Mrazem sušené ovoce

2006
16.12.17 08:04

Mrazem sušené ovoce

Dobré ráno holky,
dcerka včera dostala od babičky krabičku mrazem sušených jahod a musím říct, že chuťově je to dobré. Ale koukala jsem, že cena už tak dobrá neni. Neměla bych problém to občas koupit, ale má to cenu? Je to opravdu tak super jak píší, plné vitamínů? Nemáme možnost pěstovat si vlastní ovoce. V létě jíme čerstvé, ale co teď přes zimu. Vyplatí se to koupit nebo je to jen reklamní tah, co myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3520
16.12.17 08:12

To nevim, ale synovi to kupuju v mixit ve velkém. Hlavné jahody a banány. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7666
16.12.17 08:16

Hlavně v tom není přidaný žádný cukr a éčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2006
16.12.17 08:23

@Levandulina to jsem právě myslela, jestli je to opravdu tak. A že sušení mrazem neničí vitamíny. Aby nevyšlo stejně, když koupim 2kg jablek a usuším to v sušičce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
16.12.17 08:27

Já to náhodou koupila poprvé a nejspíš naposled před pár dny, jahody i maliny. chuťově mi to tedy přijde spíš nic moc, tak nemám problém, že bych si to chtěla ještě někdy koupit a je to drahé, ale co se týče vitamínů, myslím, že mráz musí něco pozabíjet stejně jako var. Ale vědeckou studii na to nemám. Jen si myslím, že z tohoto hlediska to kdovíjak zdravé nebude v porovnání s čerstvým ovocem.. :think: Vidím to spíš na módní hit jakože zdravé potraviny… :nevim: Ale napálený cenově je to teda šíleně. Ty maliny stály 93 korun za 25g sáček!! Jahody tedy nechápu úplně proč „JEN“ 53. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19129
16.12.17 08:36

@zuza92 Vitamin C je termolabilní, takže v sušičce ho část zničíš určitě, mráz mu nevadí. Takže z tohohle hlediska bych tomu i věřila. Samozřejmě nad čerstvé ovoce není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4166
16.12.17 09:04

Obcas koupim dceri, miluje maliny. Kupuji teda pres zimu, v lete ma ze zahrady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2006
16.12.17 09:10

Díky za názory. Jasně, že čerstvé je čerstvé. A přes zimu je u nás ovoce fakt katastrofa. Ucházející jsou jablka. Teď jíme mandarinky ale jinak je to :poblion:. Zelenina to samý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54011
16.12.17 09:30

@zuza92 já to beru v mixitu, ta chut je prostě dokonalá a pro mě důležité že žádná tuna cukru :palec: Minule jsme si brala celý tubu jen ananasu :mrgreen: a je fakt že teda sušené merunky a švetky to bylo úplně jiné než klasicky sušené ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18673
16.12.17 09:33

Miluju ananas. Cena je děsná ale moc mi to chutná. A nejsou tam cukry navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5053
16.12.17 10:03

Co se zdraví týče, tak mrazem sušené ovoce je určitě lepší, než sušené. Opravdu tam nemusí být žádné přidané chemikálie ani cukr, mráz konzervuje dokonale. A vitamíny a další prospěšné látky se ničí teplem, ale šokové zchlazení je uchová z větší části neporušené, takže je šance, že tam opravdu zůstanou a budou účinné.
Ano, je to drahé, protože ta technologie je drahá sama o sobě a navíc zvažte si čerstvou jahodu a lyofilizovanou (=mrazem sušenou) jahodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3713
16.12.17 10:09

Já objednávám na Grizly.cz. Čerstvé je čerstvé, ale podle mě je ovoce sušené mrazem zdravější než jahody kupované v zimě. Ty ani nemají chuť jahod :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19529
16.12.17 11:39

Ja to kupuju pro malou (11 mesicu). Ma to jako svacu do ruky, misto nejakych krupek a tak. Nejcasteji jablko a mango. Znacku ted nevim, ale maji to nakrajene na vetsi kousky, lip se ji to drzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8962
16.12.17 11:47

@zuza92 Já to kupuji dětem i sobě, ně jako náhradu za čerstvé ovoce, ale jako alternativu mlsání. Všem nám to chutná, jasně že čerstvá jahoda je čerstvá jahoda, ale ty v zimě nejsou, že. Je to drahé, ale zas toho nesníme tolik, aby mě to zruinovalo a jsem ráda, že děti prakticky vůbec netouží po bonbónech nebo čokoládě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
16.12.17 11:52

Tak tezko, kdyz neni sezona, budou mit jahody chut jahod :mrgreen: A rajcata chut rajcat a podobne :mrgreen: Zimni ovoce jsou prave jablka a hrusky treba, ktera na podzim dozraji, zimni zelenina mrkev, zeli, dyne napriklad :mrgreen:

K puvodnimu dotazu - mraz by mel byt nejsetrnejsi, co se konzervace potravin a zachovani vitaminu tyce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat