Absence nosní kůstky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SuSenka11
Nováček 7 příspěvků 08.11.18 20:27
Absence nosní kůstky

Ahoj holky, v 8tt mi doktor řekl že jsem čekala dvojčátka a jedno zaniklo. V 10 týdnu našel velký hematom a musela jsem jen ležet a brát léky. A teď pondělí mi na genetice řekli, že to malé nemá kostní kustku. To jsem byla 12+6. Je to ukazatel na downuv syndrom. Jsem v nervu. Nemůžu spát. Ostatní výsledky Teda byly dobré. Ale pořád se bojím tě kustky. Ve 20 týdnu mám jít znova na genetiku. Plodovou vodu mi nedoporučuji z důvodu možného potratu. Jen mluvili o krevních testech za 12000. Ve 20tydnu budu přesně na vánoce a každý další den je pro mě strašně dlouhý. Máte některá zkušenosti? Špatně, dobre, to je jedno. Jen bych si o tom chtěla povídat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 08.11.18 20:30

Podobne vystrasili kamaradku :( oni si ale a manzelem nechali udelat ty drahe testy,ze kterych vyslo,ze je maly naprosto v poradku :) drzim pesti,at je i Tebe taky vse v poradku :kytka:

luloinka
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 08.11.18 20:35

Ano, mojí dceři ve 12.týdnu nenašli nosní kůstku na prvotrimestrálním screeningu, který jsme si tehdy platili. Ale šíjové projasnění vyšlo v normě. Pak tripple testy ve 20.týdnu, taky vyšly špatně, podezření na DS, podle utz prý bude nejen DS, ale i hydronefroza, rozštěp pusy i patra, cysty na mozku. Hnali mě na odběr plodové vody, což jsme s mužem odmítli, protože my bysme si miminko nechali jakékoliv a odběr by byl pro mě stres (panická hrůza z jehel) a zbytečné riziko potratu. No a dcera se narodila zdravá ;) po DS a rozštěpu ani památky. Hydronefroza byla ale mírná a do půl roku se sama spravila. Cysty na mozku byly ve 20.týdnu 4, po porodu 2 a v 6 měsících žádná, samy se vstřebaly. Držím palce.

kacenka.sks
Kecalka 431 příspěvků 08.11.18 20:47

Malý ji taky neměl,vše ostatní vyšlo ok,šíjové projasnění a krev,v 20.tydnu jsme byli znovu a Mudr to ani nechtěl kontrolovat,když zbytek byl ok, ale nakonec mrknul a byla tam. Vydrž, držím palce ať to dobře dopadne.

Jannys
Kelišová 6437 příspěvků 08.11.18 21:07

@SuSenka11 no já Tedy nevím :nevim: ale není lepší jít na tu plodovku?
Už jen kvůli tomu, že tedy na utz nebyla přítomna nosní kůstka.
Já na amnio jdu v pondělí kde utz mám v pořádku z krve down 1/111.
Každopádně na genetice mi doporučili vzhledem i číslům plodovku.
Ano měla jsem možnost výběru buď krevní testy , nebo amnio.
Jen… I když zaplatíš 12 k což bych osobně dala za to taky,ale když ti výjde něco dalšího pozitivního v testu stejně tě plodovka nemine.
Riziko plidovky sice je,ale to riziko vzhledem k počtu a defakto 100% jistotě není takové.Jakože zaplatit 12 k za testy čekat další tři týdny na výsledky a nedej bože,aby to nedopadlo.
Budu držet palce

SuSenka11
Nováček 7 příspěvků 08.11.18 21:16

Já jdu v pondělí na kontrolu, tak uvidíme s čím přijde doktor. Jinak bych na plodovou šla. Četla jsem že to riziko plodovou není zase tak veliké. Jen mi to prostě všechno vrtá v hlavě. Mám doma zdravého 5leteho kloucka. Moc se na miminko těší. A já místo toho abych se těšila, tak se deptam a tvarim jak bubak. A nějak se nedokážu hodit do normálu.

SuSenka11
Nováček 7 příspěvků 08.11.18 21:17

Jannys
V kolikátý týdnu jdeš na plodovku?

Jannys
Kelišová 6437 příspěvků 08.11.18 21:21

@SuSenka11 neboj mám doma taky dva zdravé kluky 3 a 6 let.
Budu 15+1 tt tudíž 16 tt.
A už se na to i těším.Načetla jsem toho dost i genetička mě dost v mém rozhodnutí podpořila.A jsem divná nebojím se…i když nervy pracují,ale chci mít už vše za sebou.
Amnio jako takové stojí 1900 Kč.Vzhle­dem.k riziku downu to jde na pojišťovnu ( 3 chromozomy ).
Ale budu si platit 3.500 Kč za zákrok na ( 5 nejčastějších chromozomů ) + chci vědět pohlaví.
A jako bonus budou výsledky na downa tentýž den.

baracudas
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 08.11.18 21:40

Ve 13tt ti amniocentezu stejně dělat nebudou…pokud tě užírá nejistota, dá se udělat i méně invazivní test v raném stádiu těhotenství. Nebo počkat na UTZ ve 20tt. Ale pokud vyšlo vše ostatní dobře, přikláněla bych se k optimističtější variantě ;) .

Jannys
Kelišová 6437 příspěvků 08.11.18 21:47
@baracudas píše:
Ve 13tt ti amniocentezu stejně dělat nebudou…pokud tě užírá nejistota, dá se udělat i méně invazivní test v raném stádiu těhotenství. Nebo počkat na UTZ ve 20tt. Ale pokud vyšlo vše ostatní dobře, přikláněla bych se k optimističtější variantě ;) .

Tak ještě je tu možnost odebrání choriovych klků ????

baracudas
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 08.11.18 21:50

@Jannys ano, to je ono, amniocenteza se dělá tuším od 17tt. Já na ni byla asi v 20tt a nakonec dobrý..zdravý kluk :palec: . Mě zradil triple test, vyšel mi DS 1:14 8o .

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 08.11.18 21:57
@Jannys píše:
@SuSenka11 neboj mám doma taky dva zdravé kluky 3 a 6 let.
Budu 15+1 tt tudíž 16 tt.
A už se na to i těším.Načetla jsem toho dost i genetička mě dost v mém rozhodnutí podpořila.A jsem divná nebojím se…i když nervy pracují,ale chci mít už vše za sebou.
Amnio jako takové stojí 1900 Kč.Vzhle­dem.k riziku downu to jde na pojišťovnu ( 3 chromozomy ).
Ale budu si platit 3.500 Kč za zákrok na ( 5 nejčastějších chromozomů ) + chci vědět pohlaví.
A jako bonus budou výsledky na downa tentýž den.

Ty si platíš? Nechápu, plodovku u obou dětí jsem měla zadarmo. Down, Pattau, Edwards byl do třech dnů a pak všechny vzácné málo časté vady do třech týdnů. :think: jinak držím palce :hug:

SuSenka11
Nováček 7 příspěvků 08.11.18 22:06

Mě na genetice řekli, že určo půjdu i ve 20tydnu. A tím, že ostatní výsledky (krev, srdíčko, síťové projasneni) bylo v pořádku mi plodovku nedoporučili, prý mám vydržet, že to může být ještě všechno ok. Byla jsem v profeme u paní doktorky Frisove. Ale i tak to na mě s každým dnem doléhá. Ani ne strach. Spíš jen ta nejistota. Pokud me nakonec pozenou na plodovku, tak na ni určitě půjdu. Ale čekání je za trest. Vlastně si ani teď neumím to těhotenství vychutnavat. Což je škoda. Vím že vědome stresem ubližuju sobě i tomu malému a nějak se přes to nemůžu překousnout. Ale uklidňuje mě, že nás je víc. Že třeba ta kustka bude až ve 20 týdnu jako u jiných. Snad nám ji Ježíšek naděli pod stromeček a ta druhá půlka těhotenství bude klidnejsi :)

Janli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 08.11.18 22:24

Jdi na testy, hned! Nenechávej to na 20tt! Přesně tohle jsem zažila a bohužel se Down potvrdil. Podstoupilajsem ukončení ve 21tt a bylo to peklo. Moc držím palce ať je vše v pořádku. Jen opravdu s vyšetřením nečekej. Buď plodovku nebo placeý test z krve.

Jannys
Kelišová 6437 příspěvků 09.11.18 06:26

@alisekR neplatím jak píšeš na ty tři chromozomy časté je to zdarma vzhledem k výsledkům v prvotrimestri­alnim screeningu jde to na pojišťovnu.
Pokud chci na 5 nejčastějších chromozomů+ vědět pohlaví chtějí 3.5 tis.Podotykam , že volba je v tomto na mně.A výsledky na toho downa budu mít ještě v den odběru ufff.

@baracudas triple.u nás se už nedělají .Takže mě zradila krev v tom 12 tt.
A ano odběr plodovky od 16 tt.A odběr choriovych klků tuším od 10 TT.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >