Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahojky chtěla sem se zeptat vypadá to že syn 4 roky někde chytil sedmou nemoc já jsem na začátku těhotenství ve středu jdu k lékaři aby potvrdili těhotenství takže se zeptám i paní doktorky ale měla jste některá zkušenost s touto nemocí v těhotenství? Na internetu se píše že to může poškodit plod nebo vyvolat potrat a jinde zas že je to neškodné měla sem akorád včera chvíli teplotu 38.6 jinak to pak kleslo na 37 a pak to výš už nešlo jsem po revizi a o mimi jsme se snažili nerada bych aby se něco miminku stalo děkuju
Ja jsem ji chytla od deti, kdyz jsem byla ve 4. mesici. Nastesti jsem mela mirny prubeh. Jen lehce zvysenou teplotu, trosku bolestiva chodidla a dlane, ale nebyt te nemoci u deti, neprikladala bych te bolesti zadny vyznam. V puse nic. A po cca 2 mesicich mi slezlo par nehtu na nohach. Mimco v poradku. Drzim palce, at jsi taky ok.
Samotná nemoc potrat nevyvolá, ale ono ji předchází většinou vysoké horečky a ty můžou být v začátku těhotenství nebezpečné. Každopádně nic nenaděláš, když už doma máš nemocné dítě, tak jsi s tím do styku přišla a už nezbyde než čekat, jak to dopadne. Ale je to dětská nemoc, syn to měl 2 roky zpátky a z dospělých to nechytnul nikdo a to přišel do kontaktu s celkem velkým množstvím lidí, než se přišlo na to, co mu je.
@Janča6 děkuju ja měla včera akorád chvíli teplotu a zvracela sem ale to sem přisuzovala těhotenství je mi špatně od začátku těhotenství nevolnosti a tak
@Kriss Tina trochu si me uklidnila měla sem chvilku jen 38,6 a hned to kleslo a pak sem mela vetsinou 37.5 nevolnost sem přisuzovala k těhotenství mám nevolnosti od začátku ve stredu jedu na gyndu snad bude vše v pořádku
Nevolnosti nevim, jestli souvisely se 7. nemoci. Ale divim se, ze u @Kriss Tina to nikdo dospely nechytil. Co mam zkusenosti, tak je ta nemoc silene nakazliva a chytaji ji i dospeli, a ti mivaji o dost horsi prubeh nez deti, jak uz to u detskych nemoci byva. Ale tim nechci zakladatelku desit. Verim, ze to bude v pohode. A souhlasim s tim, ze nebezpecne jsou ty horecky, samotny virus na miminko nemo vliv.
@Janča6 naštěstí horečky už nejsou a nebyly tak vysoké tak snad všechno bude v pohodě
@Maca1311 píše:
@Janča6 naštěstí horečky už nejsou a nebyly tak vysoké tak snad všechno bude v pohodě
Jo, 38,6 by mohlo byt v pohode
Tak at se ti to nerozleze moc bolestive.
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak to dopadlo? Jsem na začátku těhotenství a doma máme sedmou nemoc