Pokašlávání u novorozence

22.11.19 08:02

Pokašlávání u novorozence

Krásné ráno…můj syn už od narození pokašlává. Zakašle třeba 4 krát denně. Do toho pšiká občas i zachrochtá. Je to příznak nachlazení? Už od porodu? Navíc má asi trochu reflux…ublinkává si občas, často to v něm všelijak praská, bojuje s vracením vzduchu/mlika, má prdíky. Může to být i z toho ublinkávání, že mu zaskočí? Byli jsme už dvakrát u dr., ale ja ji o tom nerikala, jelikož jsem to považovala za takové to čištění sliznic miminek. Ale poslouchala ho a asi by si i bez upozornení všimla, že není něco ok.

Krásný den!!! :kytka: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1333
22.11.19 08:24

Je to normální. Naše malá to měla taky, doktorka ji poslechla a říkala, že je to ok, že může kuckat trošičku právě z toho mlicka v krku. Chrochtala docela dost :lol: a různě chrčela. Ublinkavani je taky běžné, pokud to není hodně a obloukem a přibírá na váze. Kdyby to bylo moc, nebo by moc kašlal, samozřejmě lepší poradit s dr. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4461
22.11.19 08:24

Mám 3m holčičku a konečně nechrochtá, nefrká jako koník, kýchne jen občas, ublije ale stále ještě celkem často.. :lol: První měsíc jsem nevěděla, jestli spím ve stáji nebo v prasečím chlívku :lol: :mrgreen: Je to normální, neboj. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
22.11.19 09:00

Naše dcera taky různě chrochtala chrčela. Pomohlo dat do postýlky zvýšený klín. Pšíkání je normální, čistí si tím nosánek :) a kuckání asi taky si myslím, pokud to není nějaký vyloženě kašel. Doktorka na to chrceni říkala, že takto malé děti mají ještě úzké všechny ty dýchací trubice a někdy jim tam zaskočí/zaschne mlíko a pak takhle chrochtaj. Teď ji budou tří měsíce a už to téměř nedělá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
22.11.19 12:40

@Happy Hippo syn měl to samé, přestalo to kolem 4 měsíce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 20:17

Mockrat vsem dekuji za uklidneni :) :hug:

• Nahlásit