7.měsíční miminko a BLW

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Něha
Kecalka 163 příspěvků 10.03.19 07:45
7.měsíční Mimi a BLW

Ahoj holky, mám chlapečka 7.měsíců (zítra mu bude 7.měsíců), je plně kojen a to na požádání ;), pevnou stravu jedeme BLW a vše zatím jen ožužlává (Jablíčko, banán, mrkev, brokolici, cuketa, okurka) do bříška se asi téměř nic nedostane (podle obsahu
plenky), zoubek ještě nemá ani jeden. Na půlroční kontrole měl váhu 8.440 g, dnes jsem ho po ránu zvážila a má 8.500 g. Myslíte si, že je to v pořádku (tak malý váhový přírůstek za měsíc)? Převážně bývá spokojený, plenky má dostatečně počůrané… Na tabulky jsem nikdy moc nebyla, ale teď jsem trochu znejistila, tak jsem se podívala a našla jsem… Díky za vaše názory a zkušenosti

Reakce:
Evkad
Kecalka 127 příspěvků 10.03.19 08:43

Určitě jsi ho nevážila na stejné váze jako na půlroční kontrole. Ano, tam bývá i velký rozdíl - velký je určitě i 100 či 200g u takového mimina.
Myslím, že váží dostatečně a nemusí už tolik přibývat každý měsíc.

Naše první mělo ve třech měsících nějakých 6,2kg, ve čtyřech 6,3kg a pak už přibývalo jednou tak, podruhé tak. Třeba pět týdnů skoro nic a pak během týdne nabralo 0.5-0.7kg.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1510 příspěvků 10.03.19 08:44

Děti mi vždy kolem půl roku přestávaly přibírat, nejstarší měl na půlroční 8 kg a v roce 9 kg. Teď nejmladší mi za dva měsíce sice přibral jen 300 g, ale vyrostl o 6 cm. Takže v půl roce má už 73 cm. Také teď u posledního zkouším BLW, trochu to tedy kombinují i s mixovanym, ale to on stejně nechce. Do tlapky zatím dávám mrkev, petržel, brokolicí, jablíčko, banán. Buď mu 7 měsíců za 10 dní. Občas se mu už podaří něco zpracovat, už má 2 zuby. Ale občas se mi stále trochu davi.

Moona1984
Kecalka 127 příspěvků 10.03.19 19:35

Mám sedmiměsíční dceru. Také ji zkousim dávat jídlo do ruky, zatim si dokáže poradit jen s okurkou, jinak ji vše ostatní davi. Zubu má tedy šest.

Něha
Kecalka 163 příspěvků 10.03.19 19:36

@Moona1984 teda tak to jste rychlíci :), syn to nedáví, ale do bříška to většinou nedoputuje :)

Něha
Kecalka 163 příspěvků 10.03.19 20:35

@Adelka951 já právě jen kojím a dávám do ručičky, mix stravu nedávám vůbec

Váš příspěvek
Reklama