Jaké vitamíny při kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajapajinka
Nováček 8 příspěvků 12.08.18 23:26
Jaké vitamíny při kojení?

Berete nebo jste braly nějaké vitamíny při kojení? Po porodu jsem brala železo, které mi předepsali v porodnici, ale teď se cítím unavená a zároveň bych nechtěla mimčo nějak ošidit :? Jsem navic vegetarianka.
Jaké vitamíny by bylo dobré užívat -kyselinu listovou, vit. B? A kde si nechat napsat znovu železo? U své gynekoložky nebo jinde? Ve volne prodejných doplňcích je ho málo :think: Děkuji

Reakce:

modravlocka
Kecalka 247 příspěvků 12.08.18 23:47

Kolik je mimcu? Při kojeni jsem si sem tam dala magnosolv - s dostatkem hořčíku bojuji celý život, jinak jsem nic pravidelne a asi ani nepravidelne nebrala. S železem neporadím, jeho nedostatek jsem nikdy neřešila. Hodně ho obsahují kopřivy, ale ty jsou při kojeni nevhodne. To bych spíš prokonzultovala s doktorem, aby Ti něco předepsal. Jinak jsem také vegetariánka. ;) Možná bych se ještě zkusila zaměřit na jídelníček, abys mela ve strave dostatek tuku. O tech vim, ze pokud si je nehlidam, mivam jich obcas mene. Jestli nejsi veganka a přijímás i dostatek živočišných produktů, s ničím jiným bys nejake závratne problémy mit neměla.

modravlocka
Kecalka 247 příspěvků 12.08.18 23:53

Ještě mala vsuvka k tomu zelezu. ;) Jeho nedostatek můžeš poznat podle očních spojivek. Pokud jsou blede, máš ho nedostatek, pokud cervene, železem to nejspis nebude.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 106 inzerátů 13.08.18 00:44

já měla z porodnice doporučeno superželezo, je tam i kyselina listova a je bez předpisu, nejsem vyloženě vegetarianka ale maso moc nevyhledávám…

Uživatel je onlineberuska9
Extra třída :D 10693 příspěvků 13.08.18 01:31

Kyselinu listovou uz nepotrebujes, ta je dulezita v prvnich mesicich tehotenstvi. Ja brala nejake multaky pro kojici, i kdyz jsem si vedoma, ze to nekdy neni nic moc. B12 potrebuji hlavne vegani co vim…u vegetarianu to nebyva az takovy problem, ale nevim, jakou mas presne skladbu stravy.
Pokud nechces brat nic „zbytecne,“ tak si vyzadej testy, obvodak ti muze nechat zjistit hladinu vitaminu a mineralu…a myslim, ze I napsat zelezo, ja ho kdysi taky dostala od obvodni. Jinak osobne beru dlouhodobe vitamin D a koukla bych na nejaky dobry tuk, rybi asi nechces, jako vegetarianka, ale na rostlinnou alternativu.

zudina
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 13.08.18 08:37

Zelezo od Jamieson ho ma dost

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >