A nic nekoupí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 19:22
A nic nekoupí

Ahoj. Prosím o rady. Každý máme svůj příjem a kartu, ale jinak řešíme se finančně společně jen nedáváme peníze pohromadě. Já zaplatím svůj telefon, internet, jídlo a hygienické potřeby, občas něco do domácnosti, oblečení. On zase náklady na bydlení, svůj telefon, obstarává auto, vzhledem k tomu, že má větší přijem také občas nákup, občas oblečení a vyšší položky apod. Nic si nevycitame, prostě já mám pár tisíc příjem a on několik. Teď půjdu na mateřskou, takže také nic moc.
Nás příjem je asi tak 50-55tis dohromady, jak kdy. Ale pod 45 tis nejdeme. Když se zaplatí vše důležité, zbývá na vyžití a uziti 25-30tis společně. Jenže si z toho nic nekoupime, příteli se to zdá málo. Nikdy nežijeme ale z výplaty do výplaty. Buď zbude třeba jemu 10tis měsíčně, většinou něco podle na spořicí účet a něco nechá zase k výplatě, účet je veden na mě, ale ten teď složí pro mimčo. Sem tam se tam posle pár tisic na vybaicku apod.
Jenže neexistuje, že by koupil třeba sedačku o které se už dlouho bavíme. Ani kdybych přidala ze svého, což je štějně nakonec jedno. Přijde mu to málo nazbyt. A to ještě chodí na melouchy, kde si vydělá taky pár tisíc, ale ty většinou utratime na výletech apod. takže na výplatu jeho stejně moc nesahame. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
skorotehotna
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 29.07.19 19:30

Já to nechápu. Jsem jediná?

Murka
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 29.07.19 19:33

Za mě: pokud jsme rodina (a nemusí to nutně znamenat manželství), tak společný účet, ze kterého se platí vše co je potřeba. Žádné moje tvoje, ale naše. Mám zkušenost z okolí, že pokud se jede na mojetvoje, tak jsou vždy problémy.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 29.07.19 19:35

Já nějak nevidím problém? Běžné výdaje platí, výdaje navíc také, výlety atp.. Kde je teda chyba? Že mu třeba nepřijde pořízení sedačky tak důležité, když jak předpokládám, na zemi nesedite? Že chce mít něco našetřené, protože je mu jasné, že s dítětem bude příjem nižší a výdaje vyšší?

skorotehotna
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 29.07.19 19:40

@Murka moji rodiče nikdy neměli společný účet a nikdy neměli problém ohledně financí. Takže to, ze par nemá společně peníze není VŽDYCKY problém.

Zkai
Ukecaná baba ;) 2134 příspěvků 35 inzerátů 29.07.19 19:43

Na co sedačku, když vybalí pumelenici za mimino? Kočár asi nebudeš chtít bazarovej co..

stinga
Echt Kelišová 8537 příspěvků 29.07.19 19:48
@Zkai píše:
Na co sedačku, když vybalí pumelenici za mimino? Kočár asi nebudeš chtít bazarovej co..
? :zed:
Zkai
Ukecaná baba ;) 2134 příspěvků 35 inzerátů 29.07.19 19:52
@stinga píše: ? :zed:

Tak to taky nechápu?

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 29.07.19 19:54

Popravdě tak úplně nevidím problém, ale úplně se v tom nevyznám. Vám teda peníze docházejí, nebo přítel urputně šetří a vše odkládá bokem a nemáte doma ani sedačku, přestože máte na účtu dost? Píšeš, že nic nekoupí, ale hned v úvodu je výčet toho, co přítel platí.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 29.07.19 19:58

A v čem chceš poradit? nějak nechápu tvůj přípěvek. podle toho co píšeš, tak toho platí taky dost.

ugluk
Hvězda diskuse 47378 příspěvků 29.07.19 20:02

Taky to nepobírám. Finance řešíte společně, ale on nedá. Zbyde vám společně 30 000, ale on nesouhlasí. Takže těch 30 000 ušetříte nebo jak. Sedačku jako autosedačku pro mimčo nebo gauč do obýváku (na čem sedíte teď)?

stinga
Echt Kelišová 8537 příspěvků 29.07.19 20:19
@Zkai píše:
Tak to taky nechápu?

tak když budou mít mimino, které on asi také chtěl, tak kvůli tomu mají sedět na zemi, a šetřit každý měsíc 30000? já jsem dítěti koupila skoro vše, co existuje, kursy plavání, UM - a stálo mě měsíčně 6000,–-

janickaIII
Závislačka 4449 příspěvků 29.07.19 20:20

A na co se ptas?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 21:23

Máme sedačku, ale starou, proleženou, napůl vožranou kdysi od psa, když byl stendo, mám přes ni přehoz, aby vůbec mohla v pokoji být. Prostě chci slušně bydlet no.
Já nevím, s čím chci poradit. Asi se vykecat. A vůbec zdali to je málo disponovat měsícne s 25tis - 30 pro sebe. Nic prostě nekoupíme, peníze pak pomalu mizí za blbosti. Ale k výplatě pořád zbude dost. Co zbude se rozdělí. Něco se pošle na spořicí účet, něco se nechá k další výplatě a pořád dokola. Nekoupi se ale nic užitečného :nevim:
Priteli prostě přijde hodně dát najednou 7tis na sedačku, i když peněz je dost. No a rozdělit to nedokáže, prostě i tak vidí 7k naráz. A to mi fakt stačí obyčejná sedačka. Ale to není jen tohle. Třeba chci lišty. Na úctě mame 20k ale on nedá 1500k za lišty, je mu to líto. Na miminko šetří to je super, ale kam ho pak položím v obýváku že :D

janickaIII
Závislačka 4449 příspěvků 29.07.19 21:28

Tak vezmi peníze a kup to sama. Třeba má nějaký blok z dětství (měl třeba nedostatek) nebo se bojí budoucnosti. Musíte si o tom promluvit. A jestli je 25tis málo nebo hodně je hrozně individuální… a taky se pobavte jak budete hospodařit až budeš na RD, to vám příjmy klesnou asi hodně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama