Reklama

5 měsíců a ukrutný průjem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tejule
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 25.12.17 22:55
5 měsícu a ukrutný průjem.

Dobrý večer,
Prosím o radu. Mám 5 měsíční dítě a už dva dny má příšerný průjem. Začalo to, že se jednou poblindila a teď kadi o 100/6. Včera měla celý den tt, dnes už jen 3× a to do 39 st bez odečtu. Je celkově dnes lepší, veselejší i si hrála. Celkově příjem tekutin je nižší. Cca 80-100ml na dávku. Snažím se dávat a 2 hod. Do mlika přidávám asi 30 ml Ryzoveho odvaru, ale stále kadi jak Amina. Nenapadá některou z vás něco co přidat a jak pomoci? Děkuji!!! :think:

Reklama

Reakce:

pralinka2727
Závislačka 3251 příspěvků 25.12.17 23:02

Zřejmě bych nepokládala otázky na Emiminu a mazala na pohotovost. Obzvláště s tak malým dítětem 8o Jinak, Hylac forte asi nemáš, ten je super, jen teď nevím od jakého věku.

Hofida
Kecalka 257 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 23:19

Určitě pohotovost. Měla jsem to samé u syna v 10m. Není to u mrnousu sranda, jsou okamžitě dehydratovani. Dala nám tenkrát enterol místo pití a Hipp ors 200 místo jídla, ten opravdu hodně pomohl, jen ho skoro v žádné lékárně neměli. K tomu dostal ATB a dělala stery na salmonelu, která se naštěstí nepotvrdila. Ještě jsme kojili a to říkala, že mám sledovat reakci po kojení a případně ho na chvíli omezit, už nevím proč. Vážila mrnouse pri první návštěvě, říkala, že pokud bude mít ještě o 300g méně, pošle nás na kapačky. Druhý den ale vážil stejně, tak nás nechala doma. Sledovala pri první prohlídce stav bříška, jestli není propadle, což měl a stipla ho do kůže na břiše, jestli se vrací zpět.
U prcku může být z hodiny na hodinu opravdu závažná změna. Vůbec bych toto u 5m dítěte nezkoušela léčit sama.

Příspěvek upraven 25.12.17 v 23:27

luca241
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 25.12.17 23:19

Taky bych jela, min ať zkontrolují, jestli není dehydrovaná. u takových mimin je to hned, a jestli má k tmou horečku a lítá to z ní jak píšeš, bála bych se a nechala ji pro klid zkontrolovat. Jinak na průjem se nám nejvíc osvědčil Enterol, myslím, že můžou normálně i mimina. dcera ho dostával už v 6 týdnech, a le raději přečti kdyžtak příbalák.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34056 příspěvků 26.12.17 08:04

A čůrá? POkud čůrá dostatečné množství nepříliš žluté moči, tak to asi bude OK. Ale je to malý prcek, čas od času se ukázat u dr není od věci, pokud by to trvalo déle.
POkud jste ještě nezavedli vařenou mixovanou mrkev, je myslím ideální čas - má zázračné účinky na stolici (možno i rozmixovat víc nařídko a dát do flašky, trochu přisolit - nebo sypnout kulíška).

Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 26.12.17 09:26

Nám se takhle projevila salmonela

Tejule
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 28.12.17 12:15

Všem děkuji za rady. Nakonec jsem 26.12 na pohotovost dorazila. Závěr ustupující gastroenteritida, jelikož se tam na ně smál a koketoval. Ncméně prujem má stále strašný!!! Dávám ORS od Hippu, změnila jsem mlíko na low lactose, ale pořád s prominutím se.re. Už neblije a TT taky nemá. Vypije mi za den cca 900 ml, stejně jsem z toho pořád špatná…

Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 28.12.17 15:35

A to má jako jen řídké nebo vážně vodové? Mne doktorka řekla, ze to, ze to má hodně hodně řídké je normální, pokud to není vyloženě skoro čiré

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >