6 týdnů pije málo UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronika Kai
Kecalka 101 příspěvků 17.08.18 15:01
6 týdnů pije málo UM

Ahoj holky, mám holčičku 6 týdnů. Malá by měla vypít 5× denně 135 ml, ale to v žádným případě nedáme. Den probíhá tak že v pět ráno vypije tak 70ml, pak v půl deváté těch 100ml, v 11 vypije 30ml, pak zase v jednu 50 ml, pak v pět těch 100ml, před spaním v sedm v půl osmé taky 100ml někdy jen těch 60 ml. Usne kolem půl deváté a v půl jedné se budí a vypije 100ml a usne. Nějak se nemůžeme dopracovat k tomu aby pravidelně vypila to co vážně má. Teď se mi u flašky ještě šíleně vzteka ????. Je boj to do ní vůbec dostat. Má navic teď zase moucnivku, takže je asi znervózní z toho. Má už i opruzeniny na zadečku, přišla sem na to pozdě jak UM nechává bílý povlak na. jazyku tak.mi to nedošlo. Teď ještě má tichý reflux, takže bojujeme dlouho než usne a budí jí to. Jak se dopracovat k tomu aby mi vždycky vypila co ma? A neupijela takhle po. malých dávkách? Děkuju :(

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Reakce:

xjuliax
Kecalka 279 příspěvků 17.08.18 15:09

@Veronika Kai Vím, že je to ze začátku těžké, ale nehroť to podle tabulek. Každé dítě je jiné. Dávej ji, když si řekne a ať vypije kolik zvládne. Můj má skoro 11 měsíců a nikdy nevypil kolik by měl a je ok. Spíš jí vyleč ty opruzeniny. Musí jí to bolet. Vyčistit vlažným černým čajem, nechat oschnout a namazat sudokremém nám vždy zabralo. :palec:

Janatans
Stálice 100 příspěvků 17.08.18 15:25

Ani dospělý člověk nemá pokaždé stejný hlad, představte si, že byste měla každé jídlo sníst stejně velikou porci, také by vám přišlo divné, že nemáte pokaždé hlad? Tabulky jen stresují, řiďte se dítětem. Pokud je spokojené, nepláče hlady a přibírá, nehledala bych v tom problém.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 17.08.18 15:30

Ahoj, nehroť to podle tabulek. Mě dcera ve čtyřech měsících, když přešla na UM pila jen 90 ml, na noc 120. A přesto dost nabírala. Ze začátku je to těžké ale určitě brzy poznáš kdy má hlad a kdy jí méně. Třeba po ránu děti většinou pijí málo, večer potřebují více. Stejně máš na krabici napsáno že dávkování je orientační a doporučené. Pediatr by ti jistě řekl totéž.

Uživatel je onlineVerurizeckova
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 17.08.18 15:45

Mám chlapečka 7 týdnu, na UM od 8. dne… taky mi ze začátku nepil moc… teď podle tabulek by měl pít 5× 150 ml… poslední dva týdny mi pil 7× 150 ml… měl růstový spust a neskutečně vyrostl… teď mi přes den pije max 100 ml - 120 ml a v noci 150… to sama poznáš kdy má hlad a kdy ne a určitě ji to nenut. Proste je to pokaždé jinak… ;)

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 17.08.18 16:41

@Veronika Kai Neřešte to, pokud přibírá a dostatečně čůrá tak ať si vypije kolik zvládne, pokud by jste jí cpala víc zhorší to ten reflux. Taky mám 6 týdenní holčičku na UM a pije tak nějak podobně, občas vypije těch 135 ml, jindy sotva 40, není to stroj, ale miminko. Na reflux u syna a teď i u dcerky moc pomáhá sirup Gastrotuss, u syna jsem musela dávat po každém jídle, dcerce zatím stačí 2 ml když jí ty kyseliny vyjedou, obvykle párkrát do týdne.

stonožka12
Kecalka 492 příspěvků 4 inzeráty 17.08.18 16:58

To vypije dost. Mně dcera nikdy nevypila množství podle tabulky, spíš o hodně méně, krásně přibírala a počůraných plen měla taky dost.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 17.08.18 17:37

Spíš jestli řešíš ten reflux, pokud přibírá, nevadí že vypije méně. Já klukům zahušťovala UM Nutritonem, hodně to pomohlo na klidný spánek a pohodu v bříšku ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >