7. týden těhotenství - špinění a podobně, prosím o názor

20
17.8.15 14:09

7tt špinění a podobně, prosím o názor

Krásné odpoledne holky přeji,

normálně témata nezakládám, jen čtu a dívám se. Chtěla bych poprosit o názor, případně hlavně o osobní zkušenosti.
Poslední menstruaci jsem měla 4.7., testu jsem dělala několik, pozitivní byl každý od 15.7. dál.
4.8. jsem byla v nemocnici, kvůli zádům, dělali mi odběry krve ( podezření na zánět ledviny ), nechala jsem si udělat i hCG. 4.8 bylo hCG 1759, potvrzeno těhotenství…
8.8. jsem začala slabě špinit ( den předtím jsem byla na výletě větším, ale klidnějším ).Není to mé první dítě, ale vyděsilo mě to, tak jsem letěla do nemocnice.
Tam mi doktor řekl, že ještě nic vidět není, že mám být v klidu a příští týden na kontrolu ke svému doktorovi ( kvůli vyloučení mimoděložního). Že je to 50/50 buď se udrží nebo ne.

Neděli jsem nešpinila vůbec, pondělí taky nic ( proběhl větší úklid doma ), v úterý jsem slabě špinila ( opět jen stará krev ). Středa, čtvrtek, pátek nic.
V pátek jsem byla na kontrole, doktorka mi dělala jen vyšetření bez ultrazvuku, dle ní vše ok. Objednala mě dneska na ultrazvuk, pro jistotu.
V pátek večer jsme byli na malé akci do večera. V sobotu, neděli jsem špinila opět :(

Dneska jsem byla ráno na vyšetření, doktorka nejdříve povídala, že těhotenství je v děloze, ale že je malinkaté. Že by mělo být větší. Pak se ptala na to, jestli mám pravidelnou menstruaci - nemám. Tak to že ano, to že by šlo.
Hledala, hledala, nezdálo se jí špinění. Nakonec že nabereme krev na hCG, jestli nám roste nebo ne ( výsledky zítra ). Ve středu opět ultrazvuk ( že může být už vše ok ), případně do nemocnice - vyloučení mimoděložního. Že to, co vidí v děloze nemůže 100% potvrdit jako mimčo…

Holky dotaz, stalo se to někomu? Že v 7tt ( podle nepravidelné poslední menstruace ), při občasném slabším špinění ( staré krve - po větší námaze ), nebylo na ultrazvuku skoro nic vidět?

Bolesti žádné nemám, vůbec…
Je mi z toho smutno, bojím se…mimčo je vymodlené.
Byl někdo takový, co si tomhle podobně zažil a bylo nakonec vše ok?

Moc děkuju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.8.15 14:15

Ja to tak mela v prvnim tehotenstvu a syn tu běhá. Mela jsrm posunutou ovulaci skoro o 3 TYDNY. A teď jsem to měla při třetím těhotenství taky, ale to dipadlo špatně. Takže je to opravdu 50/50. Ale moc vam preji a věřím že to dopadne ok. Hlavne budte v klidu. Špinění nic neznamená! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1846
17.8.15 14:18

@Lintith Takovou zkušenost nemám, ale taky čekám vymodlené miminko a nechápu, proč chodíš na dlouhé výlety, proč děláš velké úklidy a chodíš na nějaké akce??? Já mám mimi vymodlené po 3 letech snažení a přes IVF a nikdy bych nic takoého nedělala. Když ten tvůj článek čtu, tak jasně jde vidět, že to špinění máš vždy druhý den po tom, co děláš, to co by si neměla…Mě by to za to nestálo! Jinak já přímo krvácela v 6tt a měla jsem tam hematom, ale na UTZ už krásně bylo malé vidět i srdíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11750
17.8.15 14:20

Ja jsem byla pri vsech trech tehotenstvich na prvnim vysetreni az v osmem tydnu a vzdycky uz to bylo celkem jasny i se srdecni akci. Ted u tretiho jsem ale taky par dni spinila a z predchozich dvou to neznam, takze jsem trochu nervozni a na kontrolu jdu zrovna zitra. Drzim palce, aby to u tebe dobre dopadlo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 14:22

U prvního dítka jsem nešpinila, teď několikrát ano. U mě bylo jasné, kdy došlo k oplodnění, takže UZ vždy odpovídal délce těhotenství. Pokud nemáš pravidelnou MS, může být těhotenství mladší. Usuzovala bych hlavně z nárůstu hcg, což se dozvíš zítra, jak píšeš. Tvá Dr. může mít třeba horší ultrazvuk apod. Nestresuj se, hlavně se šetři. Píšeš, že těhotenství je vymodlené a uklízíš a chodíš po akcích… Je spousta holek, co špinila a vše bylo ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
17.8.15 14:24

Veru, možná proto, že jsem měla 2 těhotenství a obě dvě jsem měla bez problémů a pracovala jsem při nich do minimálně 4 měsíce těhotenství ( a že jsem pracovala hodně fyzicky :) ). Takže jít na výlet s dítkem, který byl sic delší, ale pohodový - uklidit doma - a vyrazit na akci, kde jsem jen seděla ( ale byla do večera ), mi nepřijde jako hazard s miminkem. Nelítám nikde, netahám těžké věci, nejezdím na koni, nekydám. Vyhýbám se všemu, co by bylo nebezpečné.
Kdybych měla již někdy předtím nějaký problém, tak bych jen ležela. Nicméně nikdy nebyl. A jak píše Lucka - i mě doktor v nemocnici po prvním zašpinění, kdy jsem tam byla, řekl že špinění nic není, že mám být opatrnějsí, ale že těhotenství není nemoc, abych se nesměla hýbat.

Luci, děkuju, doufám, že se jen stresuju. Ono vlastně jde hlavně o to mimoděložná, které mě malinko děsí - a to neovlivním ani sebevětším klidem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
17.8.15 14:26

Jinak holky - těhotenství je vymodlené, ale s otěhotněním jsem nikdy neměla problém. Ani v těhotenství. Jen jsem tím chtěla říct, že se na něj hodně těšíme ( hlavně kvůli věku partnera ).

Btw. neuklízet nejde, se 2 dítkama doma. A oslava narozenin, kde jsem seděla a smála se s ostatníma si myslím, že není „nebezpečná“…ikdyž kdo ví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1846
17.8.15 14:30

@Lintith To, že jsi měla první 2 těhu v pohodě neznamená, že budeš mít i to třetí, kord když píšeš, že je vymodlené, tak bych na sebe dávala sakra pozor a hlavně když bych byla na výletě a druhý den špinila, pak bych uklízela a na druhý den špinila a mezi tím nic, tak bych si asi dala dvě a dvě dohromady a prostě nic nedělala, protože očividně to maličkému nedělá dobře. špinění je normální, ale takové reakce na tvůj životní styl bych brala na vědomí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11750
17.8.15 14:31

@Lintith taky si nemyslim, ze delas neco vylozene spatne… jak se ma clovek „setrit“, kdyz uz mu dve deti doma behaji.
Znam par holek, ktery spinily mnohem vic a to jen lezely, nekdy to tak proste asi je… a dopadlo to u nich dobre, uvidis co se zitra dozvis :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
17.8.15 14:34

Veru, chápu že tě může můj „životní styl“ nějak „naštvávat“. Ale opravdu mi nepřijde nic špatného vyrazit na pohodový výlet. Ano, asi jsem špinila z něj - také jsem hned naklusala do nemocnice. Byla jsem v klidu. Ano, dovolila jsem si uklidit doma.
Ale asi jsem teda blbá, nepřijde mi, že bych dělala něco vysloveně nebezpečného.

Ale ano, máš pravdu, ty 2 předchozí v klidu neznamenají, že 3.bude také tak.

Btw. kdyby mi doktor řekl, že se nesmim hnout, nehnula bych se. Ale v pátek ráno před „akcí“ ( raději napíšu, sedací oslava narozenin ), mi doktorka řekla, že jsme v pořádku…kdyby řekla, že je problém, klidně bych ji vynechala.

Moc děkuju Veru za tvůj názor a za názor všech. Nechtěla jsem vystresovat ještě víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
17.8.15 14:37

Kači děkuju…opravdu nemám důvod s miminkem nějak hazardovat a nedovolila bych si to. Výlet byl před špiněním ( jinak bych nešla, kdyby to bylo po ). Úklid byl klasický, normální domácí. Musím aspoň trochu, protože to je tu po dětech jak výbuch ( a to chlap pomáhá strašně moc, ale taky chodí do práce no ).
Děkuji, snad to bude tedy dobré a jen se miminek chytil později :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11750
17.8.15 14:45

@Lintith napis jak jste dopadli :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
17.8.15 14:46

Dám vědět, budeme doufat, a už se jen flákat. Třeba to tak budu muset dělat celé těhotenství. Kači i tobě, ať zítra vše dopadne dobře! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 19:55

Mimodelozni snad nehrozí pokud tam doktor něco videl. O tom klidu - přesně vím o čem mluvíš. Dvě děti doma ono opravdu nejde jen ležet a ro i kdyby člověk sebevíc chtěl. Navic na pohotovosti mi taky řekli že to neovlivním, že prostě pokud je něco špatně tak s tim nic neudělám i kdybych chtěla. A taky mi řikal že špiní velky procento ženských. Pokud to neni krev a nejsou u toho bolesti bricha jako u ms tak by to nemělo nic být. Že prý to může i zpusobovat překrvení dole :) hodně štěstí a zitra dobré zprávy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
18.8.15 17:01

@Kaculatko jak jsi dopadla? Myslela jsem na tebe, tak snad vše ok? :kytka:

@Lucinka_Lucinka no Luci, bohužel malinko hýbat se budu muset vždycky, kvůli dětičkám. Přesně to mi bylo řečeno no, že s tím nic neudělají, že je to malinké…

Mimoto holky u nás hCG stoupá…nicméně vše teda vypadá divně…dle všeho na mimoděložní :( dneska jsem měla hCG 2500. Jenže 4.8. mi byla potvrzena hodnota hCG 1759.
Už dva dny zase nešpiním, je klid. Nic mě nebolí.
Zítra ráno ultrazvuk a dle výsledků nemocnice.
Tajně doufám, a věřím, že se miminek chytil později a bude vše v pohodě…ale nevypadá to :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama