Reklama

Veganem už od mala?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NezkušenáMamina007
Nováček 9 příspěvků 19.12.17 09:54
Veganem už od mala?

Dobré dopoledne všem maminkám, mám otázku. Jsem již 13 let veganka a zajímá mě, zda může veganství nějak ohrozit vývoj dítěte. Děkuji a mějte se parádně. :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

moderní máma
Nováček 3 příspěvky 19.12.17 10:01

@NezkušenáMami­na007 taky mám takový problém. Jsme s manžou vegani už od toho co jsme se poznali, a byli by jsme rádi, aby s tím náš mimísek začal už od malička. Aby se nikdy nesetkal s takovým zlem jako je maso! :cert:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 19.12.17 10:07
@moderní máma píše:
@NezkušenáMami­na007 taky mám takový problém. Jsme s manžou vegani už od toho co jsme se poznali, a byli by jsme rádi, aby s tím náš mimísek začal už od malička. Aby se nikdy nesetkal s takovým zlem jako je maso! :cert:

Tohle mi přijde dost postavené na hlavu.. oni nejsou o moc lepší ty srack* co jite vy :lol: chudák dítě :cert: :poblion:

pikola
Neúnavná pisatelka 19070 příspěvků 19.12.17 10:08

Tady bude veselo :mrgreen:

Myslím, že tady kde je tak 95% lidi na mase ti asi moc lidí zasvěceně neodpoví. Já věřím že to jde, ale třeba ve státech kde je lepší čerstvá nabídka ovoce a zeleniny a samozřejmě s vhodnými doplňky stravy.

prekvapenana2
Kecalka 241 příspěvků 19.12.17 10:08

No já nevím ale děti by měli papkat bílkoviny a tuky… Neni lepší dávat normální stravu a až bude dítě starší dát mu možnost volby? Až uvidí co jite vy bude to chtít taky, ale do ty doby bych se držela normální stravy…

pikola
Neúnavná pisatelka 19070 příspěvků 19.12.17 10:10
@prekvapenana2 píše:
No já nevím ale děti by měli papkat bílkoviny a tuky… Neni lepší dávat normální stravu a až bude dítě starší dát mu možnost volby? Až uvidí co jite vy bude to chtít taky, ale do ty doby bych se držela normální stravy…

Bílkoviny a tuky jsou i v jiných věcech než maso.

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 19.12.17 10:10

@moderní máma no já jen nechápu kde máš ten problém? Tak bude vaše dítě vegan, když tomu věříte. Ale píšeš, že taky máte ten problém :nevim: a to tedy jaký?

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 19.12.17 10:12

@NezkušenáMami­na007 Vegetariánství je v pohodě, ale veganství už ne - u nás má hodně dětí nedostatek třeba vit. D (jen příklad, je toho mnohem víc). Je to tím, jak tu je málo slunce, všichni jsme zalezlí a když už venku, tak zakrytí a s krémem s UV faktorem. Jediné, jak se to dá pořádně doplnit, jsou prakticky jen ryby resp. rybí olej, nebo alespoň vejce a mléko. To samé vit. B, železo atd. Takže bezmasá dieta, s mlékem a vejci, tam není žádný problém.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 19.12.17 10:17

Veganství může ohrozit vývoj dítěte. Třeba vitamin B12 (nutný pro krvetvorbu) a některé esenciální mastné kyseliny (nutné pro vývoj mozku) prostě jinak než z živočišné stravy nedostanete, nepočítám tedy vitamínové doplňky. Pokud máte nastudováno, jaké esenciální mastné kyseliny (tuky)a vitamíny se vyskytují jen v živočišné stravě, a budete je doplňovat vitamíny (už v těhotenství, při kojení) a pak i dítěti, tak klidně buďte vegany. Také je třeba hlídat složení bílkovin v konkrétních jídlech, vstřebávají se dle nejméně zastoupené složky a rostlinné bílkoviny jsou v jednotlivých zdrojích (narozdíl od živočišných) zastoupeny nerovnoměrně.

Kaspinka
Extra třída :D 11862 příspěvků 3 inzeráty 19.12.17 10:21

Myslím, že strava má být pestrá a nic by se nemělo vynechávat ani přehánět. Nevím jaké zlo máte v mase na mysli. V každém případě dítě bych stravovala běžně, třeba s převahou ovoce a zeleniny. Ale ať si pak svůj směr najde samo až bude starší.

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 19.12.17 10:22

Tak hlavně je třeba počítat s tím, že ve školce veganský jídelníček dítěti dávat nebudou. Takže bych ho určitě navykla i na „normální“ jídelníček.

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8836 příspěvků 19.12.17 10:25

To by mě také zajímalo. Říkám si, když dostane z veganské stravy vše potřebné, tak snad nemůže nijak strádat. Ale nevím, nevím. :think:

neumisa
Neúnavná pisatelka 19299 příspěvků 19.12.17 10:26
@NezkušenáMami­na007 píše:
Dobré dopoledne všem maminkám, mám otázku. Jsem již 13 let veganka a zajímá mě, zda může veganství nějak ohrozit vývoj dítěte. Děkuji a mějte se parádně. :think:

takže už nejsi snažilka s agresivním mimískem?

NezkušenáMamina007
Nováček 9 příspěvků 19.12.17 10:30

@neumisa To se nemohu zeptat na normální otázku? :)

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 19.12.17 10:30
@NezkušenáMami­na007 píše:
Dobré dopoledne všem maminkám, mám otázku. Jsem již 13 let veganka a zajímá mě, zda může veganství nějak ohrozit vývoj dítěte. Děkuji a mějte se parádně. :think:

Když budeš mít vyvážené jídlo, tak aby tělo dostalo vše, co potřebuje, pak to určitě nevadí. Nevím, co všechno dokáže vegan do těla dostat, tak aby to bylo v pořádku a nechyběla ta živočišná strava - a tím nemyslím maso, ale to ostatní okolo. Nastuduj si něco o strav dětí - mají větší potřebu některých živin jinou oproti dospělému. Třeba tuky.
Sama nejsem vegan, ani vegetarián, ale nic proti tomu nemám. Jen proboha s rozumem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >