4měsíční miminko a UM

365
26.3.17 17:56

4měsíční miminko a UM

Ahoj maminy 4měsíčních miminek. Ráda bych poprosila o nějaké rady a zkušenosti, nebo nějaké tipy, co dělat. Mám 4měsíční holčičku a už přes měsíc je na UM. Akorát teď poslední dva týdny u toho dělá strašný fóry. Jí 6× denně, ale strašným způsobem. Připravuju jí vždycky 120ml vody + 4 odměrky UM. Ale vypije mi třeba 60ml, pak tu lahev začne rukama různě odtahovat, přitahovat, k tomu se rozbrečí a už nechce. Tak jí dám odkrknout a za chvíli zkouším znova, někdy se chytne a dojí to, někdy se chytne a po chvíli pustí, někdy se ani nechytne. Takže za den sní cca slabých 700ml, což je podle tabulek docela málo. Porodní váhu měla 2860gramů a 50cm, ale při odchodu z porodnice měla nějakých 2650gramů. Dneska má 5430gramů a cca 60cm. Máte někdo taky takhle drobnější miminko, co jí málo? Nebo jí tak nějak normálně a já se zbytečně stresuju?
Všem děkuji za rady a postřehy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

365
26.3.17 17:59

Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že někdy když se pak znova chytne, tak jí musím přidělávat ještě 30ml, ale to jen fakt občas. A přes den skoro nepláče, je to spokojený miminko, plín má myslím taky počůraných dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11588
26.3.17 18:04

@Kamca89 já myslím, že pije dost, zbytečně se tím stresuješ, když přibývá a má počurané plenky asi 6 za den je to v pořádku. Moje dcera pila od 3 do 5 měsíců 740 ml za den a vážila v těch 5 měsících 8 kg. Podle tabulek by měla vypít víc než 1 litr. To nikdy nevypila, takže tabulky jsou někdy k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
26.3.17 18:09

Dcerka taky nechtela moc mliko (v podstate verze jak u vas) - porad jsem poslouchala ze malo pribira atd. Jakmile zacala mit i jiny jidlo - krasne se rozjedla normalniho jidla. Mliko akceptovala pouze po veceri na „dorazeni“ a v noci. Jinak ne a normalniho jidla se muze uzrat doted (mame uz rok)…takze po ukoncenym 4.mes muzete zkusit normal jidlo a uvidite:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 18:16

Dcera, porodní váha skoro stejná (2830, při odchodu domu 2680), na UM je od narození, ve 4 měsících mi též vypila za den kolem 700ml, teď by měla vypít litr v pěti dávkách, ani omylem. Vypije mi 200ml když se ráno vzbudí, jinak pije tak 150ml, celkem za den kolem 850ml + v poledne příkrm, roste krásně, teď v necelém půl roce má 6,5kila, v poradně jsme sice nejmenší, ale je naprosto zdravá, jen je drobnější a pibira si po svém :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
26.3.17 18:28

Moc všem děkuju za reakce :-) občas si říkám, že ty naše mamky, co nás měli před 20 a víc lety, to měly daleko lepší, protože nikde nebyly na očích různý tabulky a tak se ničím nestresovaly :-) teď jak je něco trochu mimo tabulku, tak už blázníme. Ale jsem ráda, že jste mi napsaly, že je to normální a snad se aspon trochu zklidnim :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 19:51
@Kamca89 píše:
Moc všem děkuju za reakce :-) občas si říkám, že ty naše mamky, co nás měli před 20 a víc lety, to měly daleko lepší, protože nikde nebyly na očích různý tabulky a tak se ničím nestresovaly :-) teď jak je něco trochu mimo tabulku, tak už blázníme. Ale jsem ráda, že jste mi napsaly, že je to normální a snad se aspon trochu zklidnim :-D

No tak před dvaceti lety bylo právě vše podle tabulek :) dnes je na jednu stranu svoboda v tom, že existuje 1000 a jedna výchovných/pečovacích alternativ, takže si mamky mohou vybrat, na druhou stranu z té záplavy často protichůdných informací a návodů mnohé trochu propadají zoufalství, o zadupávání přirozeného mateřského instinktu ani nemluvím… stačí se porozhlédnout tady na emiminu. Holt každá doba má něco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
26.3.17 20:03

@Kamca89 Byla bych v klidu, má vypít 150ml/kg a den - tak jestli vypije +- těch 700ml, tak je to akorát. A píšete, že občas trochu víc si dá. Očividně je spokojená, plínky pocurane, pribira, vůbec bych se netrapila. Mezi námi- já teda kojila- a to už vůbec netuším, kolik z prsa vypila, někdy chtěla po 2h, někdy po 4h… UM je sytejsi. Potřeba se u miminek mění podle toho, jak zrovna rostou. Tak to neřešte, máte spokojene miminko a to je hlavni :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
26.3.17 21:33

@maedel88 jak rikate, kazda doba je dobra/blba na neco jineho.
@Jírovka mate pravdu, dokud je spokojena, tak asi hlad nema a ja jen zbytecne plasim :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 11:29

@Kamca89 Dobrý den, za jak dlouho zo přešlo? Syn má nyní 4,5 měsíce a dělá to samé, už nevím co s ním. Papal krásně a najednou tak, jak popisujete :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama