9 měsíční dítě - spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikola.H93
Povídálka 36 příspěvků 15.12.18 11:18
9 měsíční dítě - spánek

Dobrý den,
mám dceru 9,5 měsíce večer chodí spát kolem 8 a ráno vstává také kolem 8 hodiny (nespí celou noc budí se hodně často), ale jde mi o to, že dřív jsem se snažila aby šla spát kolem 10 hod. a odpoledne kolem 15hod. Jen tím, že se mi vzbudí ráno v 8, v 10 mi neusne. Kdybych jí dávala spát jednou denně to mi zase asi nevydrží být tak dlouho vzhůru. Napadlo mě ji třeba nějak šetrně pomalu probudit v 7 ráno. Ale opravdu vůbec nevím jak na to spaní. V postýlce sama nespí jen se mnou (a to je uspávání na dlouho) nebo když se zadaří tak v kočárku. Děkuji za radu pokud to má někdo podobně :)

Přečtěte si článek: Nespavost u dětí: Jak na časté buzení?

Reakce:
unuděná
Kelišová 5730 příspěvků 1 inzerát 15.12.18 11:25

Presne v tomto veku mi deti prechazely na jeden denni spanek. Zprvu byl driv, treba od 11,coz bylo naprd s koordinaci obeda, ale kolem roku uz zvladli vydrzet do pul jedne treba, spali pak cca hodku a pul a vecer chodili po osme.Tak to vyzkousej, jak dlouho rano vydrzi, pak ji zastel a vecer holt mozna bude muset jit driv, uvidis.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 5 inzerátů 15.12.18 11:29

Nase mala spi od toho cca devateho mesice jen jednou denne,nejaky tyden to byl boj ji udrzet vzhuru do obeda a az po nem ji dat spat,ale po tom tydnu to nejak prijala a vydrzi uplne bez problemu :) navic se ji diky tomu i zlepsil nocni spanek ;) driv se budila klidne co hodinu a ted se vyjimecne vzbudi dvakrat,vetsinou jen jednou na UM,ale to se napije a hned spinka dal az do rana :kytka:

Nikola.H93
Povídálka 36 příspěvků 15.12.18 11:46

@unuděná
Právě, že s tím obědem to bude vycházet špatně ,kdyby třeba vydržela aspoň po 12 jít spinkat jen se zase bojím že mi i tak bude spát max. 1,5 hod. a večer třeba aspoň do 19 hod. nevydrží. Tím pádem se mi zase ráno probudí dřív, když půjde dřív spát :D Vím, že to moc řeším no už mám z toho hlavu jak pátrací balón :D Musím zkusit. Děkuji za radu :)

Nikola.H93
Povídálka 36 příspěvků 15.12.18 11:50

@Twixinka děkuji za radu :) Malá se právě také budí klidně i co hodinu. Zatím kojím (někdy dám kaši na večer) tak nevím, jestli to je úplně hlady když někdy tak jen cucne z polospánku a spí dál. A to spí se mnou postýlka u nás nepřipadá v úvahu, ale tak jsem jí naučila no :D :) Ale ona spinká špatně pořád se kroutí, přetáčí a to se potom vzbudí na čtyřech a pláče :(

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 5 inzerátů 15.12.18 12:14

@Nikola.H93 no tohle obdobi mame taky za sebou,ze se strasne prevalovala a pak plakala a nejhorsi na tom bylo,ze byla v polospanku a abych ji uklidnila,tak jsem ji musela probudit a pak nemohla zase treba dve hodiny zabrat :roll: uz pul roku spim prevazne s malou,ale ted uz je to asi jen o me,ze ja jsem si zvykla,ze ji mam u sebe,ptze se skoro vubec uz nebudi :) tedy ted ji roste spicak,takze jo,ale neni to nic hrozneho :)

cverunka
Závislačka 2705 příspěvků 15.12.18 12:17

Když se děckám takhle lámalo spaní ze dvou na jedno denně, tak jsem je dala spát doma před obědem, třeba v 10, pul 11 a pak je ještě odpoledne třeba polem 4 na půl hodinku uvozila v kočárku. Spát včer se šlo kolem 7 a vsávalo se různě.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 15.12.18 13:10

@Nikola.H93 mám to samý. Chlapeček 8.měsíců. v noci se kroutí, mrči, jak ho vemu, že ho ponosim začne řvát, musím mu vždycky dát prso :zed: vstává tak co 45min. Zkoušela jsem homeopatika, nic. Spinká mi teda ještě dvakrát denně, chvíli dopoledne a chvíli po obědě. Chodi spinkat v 7 a vstává kolem 5. Jestli se tu objeví někdo kdo ví jak to vyřešit zahrnu ho zlatem :D :kytka:

Nikola.H93
Povídálka 36 příspěvků 15.12.18 13:17

@cverunka děkuji :) a to jste dítě budila odpoledne? Nebo Vam samo spalo tak krátce?

Nikola.H93
Povídálka 36 příspěvků 15.12.18 13:24

@Lucius08 ty noci máme také tak. A nějaký režim se spánkem aby chodila spát stejně asi nejde :(

unuděná
Kelišová 5730 příspěvků 1 inzerát 15.12.18 13:35

Taky jsme meli takhle blbe spani,obzvlast u syna.To bylo i po pulhodinach buzeni,trvalo to skoro rok 8o Jedine,co pomahalo,mit uchybu sebe v posteli,jak,se zacal sit,tak dat dudlik a pridrzet ho (treba i zamotat do periny),aby se vlastnim pohybem nevzbudil uplne.Ja sice byla jak zombice,ale on se alespon v ramci moznosti vyspal :roll: Nastesti od cca tri let spi jako poleno celou noc (ale to az od doby,kdy prestal po obede spat).Ted uz ho kolikrat rano nemuzu z postele vytahnout :mrgreen:

cverunka
Závislačka 2705 příspěvků 15.12.18 20:42
@Nikola.H93 píše:
@cverunka děkuji :) a to jste dítě budila odpoledne? Nebo Vam samo spalo tak krátce?

Většinou se vzbudila sama, když se mi zdálo, že spí dlouho, tak jsem opatrně probouzela.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >