci necítíš. Žádat písemně, ne ústně.

rozand
Závislačka 2965 příspěvků 02.10.18 09:24

Ale jinak břicho prostě v začátku bolí, mě bolelo i když mám práci sedavou, naopak jsem se musela chodit projít… To fakt není důvod pro PN.

Uživatel je onlineTaače
Kecalka 273 příspěvků 02.10.18 09:25

Záleží, jak to zvládáš - kolik vás je na směně? Já jsem byla sama a bylo to dost náročné, kolikrát jsem měla pocit, že pozvracím zákaznice, zvlášť kuřačky nebo když jsem z nich cítila alkohol :poblion: Navíc jsem musela před každou návštěvou wc zavřít prodejnu - bylo to ale nemožné, stát u mříže, když se ti to dere do krku :oops: Takže jsem na to pak kašlala a prostě odběhla :oops: Pořád jsem si hrála na hrdinku, že to budu zvládat - ale zpětně bych si od začátku udělala pohodu doma, než se do toho 16 tt nutit a předstírat že mi nic není. (V 16 tt už nebylo na výběr, začala jsem mít extrémně vysoký tlak).

Co se týká výpočtu, tak jsem měla zhruba 18 čistého a teď mi chodí asi 14, tak počítám, že by to u tebe mohlo být kolem 12-13 asi :think:

Mně ji dr napsal do nástupu na mateřskou, ale nemám na ni nárok, takže se bude prodlužovat do konce šestinedělí. Předpokládám, že ty nárok mít budeš, takže se pak nejspíš z neschopenky rovnou přejde na ppm.

Pokud ale nemáš větší potíže, ještě bych zkusila zůstat aspoň do toho 12. týdne…ale konečné rozhodnutí je na tobě (teda na doktorovi :D )

zrcadlo
Kelišová 6753 příspěvků 02.10.18 09:33

Zaměstnavatel ti musí umožnit 8h směny (otázkou je, jestli mu chceš těhotenství v takto raném stádiu přiznávat, bohužel už jsem zažila hodně žen, u kterých to pak nedopadlo a je hodně mrzelo, že už se to vědělo). Já osobně bych na neschopenku nešla, protože si neumím představit s 12letým synem mít tak omezený režim, že budu 8měsíců dřepět doma s omezenýma vycházkama. Taky mi přijde, že na psychiku je mnohem horší být uvrtaná doma, než být mezi lidmi, ale to je samozřejmě na tobě. Většina gynekologů si do papírů nějakou diagnózu vymyslí, když je ženská o neschopenku požádá, protože tvůj stav samozřejmě na neschopenku není.

alena.mo
Kecalka 167 příspěvků 02.10.18 09:38

Byt tebou jdu na neschopenku. Je ti 37 let a jestli ti není uplne dobře… na reci typu o zneužívání neschopenky nedávej. Jestli se necítís na to pracovat tak bud doma a odpočívej. Myslim, že jestli normálne pracuješ tak mas dávno neschopenku odpracovanou :)

freeport
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 02.10.18 09:43
@alena.mo píše:
Byt tebou jdu na neschopenku. Je ti 37 let a jestli ti není uplne dobře… na reci typu o zneužívání neschopenky nedávej. Jestli se necítís na to pracovat tak bud doma a odpočívej. Myslim, že jestli normálne pracuješ tak mas dávno neschopenku odpracovanou :)

Moje slova.ja byla take na neschopence asi od 16tt,a bylo to me nejhezci obdobi zivota.pohoda,klid doma.Po materske se uz cely zivot jen pracuje a pracuje,proc si par mesicu neodpocnout.

alena.mo
Kecalka 167 příspěvků 02.10.18 09:49

@freeport souhlasim :palec:

ugluk
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 02.10.18 09:56

No, stav 37 let a celkem mi nic není určitě není důvodem k neschopence, otázka je, zda by tvůj doktor byl ochoten si něco vymyslet. Pokud by ti bylo mizerně, dá se jít na PN jenom dočasně, než je líp. Ale já osobně, ač jsem o hodně rizikovější, dávala na váhu „jak mi je a změní na tom neschopenka něco“ oproti „stojí mi to za to trčet doma půl roku s šesti hodinama vycházek denně a starším dítětem“? Kdyby mi cokoliv bylo a PN to mohla spasit, zůstala bych doma z fleku, ale mé ZDRAVOTNÍ (protože na jiné problémy dr. ofiko jaksi nevypíše) problémy se zrovna moc vyležet nedají. Mám za sebou i pár prvotrimestrálních potratů a představa řešit to pak se zaměstnavatelem není zrovna růžová. A aspoň přijdu v práci na jiné myšlenky, než se doma pozorovnat, co mě kde píchne.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 02.10.18 11:07

@rozand Mě břicho bolelo dá se říci od začátku…má lékařka mě nechala hned doma jelikož řekla že to není normální…takže každý doktor jiný názor.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >