Odpolední a večerní neklid u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Schíza008
Stálice 82 příspěvků 25.02.18 19:23
odpolední a večerní neklid u dítěte

Zdravím. Moje tříměsíční holčička má tendence, bývat později odpoledne, či navečer neklidná, vyžaduje častější kojení, nemůže usnout apod. Měla to tak víceméně od narození, ale posledních pár dní se to více stupňuje. Obvykle tak kolem páté hodiny odpolední se krmí a bez varování se začne vztekat. U kojení se mi někdy vzteká běžně, takže mě to tak nepřekvapuje, ale tentokrát opravdu neznám důvod. Odpoledne ještě mléko mám, v poloze snad také není problém, nijak se nezalyká. Před několika dny jsme absolvovaly první očkování Hexa vakcínou a přemýšlím, zda tento neklid nemůže být i vedlejším účinkem, ale přijde mi to divné, protože jinak se během dne chová normálně. Někdy už večer nemám zrovna nalitá prsa, tak se nedivím, že se malá i vztekne, ale teď tomu tak nebývá. Celkově je hodně neklidná a mám problém, nějak jí uspat (kromě krmení tedy).

Reakce:
Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 25.02.18 19:32

Je to běžné a typické u většiny dětí (ne u všech), cca do půl roku je to nejvíce znát, pak to začne ustupovat. Měly to tak všechny moje (3) děti. Začalo to tak cca kolem šesté hodiny odpoledne, končilo mezi 10 - 11 večer. Někde jsem se dočetla, že to prý nejspíše způsobuje zvýšená činnost ledvin ve večerních hodinách a snaha o vyloučení a zpracování všech toxinů z těla ven, což je pro to malé tělíčko zátěž. No, co poradit - tak snad jen vydržet ještě těch pár měsíců ;), to přejde :kytka:

Příspěvek upraven 25.02.18 v 19:34

pannda
Kelišová 6643 příspěvků 33 inzerátů 25.02.18 19:33

Očkování má určitě svůj podíl a takové občasné vztekani u kojení jsem taky zažila.. ale důvod nevím, vždy se pak přisála a bylo. Může to být spurtem, únavou, je potřeba vydržet, zavinout…

Janakatabara
Kecalka 152 příspěvků 25.02.18 19:42

Večerní neklid u dětí je typický, časem přejde. Může mít i prdíky. Moje dcerka to měla do cca 3,5 měsíce, taky mi přišlo, že se to stupňuje, ale pak byl najednou klid a byla to pohodářka…dokud jí nezačali růst zoubky :)

Helileli
Závislačka 3048 příspěvků 25.02.18 19:50

Chce to vychytat, kdy ji dát spát, mladší syn chodil jako malé mimino někdy už v půl šesté večer, protože když byl vzhůru déle, byl řev a všechno špatně.
Nicméně zlatý mimina, nejhorší to bylo v ranném batolecím věku, když přecházeli z dvou spaní na jedno, v pět odpoledne na zabití, v šest jsem si otvírala pivo, abych nevyskocila z okna :zed:

lumian90
Povídálka 29 příspěvků 25.02.18 20:08

Buďte ještě ráda, mi dcera do půl roku rvala každou noc v kuse i čtyři hodiny… Blazinec, :) hodně dětí bývá takto plactivych, chce to vydrzet

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >