Reklama

Jaké vitamíny při kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajapajinka
Nováček 4 příspěvky 12.08.18 23:26
Jaké vitamíny při kojení?

Berete nebo jste braly nějaké vitamíny při kojení? Po porodu jsem brala železo, které mi předepsali v porodnici, ale teď se cítím unavená a zároveň bych nechtěla mimčo nějak ošidit :? Jsem navic vegetarianka.
Jaké vitamíny by bylo dobré užívat -kyselinu listovou, vit. B? A kde si nechat napsat znovu železo? U své gynekoložky nebo jinde? Ve volne prodejných doplňcích je ho málo :think: Děkuji

Reklama

Reakce:

modravlocka
Stálice 90 příspěvků 12.08.18 23:47

Kolik je mimcu? Při kojeni jsem si sem tam dala magnosolv - s dostatkem hořčíku bojuji celý život, jinak jsem nic pravidelne a asi ani nepravidelne nebrala. S železem neporadím, jeho nedostatek jsem nikdy neřešila. Hodně ho obsahují kopřivy, ale ty jsou při kojeni nevhodne. To bych spíš prokonzultovala s doktorem, aby Ti něco předepsal. Jinak jsem také vegetariánka. ;) Možná bych se ještě zkusila zaměřit na jídelníček, abys mela ve strave dostatek tuku. O tech vim, ze pokud si je nehlidam, mivam jich obcas mene. Jestli nejsi veganka a přijímás i dostatek živočišných produktů, s ničím jiným bys nejake závratne problémy mit neměla.

modravlocka
Stálice 90 příspěvků 12.08.18 23:53

Ještě mala vsuvka k tomu zelezu. ;) Jeho nedostatek můžeš poznat podle očních spojivek. Pokud jsou blede, máš ho nedostatek, pokud cervene, železem to nejspis nebude.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 95 inzerátů 13.08.18 00:44

já měla z porodnice doporučeno superželezo, je tam i kyselina listova a je bez předpisu, nejsem vyloženě vegetarianka ale maso moc nevyhledávám…

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 13.08.18 01:31

Kyselinu listovou uz nepotrebujes, ta je dulezita v prvnich mesicich tehotenstvi. Ja brala nejake multaky pro kojici, i kdyz jsem si vedoma, ze to nekdy neni nic moc. B12 potrebuji hlavne vegani co vim…u vegetarianu to nebyva az takovy problem, ale nevim, jakou mas presne skladbu stravy.
Pokud nechces brat nic „zbytecne,“ tak si vyzadej testy, obvodak ti muze nechat zjistit hladinu vitaminu a mineralu…a myslim, ze I napsat zelezo, ja ho kdysi taky dostala od obvodni. Jinak osobne beru dlouhodobe vitamin D a koukla bych na nejaky dobry tuk, rybi asi nechces, jako vegetarianka, ale na rostlinnou alternativu.

zudina
Ukecaná baba ;) 2066 příspěvků 13.08.18 08:37

Zelezo od Jamieson ho ma dost

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama