6,5m mimi se nepřetočí

22.11.19 19:21

6,5m mimi se nepretoci

Ahoj všem. Takže na úvod. Ptám se na dceru. Je ji 6mesicu bio věku a 4,5mesice korigovaného věku. Narodila se teda dřív ve 34tt. Měla 2600g a 47cm. Od cca 3mesici bio věku, ji už nikdo nerozlišuje ze by měla byt nedonosena- vše dohnala. ALE. Jde o pretaceni ze zad na bříško- na boky oba se pretaci od 4m bio (2,5m korigo). A na bříško se ji povedlo pretocit se kolem 5,5m bio (4m korigo) na obě dvě strany. Povedlo se ji to několikrát a pak jak kdyby se po tom slehla zem. Na boky se točí jak laňka, ale z toho boku na bříško ji musím “popostrcit”, přitom 14 dni před to dělala. Všichni říkají, ze má ještě čas, ale přece jen ji je půl roku? :think: Jak to mate vy? Co si o tom myslíte? Děkuji za odpovědi. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2521
22.11.19 19:26

Moje dcera se narodila týden před termínem. Na bříško se pretocila jednou kolem toho 5teho měsíce a pak už ani jednou. Je jí rok už chodí a nemá žádné obtíže s motorikou. Ona všeobecně nesnášela pobyt na břichu a tak se na něj prostě nepretacela, na boku ji to nevadilo. Takže bych z toho nic nevyvozovala pokud se jinak vyvyji normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 19:34

@Martha03 jojo jinak je v pořádku, když je na brisku tak se vzprimí, zkouší se plazit.
Děkuji za info ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2521
22.11.19 19:37
@Eminka2019 píše:
@Martha03 jojo jinak je v pořádku, když je na brisku tak se vzprimí, zkouší se plazit.
Děkuji za info ;)

Tak bych to asi neřešila, případně bych to probrala s lékařem, zda by doporučil něco, ale jinak podle popisu bych řekla dobrý. Dcera si pak v 7mem měsíci sedla a na břicho už nešla. Začala pak rovnou na 4rech ani se neplazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 19:39

@Martha03 říkala jsem doktorce na půlroční prohlídce a ta říkala, ze má na to čas. Ze kdyby měla
Brát její korigovany věk tak je hodně na před s kdyby měla Brát její bio věk, tak je prej akorát. Ze to prý začne řešit až kolem 7mesice. Ale prý pokud to už udelala, což udelala, tak to zatím neřeší..
ale já když všude okolo čtu jak v půl roce už pomalu děti chodí :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1350
22.11.19 19:40

Hele ja bych to neresila nejak extra. Nechavej ji past, at posiluje svaly a ono se to dostavi. Jestli se otaci na boky, tak bych byla v klidu. Moje dcera se zacala na bricho otacet ve dvou mesicich a dalsiho ctvrt roku to neumela zpatky a na brise to nesnasela, takze jsem ji denne 50× s revem tocila na zada. Na spani byla ze stran oblozena polstarema, aby se netocila v noci… Dej ji cas, neni kam spechat :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2521
22.11.19 19:44
@Eminka2019 píše:
@Martha03 říkala jsem doktorce na půlroční prohlídce a ta říkala, ze má na to čas. Ze kdyby měla
Brát její korigovany věk tak je hodně na před s kdyby měla Brát její bio věk, tak je prej akorát. Ze to prý začne řešit až kolem 7mesice. Ale prý pokud to už udelala, což udelala, tak to zatím neřeší..
ale já když všude okolo čtu jak v půl roce už pomalu děti chodí :zed: :nevim:

No tak vidíš. No hele to vůbec nečti, někomu dítě chodí brzy, někomu se plazí, leze po 4rech, kazde dítě je jiné individuální. A hlavně dle mé zkušenosti občas je to dost rychlé. Dcera třeba jeden den udělala z ničeho nic něco nového a pak už každý den valila jak drak. Mé sestře zase druhý syn začal chodit až v 18ti měsících a už si taky říkala, že by byla ráda kdyby přestal ničit kalhoty tím neustálým lezením. Prostě počkej ona bude mít svůj styl svůj vývoj a potřebuje svůj čas, jen ji motivuj hraj si s ní a nech to na ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 19:45

@Lumíkovec no asi jo :woman_facepalming_tone2: Asi to moc řeším. Ale bojím se, aby bylo vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 19:47

@Martha03 jojo to já se ji věnuji 24/7. Je to náse vymodlena holcicka :) :andel: Tak to asi nebudu řešit no :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
22.11.19 19:59
@Eminka2019 píše:
Ahoj všem. Takže na úvod. Ptám se na dceru. Je ji 6mesicu bio věku a 4,5mesice korigovaného věku. Narodila se teda dřív ve 34tt. Měla 2600g a 47cm. Od cca 3mesici bio věku, ji už nikdo nerozlišuje ze by měla byt nedonosena- vše dohnala. ALE. Jde o pretaceni ze zad na bříško- na boky oba se pretaci od 4m bio (2,5m korigo). A na bříško se ji povedlo pretocit se kolem 5,5m bio (4m korigo) na obě dvě strany. Povedlo se ji to několikrát a pak jak kdyby se po tom slehla zem. Na boky se točí jak laňka, ale z toho boku na bříško ji musím “popostrcit”, přitom 14 dni před to dělala. Všichni říkají, ze má ještě čas, ale přece jen ji je půl roku? :think: Jak to mate vy? Co si o tom myslíte? Děkuji za odpovědi. :hug:

Dcera je teda narozena normalne v termínu, ale pred 1,5mesicem (bylo ji 3,5mesice) se zacala pretacet. Delala to par dni a pak skoro tri tydny vubec nic. Pak teda zase zacala a už se pretaci nonstop.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 20:01

@Anna85 no dcera prave taky, udelala to několikrát, jako ze mi přišlo, ze ji to i baví. A pak kdybych luska a nic. Na boky se točí snad pořad, to se točí i u kojení :nevim: :lol: :lol: a je pravda ze když se otočí na bok, tak fskt stačí jen cvrnknout a pretoci se. Ale predtim to zvládla sama :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
22.11.19 20:11
@Eminka2019 píše:
@Anna85 no dcera prave taky, udelala to několikrát, jako ze mi přišlo, ze ji to i baví. A pak kdybych luska a nic. Na boky se točí snad pořad, to se točí i u kojení :nevim: :lol: :lol: a je pravda ze když se otočí na bok, tak fskt stačí jen cvrnknout a pretoci se. Ale predtim to zvládla sama :roll:

Ona na to zase prijde, neboj :). Ted ji to zrovna staci na boku. Ta moje preferuje na pretaceni jednu stranu porad. Umi to i na druhou, ale musi tam spis byt nejaky podnět.
Jeste budeme vzpominat jak hezky lezely na zadech, tam kde jsme je polozily :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
22.11.19 20:35

Můj první syn se začal přetáčet taky až kolem 6m, a to se narodil v termínu. Druhý syn už byl v 6m na čtyřech… Každé dítě je jiné, pokud to neřeší dr.,tak bych byla ještě v klidu. Však ona na to přijde. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 20:37

@pomme jojo, je pravda, ze každé dítě je jiné. Kamaradka má taky 6mesicni mimi a už je na čtyřech. A druhá kamoska má 9mesicni dítě a to je nanueovni 3-4mesicniho miminka :mrgreen: a nikdo to neřeší… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 20:38

@Anna85 asi jo no. :think: Tak snad to bude ok. Ale četla jsem hodně, ze děti to kolikrát ani nedelaj a jw vše ok. :nevim: :) :? Na jednu strsnu se těším, na druhou stranu ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama