Lymská Borelióza - klíště

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrea2610
Povídálka 40 příspěvků 18.07.13 21:58
Lymská Borelióza - klíště

Ahojte maminky,
dnes mé 21 měsíční holčičce zjistili, že má Boreliózu. Minulý týden měla klíště a po týdnu se ji udělal flek v místě přisátí. Doktorka ji dala ATB Ospamox a Probacin, vše bude užívat 20 dnů a pak půjde na odběry.
Prosím, je tu někdo, jehož dítě mělo boreliózu? Můžete mě uklidnit, že to bude v pořádku, příp. byla ještě nějaké léčba, příznaky, nutnost hlídání dítěte nebo vrácení nemoci? Dá se to úplně vyléčit, nehrozí ji ještě něco?
Předem děkuji za odpovědi.

Přečtěte si článek: Lymská borelióza: Pozor na klíšťata

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
daniellle
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 18.07.13 22:09

Borelioza je trvala.. ale pokud ji to zaleci jeste ted v zacatku tak se nerozmohne..:) jen je potreba hlidat krev, treba jednou za rok preventivne ji udelat testy.. protoze ty bakterie proste z tela nezmizi.. Ja ji mam prechozenou a po rocni lecbe jsem relativne ok, jen se vic sleduju..:) hlavne se nenechte odbyt co se tyce odberu, i kontrolnich cca po 6 tydnech..:) drzim palce ale bude to ok, uvidis..:)

madrianova
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 18.07.13 22:11

Já měla borelku, pozdě na to přišli, byla jsem 2 roky doma, nemohla chodit atd
hlídat, brát krev, nenechat se odbýt!!!

daniellle
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 18.07.13 22:12

Jo jeste sem zapomnela dodat ze pak jsou spousteci mechanismy jakkákoliv oslabeni, psychická zátěž, nemoc.. ale jinak se snaz vyvarovat internetu, protoze tam se nic pozitivniho nedozvis..:( kazdopadne jak jsem psla, hlidejte krev, zobejte antibiotika a urcite doporucuju nejakou alternativni lecbu k tomu, vim ze na borelku je dobrej topol cerny, ale nevim jak je to s takhle malyma detma.. zkus se zeptat nekde v bylinkarstvi, urcite ti poradi!

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 18.07.13 22:17

Já si jí prodělala v dospělosti, měla jsem bolesti hlavy, motání a divné stavy, nechala jsem si odebrat krev a byla tam, přeléčilo se a od té doby dobrý.

Dcera jí prodělala ve 3,5 letech, udělal se jí flek, dr. vzala krev potvrdilo se hraniční hodnota, přeléčilo se a odebrala se krev znovu a dobrý. Plánuji odebrání krve ještě jednou po roce. Jinak je malá v pořádku. Pokud se to chytí v této počáteční fázi a udělá se flek tak je to ještě ta dobrá varianta. :think:

martin 35
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 18.07.13 23:04
@daniellle píše:
Borelioza je trvala.. ale pokud ji to zaleci jeste ted v zacatku tak se nerozmohne..:) jen je potreba hlidat krev, treba jednou za rok preventivne ji udelat testy.. protoze ty bakterie proste z tela nezmizi.. Ja ji mam prechozenou a po rocni lecbe jsem relativne ok, jen se vic sleduju..:) hlavne se nenechte odbyt co se tyce odberu, i kontrolnich cca po 6 tydnech..:) drzim palce ale bude to ok, uvidis..:)

Borelióza není trvalá, bezprostředně po infikaci je léčitelná, když to podceníte a léčba bude moc krátka.. tak se jako vyléčí a bude mít chronickou boreliózu. Prostě u boreliózy se nevyplatí na začátku šetřit. Ospamox je doporucovanej pro děti a těhotné, ale jeho poločas rozpadu je 1h, lepší je Sunamed.

martin 35
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 18.07.13 23:09
@daniellle píše:
Jo jeste sem zapomnela dodat ze pak jsou spousteci mechanismy jakkákoliv oslabeni, psychická zátěž, nemoc.. ale jinak se snaz vyvarovat internetu, protoze tam se nic pozitivniho nedozvis..:( kazdopadne jak jsem psla, hlidejte krev, zobejte antibiotika a urcite doporucuju nejakou alternativni lecbu k tomu, vim ze na borelku je dobrej topol cerny, ale nevim jak je to s takhle malyma detma.. zkus se zeptat nekde v bylinkarstvi, urcite ti poradi!
Žaludeční vředy byli dlouhou dobu taky ze stresu :o než to začali léčit antibiotikama :o) čím tě léčily? PS ten topol to jsou babské rady :) chroniků kteří se chytají posledního stébla. Chronici potřebují mix dvou ATB a Entizol
BellinkaX
Kelišová 6672 příspěvků 18.07.13 23:10

@Andrea2610
Boreliosa není trvalá, takto včas zachycená a řádně léčená si myslím, že dcerka bude v pořádku.

BellinkaX
Kelišová 6672 příspěvků 18.07.13 23:12
@martin 35 píše: Žaludeční vředy byli dlouhou dobu taky ze stresu :o než to začali léčit antibiotikama :o) čím tě léčily? PS ten topol to jsou babské rady :) chroniků kteří se chytají posledního stébla. Chronici potřebují mix dvou ATB a Entizol

Vředy se neléčí ATB, to jen při pozitivitě Helicobacter pylori jsou ATB součástí komplexní léčby.
A mmch, stále jsou ofiko jednou z „psychosomatických“ nemocí. :mrgreen:

martin 35
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 18.07.13 23:14
@BellinkaX píše:
@Andrea2610
Boreliosa není trvalá, takto včas zachycená a řádně léčená si myslím, že dcerka bude v pořádku.

V ranném stadiu a při nasazení jednoho ATB na 4 týdny se je riziko že bude mít chronickou boreliózu jen 10%.

Andrea2610
Povídálka 40 příspěvků 18.07.13 23:21

Děkuji za reakce a věřím, že malá bude v pořádku a určitě budu trvat na kontrolních odběrech. Jen jsem z toho vystrašená a jako matka mám strach o své dítě.

martin 35
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 18.07.13 23:35

Muzi ti dat dobrou rodičovskou radu, přitlač borelióza je šílená nemoc a v pokud má kliniku tak bych dal SUNAMED a ten ospamox pouze jako doplňkový ATB. Máte jen jednu šanci dítě vyléčit tak je důležité aby to doktorka nepodělala.

Andrea2610
Povídálka 40 příspěvků 19.07.13 06:59
@martin 35 píše:
Muzi ti dat dobrou rodičovskou radu, přitlač borelióza je šílená nemoc a v pokud má kliniku tak bych dal SUNAMED a ten ospamox pouze jako doplňkový ATB. Máte jen jednu šanci dítě vyléčit tak je důležité aby to doktorka nepodělala.

Mohu se zeptat, na základě čeho soudíš, že by lékař měl dát Sunamed? Mluví z tebe vlastní zkušenost? Ospamox tvému dítěti nepomohl?

martin 35
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 19.07.13 07:57

OSPAMOX se rychle odbourava (polocas rozpadu 1h),
SUNAMED ma 68h

Navíc na boreliózu vic zabira: viz strana 14.
http://www.borreliose-gesellschaft.de/…idelines.pdf

U Boreliozy bych věřil především Němcům mají specializované ústavy které léčí jenom boreliózu.

martin 35
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 19.07.13 08:07

Ještě vysvětlující Douška

SUMAMED=AZITHRO­MYCIN
OSPAMOX=AMOXICILLIN
ENTIZOL=METRO­DINAZOLE (no to není antibiotikum)

ospamox jsi dostala pro malé dítě kuli vedlejsim učinkům,

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >