Strach z OGTT

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
2.1.22 16:06

Strach z OGTT

Zdravím všechny!
Mám hroznej strach z OGTT, přímo z toho vyšetření. Vím, že nejsem první ani poslední a že mě čekají horší věci (porod :D ), ale čeká mě pozítří a musím se na to pořád vnitřně připravovat. Jsem ve 25.tt a asi před týdnem se mi vrátily nevolnosti. Včetně zvracení a šiiilenyyyy paleni žáhy. Takže mám strach z toho, že tu glukózu nevypiju, že ji vyzvracim, že se mi udělá mdlo, prostě že to nezvládnu.
Měla jste to některá stejně? Jak jste se překonaly? Co vám pomohlo? (Rušit to nechci, jde o mrně.)
Děkuju! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
230
2.1.22 16:10

Já jsem si zacpala nos a vypila jsem to najednou, není to tak hrozné, na OGTT jsem byla před rokem. Strach jsem z toho neměla, ono se opravdu není vůbec čeho bát :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14504
2.1.22 16:11

@Moly K. Ano, mela jsem na malé, jako zázrakem jsem tam nevrhla. A celou dobu jsem tam musela sedět na tvrdé židli a nikam ven. Málem jsem to nerozc :mrgreen: hodila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
2.1.22 16:18

Tak jeste nechod, dela se to do 28. tydne a to to uz muze byt zas dobre. Nebylo mi vubec nic, takze se zbytecne nestresuj dopredu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
2.1.22 16:23

Tak se na to vykašli, třeba naše gynMudr na ně vůbec neposílá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20496
2.1.22 16:25

Bylo to jako vypít dvojku spritu, nechápu… Zato čtyřikrát (jednou se nepovedlo) odběr krve během dvou hodin, to bylo takovýho stresu, že jsem se na to měla radši vyprdnout :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4664
2.1.22 16:37

Zase takové drama to nebylo, vypiješ přeslazenou Fantu, sedíš v čekárně, kde si můžeš číst, celkem 3 odběry a hurá domů. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5143
2.1.22 16:39

Když si budeš říkat, že ti bude blbě, že to nedáš apod, tak to fakt nedáš.
Byla jsem na tom dvakrát a úplně v pohodě. Klidně bych si to dala zas.
Jsou fakt horší věci na světě než 300ml sladkyho pití. Tak zadnej stres ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363
2.1.22 16:44

Většinou je možnost si tam lehnout, kdyby bylo zle, když to vyzvracis, tak holt půjdeš jindy znovu no :D mě bylo desne zle u prvního, to sem byla v odběrovém místě, kde byla narvana pretopena čekárna, tam sem sebou skoro svikla, že sem si musela jít lehnout do ordinace. U dalších dvou to bylo v pohodě, to sem šla jinam, sedla si k otevřenému oknu a vzala si čtení, docela to uteklo. Měla sem sebou studenou vodu a pocucavala ji. Teď u posledního sem musela mít i celou dobu roušku a dalo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
2.1.22 16:53

Vypít tu srajdu mi problém až tak nedělalo.
Ale mezi 2. a 3. odběrem se mi teda udělalo dost šoufl. Ne na zvracení, ale myslela jsem, že tam sebou seknu. Točila se mi neskutečně hlava a už jsem viděla skoro jen černě. Naštěstí jsem se prošla po chodbě a bylo to za chvíli pryč…
Vem si s sebou něco na čtení a raději vodu, kdyby bylo nejhůř, tak pár loků nevadí…
A zas tak se neboj, určitě už si zažila i horší vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
2.1.22 16:53

Mně to chutnalo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.1.22 17:11

Holky díky za uklidnění! :srdce:
Já právě většinou co jsem četla, nebo spíš co mi kdo říkal, tak to byly scénáře jak kdyby mě čekalo bůh ví co. Tu glukózu mi všichni popisovali pomale jak nápoj ve faktoru strachu 😀
Doufám a věřím, že jakmile to budu mít za sebou, tak si řeknu, jaká jsem trubka, že jsem se tak strachovala, ale do té doby na to musím přestat myslet. Ale vy jste mě fakt uklidnily, díky! :dance:
A ta voda v průběhu teda nevadí jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
2.1.22 17:20

V labaku kde som bola mali, že za celý test sa môže vypiť do 250ml vody.
Inak pre mňa bolo ogtt vyslovene oddychovka, v labaku na to mali špeciálne vyhradenu miestnosť s lehatkami a ten nápoj mi chutil, ešte sme si aj vyberali kto chce akú príchuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1483
2.1.22 17:24

Já třeba nepiju sladké a z toho pití se mi zvedl žaludek, nicméně jsem to ustála a cajk. Pro mě byl horší ten odběr krve, protože sestřička tu jehly zapichovala jak šipky do terče :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.1.22 17:30

Já bych si hlavně vybrala vhodnou laboratoř. Poprvé jsem byla s lidmi, co šli i na jiné odběry, seděli jsme tam na tvrdých dřevěných lavicích a nic příjemného to nebylo. Podruhé v jiné laboratoři jsme tam byli jen těhotné, každá měla svoje lehátko. Ten nápoj mi nepřišel nějak strašný, taková hodně sladká limonáda. Kdybych předem nečetla, jak je to hrozné, tak to bylo úplně v pohodě. Jen ty samotné odběry krve nemám ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat