5. nebo 6. nemoc?

2309
19.7.13 12:45

5. nebo 6. nemoc?

Ve středu jsem byla na návštěvě u kamarádky, její dítko (9měsíční) spalo, tak jsme probíraly jak se ve 13.tt cítím až z ní vypadlo, že je syn osypaný, že asi z broskve, je to alergik. Mně to nedalo, tak volala k Dr. a ta jí řekla, že to vypadá podle příznaků na 6.nemoc a že to už po vysetí vyrážky není infekční. Na chvíli mě to uklidnilo, jenže jsem pak doma sedla k internetu a to byl šok!!! Šestá nemoc by byla celkem v klidu, ale co když to byla pátá nemoc?

Přůběh jeho příznaků:
pátek a sobota horečky 38,6
neděle a pondělí nic úterý a středa vyrážka hlavně na břiše, plochá tvořící mapy, ne krajkování (někde píšou že u 5.nemoci je vystouplá…) čtvrtek ústup a blednutí vyrážky

Problém je, že jsem na fcb našla jeho fotky asi z neděle a měl tam červené tváře, možná ještě z horečky kdo ví, já ne. Dnes přibyla nová fotka a na ní má ulpně rudý skvrny hned vedle pusinky po obou stranách. Třeba to není foto z dneška…ale mám strach, že to byla 5.nemoc a bude další průšvih. Kamarádka spoléhá na odhad po telefonu, že šlo o 6.nemoc. Při návštěvě něco na obličeji měl, ale ne to typické pro 5.nemoc, jen tu a tam ďobík, těžko říct když je alergik.

Na netu je spousta rozporuplných informací ohledně těchto dvou nemocí i názory lékařů se významně různí. U každého to probíhá odlišně a i to jak moc je to závažné pro plod a kdy je názor od názoru, někdo píše, že to dospělý v podstatě nedostane, někdo zas že to dostane 1/3 lidí a plod se nakazí pravděpodobností 10% nebo 1% tak si vyberte…

Máte zkušenosti a hlavně zkušenosti v těhotenství? Prosím, přijďte mě uklidnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6955
19.7.13 12:50

5. Nemoc jsou fleky v obliceji a 6. V obliceji nejsou a jsou na tele. Jinak nemaji tadne jine pruvodni jevy nez horecku a docela vysokou trvajici asi 3-4 dny. Deti nekaslou, nesmrkaji atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
19.7.13 12:51

S tehu zkusenost nemam :nevim: dospelej se nenakazi, tahle nemoc je jen jednou za zivot. On je to vlastne opar. Myslim ze v tehu by to nemel byt problem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
19.7.13 12:54

@Janichka a z čeho usuzuješ, že to problém není? Asi tak v 90% článků píšou, že to problém je…

Přidala jsem fotku asi z neděle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
19.7.13 12:54

No, a ty jsi pátou nemoc měla?? Nevím přesně, jak to je, ale jestli ano, tak máš protilátky, tudíž se to nepřenese na plod?-ale nechci kecat…
Jinak já to podle příznaků vidím spíše na tohle. 6.nemoc-tam jsou vysoké horečky, obě moje děti měli 40, pak horečka opadla a objevila se vyrážka, hlavně hlava, trup…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
19.7.13 12:56

No a dnes mě vyděsila tahle fotka, těžko říct kdy je pořízená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
19.7.13 12:57

5. nemoc nebezpečná pro těhotné bohužel je, ale já si myslím, že to je spíš 6 nemoc, vzhledem k teplotám i věku dítěte. 5, nemoc bývá spíš u starších dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
19.7.13 12:58

Ve třech měsících měl na tvářích něco takového, prý atopický ekzém…alergik no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
19.7.13 12:58

Ve třech měsících měl na tvářích něco takového, prý atopický ekzém…alergik no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
19.7.13 13:00

@Hanymany - no z těch fotek těžko soudit, ty první jsou rozmazané a ta poslední vypadá na atopák, ale nejsem dr.
A tak snad kamarádka ví kdy to fotila ne? Chápu, že máš strach, ale ty fotky pak smaž, mně by celkem štvalo kdyby někdo dával na net fotky mého dítěte. :kytka:

Příspěvek upraven 19.07.13 v 13:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
19.7.13 13:00

@ivodička to fakt nevím jestli jsem to měla jako dítě, to si nikdo nepamatuje, máma vždycky říkala, že jsem jako dítě musela mít všechny nemoci…to ani nikdo neznal v té době 5. a 6. nemoc, za nás to byly vyrážky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
19.7.13 13:04

@Mišela1 proto jsem ty fotky ořízla, nic tam z dítěte vidět není jen tvář a kus nosu, ještě rozmazaný. Ona to řešit nechce, vyrážka slezla, hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
19.7.13 13:05

A ta třetí fotka je z googlu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
19.7.13 13:12
@Hanymany píše:
@Mišela1 proto jsem ty fotky ořízla, nic tam z dítěte vidět není jen tvář a kus nosu, ještě rozmazaný. Ona to řešit nechce, vyrážka slezla, hotovo.

Jasně. Hm no to je pak těžké, když na fotkách není nic vidět a hlavně vůbec nevíš kdy jsou pořízený. Nevím já když mám nemocné dítě, focení je to poslední co řeším, hlavně když má horečky.
Možná se tím jenom zbytečně stresuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
19.7.13 13:16

@Mišela1 to je taky možný, on měl horečky jen dva dny viď, pak už byl úplně ok. Zajímala by mě zkušenost těhotné s touto nemocí, nikdo takový tu ale asi není:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama