5 týdnů staré miminko a nechce pít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helouse
Nováček 7 příspěvků 01.03.18 14:04
5tydenni miminko nechce pit

Ahoj, uz jsem zoufala. Mam 5 tydenniho chlapecka, ktery nechce pit. Uz v porodnici jsem musela prikrmovat. Snazim se ho kojit, ale saje tak 3 minuty. Pak jen dudla. Dokrmuji strikackou, ale moc nesaje. Tak mu to do pusinky strikam. I tak vypije malo. Zatne dasne a uz do nej nic nedostanu. Zkusila jsem lahev, jestli nebude pit vic. Tu odmitl uplne. Nechce ani dudlika. Snazim se ho krmit pres den kazdy dve hodiny, aby neco vypil. Myslim, ze uz mi i ubyva to malo mleka, co mam. Poradte, co delat, aby zacal sat a ja mohla jen kojit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 01.03.18 14:05

Zkus laktační poradkyni.

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 01.03.18 14:06

Pozvi si domů kvalitní laktační poradkyni, zkontroluje techniku kojení. Je to investice, která se vyplatí.

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 01.03.18 14:09

A ještě jedna věc, přibírá? A to krmení každé 2 hodiny - on se dřív o jídlo nehlásí?

Hadumi
Extra třída :D 13512 příspěvků 01.03.18 14:11

Zkusila bych kojit častěji, střídat polohy. V noci pije taky takhle špatně?

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 01.03.18 14:15

Doporučuji http://www.kojeni.net/

bezedná studnice informací ohledně kojení.
Přeju ať je maličký brzy přisátý jak se patří. :hug: :mavam:

andreaanton
Povídálka 41 příspěvků 01.03.18 14:29

mamila.sk je podle mně lepší… ale to je asi na každém. Každopádně to chce laktační poradkyni. Může jít o špatnou techniku kojení nebo prostě jen špatnou polohu. Prostě cokoli. Sama na to nepříjdete a zbytečně časem skončíte jen na UM. I ten dokrm UM je špatně, může miminku dělat v žaludku neplechu a proto se pak cuká. Ale jak říkám, chce to se poradit.

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 01.03.18 14:30

Určitě laktační poradkyni nebo klidně i dětská sestra nebo doktorka by měla poradit.
A co se mlíka týká, tak bych zkusila odsávačku a odsávala, aby se mlíčko tvořilo. A pak můžeš dokrmit malýho svým mlíkem. A jak tu už bylo psáno - malý přibírá?
Přeju hodně štěstí :kytka:

andreaanton
Povídálka 41 příspěvků 01.03.18 14:33

@Peťula21 tak zrovna moje dětská doktorka mi poradila tak perfektně, že jsem přišla o mlíko. Samej Nutrilon v ordinaci, doporučila dokrmovat flaškou hlavně v noci, kojit jen po 3 hodinách, dítě pevně zavinovat, nekontaktovat a nechávat vybrečet. Perfektní rady jak zůstat jen na UM :D spíš bych volila tu LP a zaplatit si jí.
PS: Nejlepší odsávačka je dítě. Mít ho na prsu třeba nonstop, když je potřeba.

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 01.03.18 14:37

Přesně tak, rady doktorek a sester někdy bývají trochu kontraproduktivní. Já podle popisu zakladatelky totiž tak trochu odhaduju, že v porodnici ji poradili krmit po 3 hod, ale ona krmí alespoň po 2, když má pocit, že dítě málo vypije. Ideální je kojit pokaždé, když si dítě řekne, kůži na kůži..prostě co nejvíc kontaktu s miminkem :) Lahev a dudlík zahoď, to jde taky přesně proti kojení.

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 01.03.18 15:08
@andreaanton píše:
@Peťula21 tak zrovna moje dětská doktorka mi poradila tak perfektně, že jsem přišla o mlíko. Samej Nutrilon v ordinaci, doporučila dokrmovat flaškou hlavně v noci, kojit jen po 3 hodinách, dítě pevně zavinovat, nekontaktovat a nechávat vybrečet. Perfektní rady jak zůstat jen na UM :D spíš bych volila tu LP a zaplatit si jí.
PS: Nejlepší odsávačka je dítě. Mít ho na prsu třeba nonstop, když je potřeba.

No, u dcery (druhý dítě) jsem měla podobnou zkušenost. Už v porodnici začla blinkat a docela dost. Řekla jsem to doktorce, která ji prohmátla bříško, a že je všechno ok. Přišli jsme domů a zvracela - hooodně a obloukem, že všechno bylo nahozený. Takže já jen kojila a ona měla pořád hlad jak zvracela. Po dvou dnech jsem s ní šla k doktorce na prohlídku a o zvracení jí řekla. Povídala, že je alergická na něco ze mě, a že ji mám koupit též Nutrilon a flašku. Jenže já blbka jsem to udělala. Dva dni na flašce ok, bez zvracení. Po dvou dnech opět zvracení obloukem (tudíž měla zase hlad). Pak cca za další 2 dni jsem ji „popadla“ a jela do nemocnice k dětskýmu primáři. Řekla jsem mu o zvracení, o dětský doktorce, o údajné alergii A Nutrilonu s flaškou. Se jen nevěřícně podíval a řekl: No to je ale kráááva!!! Na zjištění alergie se používá vzorek mat. mlíka, kterým se to zjistí a né takhle od stolu. primář zjistil, že se přejídá (a i při kojení přejídala) a nevěděla, kdy má dost. Přijeli jsme domů, a že opět najedeme na kojení, protože prsa jsem měla stále nalitá. Jenže asi po těch 4 -5 dnech, kdy byla na flašce, tak už neuměla sát. Takže mě pak mlíko začlo mizet, já to akorát ořvala, protože od prvního týdne měla flašku a Nutrilon. Ještě jsem pak odsávala, ale nebylo to prostě ono, no. Jak píšeš - nejlepší odsávačka je dítě, ale po kojení bych ji klidně i použila ;), aby se mlíko dělalo…

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 01.03.18 15:11

@andreaanton Jo, ještě jsem zapomněla - dětskou doktorku jsme pak vyměnili za jinou. A o té vím, že flašku ani Nutrilon nikomu necpe. Vím, že v ordinaci Nutrilon má taky, ale to prý až jako poslední možnost. Na začátku června se nám má narodit holčička, tak doufám, že kojení zvládneme líp než u druhé dcery. JInak máme doma ještě dva kluky a s nima bylo kojení ok.

Helouse
Nováček 7 příspěvků 01.03.18 15:17

Laktacni poradkyni jsem mela, kdyz bylo malemu 10 dni. Technika byla spravna. Jen mleka malo a maly byl dost vysileny a spal. Take poradila krmit po dvou hodinach a prikrmovat. Koupila jsem si odsavacku isis manualni. Jenze ta nic neodsaje. Odsavám tedy rucne. Je to boj na 20 min a cas neni. Takze tak jednou denne. Prikladam ho k prsu kdykoliv ma hlad. Coz je prave vice nez po 2 hodinach. Nekde jsem si precetla, ze kdyz se krmi UM p, tak by se nemelo krmit casteji nez po dvou hodinach, ze mleko v zaludku neni jeste stravene a dite by mohlo blinkat. Maly prave moc nepribira. Naposledy 100g za tyden. Cura casto, kaka tak 3 x denne. Zda se mi i vice podrazdeny. A krome krmeni spi prevazne na ruce. Jinak je hned vzhuru a place.

Uživatel je onlinee008
Závislačka 3288 příspěvků 25 inzerátů 01.03.18 15:39

U nas to same, ale LP to teda nevyresila, problem je hlubsi. Jestli chcete, napiste sz. Nechci strasit verejne, nekdy je jen matka ovlivnena hormony a hysterci a nekdy je to vazny problem.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 02.03.18 08:42
@Helouse píše:
Laktacni poradkyni jsem mela, kdyz bylo malemu 10 dni. Technika byla spravna. Jen mleka malo a maly byl dost vysileny a spal. Take poradila krmit po dvou hodinach a prikrmovat. Koupila jsem si odsavacku isis manualni. Jenze ta nic neodsaje. Odsavám tedy rucne. Je to boj na 20 min a cas neni. Takze tak jednou denne. Prikladam ho k prsu kdykoliv ma hlad. Coz je prave vice nez po 2 hodinach. Nekde jsem si precetla, ze kdyz se krmi UM p, tak by se nemelo krmit casteji nez po dvou hodinach, ze mleko v zaludku neni jeste stravene a dite by mohlo blinkat. Maly prave moc nepribira. Naposledy 100g za tyden. Cura casto, kaka tak 3 x denne. Zda se mi i vice podrazdeny. A krome krmeni spi prevazne na ruce. Jinak je hned vzhuru a place.

Zkus se podívat na to kojeni.net. Manžel mi tam v krizi sehnal elektickou odsávačku a byla naprosto geniální. komfortní odsávání bez námahy. Byla použitá, v perfektním stavu a pak jsem ji zase prodala dál. Taková věc se vždycky vyplatí.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >