Mám málo mléka, ale odmítá UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.17 22:58
Mam malo mleka ale odmita UM

Holky prosim poradte. Mam malo mleka a maly je s vahou na dolni hranici, je mu 3,5 mesice, meri 66 cm a vazi 6 kg. Vzdy mi prsa uplne vycucne a je videt ze by pil dal, tak mu dam UM ale to on odmita, nechce se k lahvi prisat. Nevim co delat a mam strach ze nebude prospivat. Ale rikam si kdyby mel skutecne po kojeni hlad tak prece UM vypije? Chce k prsu kazdy dve hodiny, I v noci… vidim ze mu asi me mleko nestaci.. uz jsem vystridala 3 ruzne UM a nechce to..

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

mroe
Extra třída :D 14106 příspěvků 21.12.17 23:06

Tak mu ho nedavej a koj, jak potrebuje. Kazde dve hodiny by me zas tak neprekvapovaly. 6 kilo mely moje deti v pul roce.

Susanna
Generální žvanilka 21734 příspěvků 21.12.17 23:16

Mela jsem to podobne. Dite pilo malo, pribiralo velmi hranicne. Tolik co tvoje v tomto veku ani nemelo, prestoze se narodilo se 4,5kg. Vsechny znacky savicek i UM odmitalo. Dr.ho normalne sledovala, k tomu, abychom to dramaticky resili, nikdy nedoslo. Ve 4m jsme zacali s prikrmy, k tomu jsem kojila skoro do roka. Tehdy se dite samo odstavilo a az asi tyden pote vzalo na milost lahev s UM. Dnes je to normalni zdrave skoro petilete ditko ;)
Takze byt tebou kojim co to jde a po uk.4m muzete pomalu najet na prikrmy.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 21.12.17 23:17

Promin, ale ta dolni hranice me pobavila, dcera mela v roce 7,6kg

Mari.G
Závislačka 4149 příspěvků 21.12.17 23:21

To, že se kojí dítě po 2 hod., neznamená, že musí mít hlad. Kojení není jen o hladu, ale i kontaktu, pocitu bezpečí atd. Mně se 11měsíční syn kojí po hodině, v noci jsme se po půl roce dostali na 1,5-2 hod. Má skoro 11 kg, rozhodně nemá hlad a nestrádá.

Pokud budete dávat UM a ještě z flašky, tak si s velkou pravděpodobností odrovnáte kojení. Protože když bude pít UM, bude se tvořit méně mléka. Když mu dáte dudlík, může časem odmítat se přisát k prsu.

Prostě když má hlad, dát prso. Mléko se tvoří při kojení, nelze prs vypít. Nabídněte druhý, když pustí první. Oni ten první spíš pouští proto, že už proud neteče tak, jak na začátku, prso není přetlakované.

Mari.G
Závislačka 4149 příspěvků 21.12.17 23:25
@Susanna píše:
Mela jsem to podobne. Dite pilo malo, pribiralo velmi hranicne. Tolik co tvoje v tomto veku ani nemelo, prestoze se narodilo se 4,5kg. Vsechny znacky savicek i UM odmitalo. Dr.ho normalne sledovala, k tomu, abychom to dramaticky resili, nikdy nedoslo. Ve 4m jsme zacali s prikrmy, k tomu jsem kojila skoro do roka. Tehdy se dite samo odstavilo a az asi tyden pote vzalo na milost lahev s UM. Dnes je to normalni zdrave skoro petilete ditko ;)
Takze byt tebou kojim co to jde a po uk.4m muzete pomalu najet na prikrmy.

Jestli se dítko odstavilo před rokem, tak jste asi používala dudlík či láhev nebo brala HA? K samoodstavu (že se dítě opravdu odstaví bez šidítek) dochází nejčastěji mezi 2.-3. rokem. Dříve jde o bojkot. Nemyslím to jako kritiku, jen doplnění informací :). Je třeba myslet i na toto. Někoho dožene bojkot ve věku, když už mu nevadí nekojit, někomu to dítě udělá ve 3 měsících a je problém.

Susanna
Generální žvanilka 21734 příspěvků 21.12.17 23:33

@Mari.G ani jedno 8) Dudlik a lahev odmitalo, HA jsem nebrala.

pikola
Neúnavná pisatelka 18726 příspěvků 21.12.17 23:36

Já myslím, že kojit každé dvě hodiny je úplně normální a váha taky :nevim: říká ti někdo opak?

Uživatel je onlineLucie_Sx
Závislačka 2899 příspěvků 21.12.17 23:54

První dítě?
Ony ty prsa vypadají jako vycuclá, ale mléko se tvoří a teče dál, jen už nestříká proudem.

Mari.G
Závislačka 4149 příspěvků 22.12.17 00:06
@Susanna píše:
@Mari.G ani jedno 8) Dudlik a lahev odmitalo, HA jsem nebrala.

Tak leda rychlé zavádění příkrmů. Ale opravdu nechci nijak kritizovat, jen jsem chtěla doplnit info, že to není standard a někdo si chválí, že se mu to stalo v době, kdy by stejně odstavoval. Ale ono se to může stát kdykoliv. :)

LaraA
Kecalka 482 příspěvků 22.12.17 00:37

Zakladarelko, na dolni hranici urcite neni. Pokud chces podporit tvorbu mleka, prikladej, jak prcek chce, pro kazde kojeni den jedno prso, pak druhe, pak zas prvi, pak druhe. UM neni treba.
A prijemny rozhodne nezavadej pred ukoncenym 4. mesicem.

Příspěvek upraven 22.12.17 v 00:38

pazitka
Kelišová 5428 příspěvků 22.12.17 00:37

Souhlasím s ostatními- málo mléka je mýtus- a kojení po dvou hodinách naprosto OK.. takže na UM bych se vykašlala a kojila dál, jak si dítě řekne.. ale to už tu bylo všechno řečeno.. :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 20560 příspěvků 22.12.17 00:44
@pazitka píše:
Souhlasím s ostatními- málo mléka je mýtus- a kojení po dvou hodinách naprosto OK.. takže na UM bych se vykašlala a kojila dál, jak si dítě řekne.. ale to už tu bylo všechno řečeno.. :nevim:

Málo mléka není žádný mýtus. :zed:
Nevím, jestli se to týká zakladatelky, ale situace, kdy se tvoří málo mléka, je zcela reálná.

Když si zadáš do google Kojení našima očima - Fakultní nemocnice Brno, můžeš si přečíst konkrétní případy.

maminicka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 00:45
@Anonymní píše:
Holky prosim poradte. Mam malo mleka a maly je s vahou na dolni hranici, je mu 3,5 mesice, meri 66 cm a vazi 6 kg. Vzdy mi prsa uplne vycucne a je videt ze by pil dal, tak mu dam UM ale to on odmita, nechce se k lahvi prisat. Nevim co delat a mam strach ze nebude prospivat. Ale rikam si kdyby mel skutecne po kojeni hlad tak prece UM vypije? Chce k prsu kazdy dve hodiny, I v noci… vidim ze mu asi me mleko nestaci.. uz jsem vystridala 3 ruzne UM a nechce to..

Kolik syn vážil, když se narodil? jaké UM jsi dala?

Mari.G
Závislačka 4149 příspěvků 22.12.17 01:37
@Bábrdl píše:
Málo mléka není žádný mýtus. :zed:
Nevím, jestli se to týká zakladatelky, ale situace, kdy se tvoří málo mléka, je zcela reálná.Když si zadáš do google Kojení našima očima - Fakultní nemocnice Brno, můžeš si přečíst konkrétní případy.

Byla to nešťastná formulace. Málo mléka být může, ale vždy nějakou příčinou - omezování kojení, dávání lahve, dudlíku, používání kloboučků nebo HA. Když se toto odbourá, dává se dítěti, když chce, nabízí se aktivně, případně pomáhá být s dítětem kůže na kůži, málo mléka dítě nemá. Pokud má hlad, tak se zase přiloží. Hladové mléko je mýtus, takové není.
Toto vzniklo za dob našich babiček a maminek - kojení po 3 hod., zavinovačka, dudlík, šup do izolace. Jak chce dítě dříve, tak má hlad a nasadí se UM lahví, případný pláč se ucpe dudlíkem. Mýty zůstaly, ale když se člověk zeptá ženských v dané věkové kategorii, jak dlouho kojily, tak je to jasné.
Dřív se kojení bralo jako superschopnost, kterou mohou mít jen některé vyvolené. Opak je pravdou, každá zdravá žena ukojí své dítě, pokud dodržuje přirozený chod.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama