Aby miminko samo usínalo

240
30.5.15 21:30

Aby miminko samo usínalo

Dobrý den. Máme holčičku 11 měsíců starou. Do 3. měsíce usínala úplně sama, pak se to ale ze dne na den změnilo. Plakala a plakala. Nejprve zabíral dudlík, ale pak už nezabíral ani dudlík a my začali spávat, protože jsme neměli srdce nechat jí plakat. takže uspání v houpacím lehátku, uspání hopsání na balonu nebo uplácání po zadečku. Teď buď balon nebo uplácání po zadečku. Byli by jsme rádi, kdyby usínala sama a děsí nás, že jí třeba ještě ve dvou letech budeme takovým způsobem uspávat. Navíc se vždy půl hodiny od uspání vzbudí a musí se jí znovu uspat, pak už spí až do krmení které je jednou za noc. Máte s tím některá zkušenosti a jak na to, aby miminko usínalo samo? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8451
30.5.15 21:33

Doporučuji knížku „Každé dítě může dobře spát“ - lze stáhnout z uložto ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
30.5.15 21:37

Jedna holčina mi o té knížce vyprávěla, ale pochopila jsem to tak, že ta knížka je tom, jak to, aby člověk nemusel k dítěti vstávat třeba 6× za noc. My k ní v noci vstáváme jen jednou. Spí od 19:30 většinou do 8:30 s tím jedním krmením. Akorát to večerní uspávání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
30.5.15 21:52

@lilu16 V knížce jsou různé reálné situace spánkových zlozvyků a je tam velmi dobře popsán průběh/logika spánku dětí. Myslím, že na váš problém tam radu najdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
30.5.15 21:57

@lilu16 co na to jít postupně? Prostě rušit vždycky jednu věc, až si zvykne, tak odbourat další? Teď poplácáváte po zadečku, tak nechat v posteli a třeba jen dát ruku na zadeček, pak dát ruku do postýlky a postupně se dostat do fáze, že budete sedět v pokoji, pak mezi dveřmi…
Tu knihu, co doporučovali přede mnou, bych určitě zkusila.
Jak dlouho trvá než usne? Pokud chvíli a nenarušuje to nijak významně chod domácnosti, tak bych to neřešila.
My máme spánkového teroristu, už jsme zkoušeli i vyřvávání a jsme ve fázi, že je nám jedno jak, hlavně že spí… Co bych dala za to, aby se nechal uplácat po zadečku nebo uhoupat na míči :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
30.5.15 21:58

Tak jsem si tu knížku stáhla a bohužel jsem se tam nedočetla nic, co by mi pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
30.5.15 22:00

@lilu16 a co Estivilova metoda kontrolovaného pláče? Na prvního syna to zabralo skvěle. Na Juniora ne, ale každé dítě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
30.5.15 22:03
@lilu16 píše:
Tak jsem si tu knížku stáhla a bohužel jsem se tam nedočetla nic, co by mi pomohlo.

Tu knihu musíš přečíst celou (což jsi za pár minut asi nestihla), aby jsi pochopila, kde je problém a jak se ho zbavit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
30.5.15 22:03

Taky se musim primluvit za knizku. Je fakt dobre napsana a nejde to shrnout par vetama. Precti si ji a do tydne bude mala usinat sama a spat celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
30.5.15 22:04

To uspání trvá do 5 minut max. Když se pak vzbudí po té půl hodině, dostane druhou večeři (což je mlíčko) u které usne a spí dál. Nijak extrémně nás to uspávání neotravuje. To vůbec ne. Jen jsem si říkala, že by bylo dobře, kdyby se naučila usínat sama. Vážím si toho, že se budí jen jednou v noci na jídlo a že když se v noci náhodou vzbudí někdy podruhé, není třeba k ní vstávat a zaspí sama. A vážím si toho, že spí skoro pokaždé těch 13 hodin. To si myslím, že je úžasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
30.5.15 22:05

Myslim, ze vase dite nyni vyzaduje to, oc bylo v prvnich 3 mesicich ochuzeno-o txv. fazi v naruci. knihu vyse zminovanou nedoporucuji, je v ni popsana spise skodliva estvillova metoda. jestli mohu poradit, tak toto dcerino obdobi nelamejte pres koleno. nebojte se toho, ze budete uspavat domekonecna. mala vas ted potrebuje, tak ji vyhovte. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
240

To ne, to máte pravdu. Našla jsem si tu kapitolu o tom jak aby dítě usínalo samo. Ale jestli jste tu knížku četla vy, jistě mi dokážete poradit :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

U nás to bylo vždy na etapy - pár měsíců spalo samo, pak zase s pomocí, od roku do dvou let naprd (nebylo možny, aby dite usnulo před 10 večer a sám, spíše tak kol. 22:30. vždy začal strašný jekotak, že jsem to nevydržela. zkoušela jsem to často vždy chvilku a ječel jak siréna. čím starší, tím víc ječel.
samostatněji usíná kupodivu od 2 let, ale jsme tam s ním ještě vždy aspoň chvilku. hlavně když je unavený, tak pak mě nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
30.5.15 22:08
Smarja tak co resite??? co je tak strasneho na tom detatko pet minut pred usnutim mit u sebe? vzdyt vam spunka krssne, hledate problem tam, kde neni.
@lilu16 píše:
To uspání trvá do 5 minut max. Když se pak vzbudí po té půl hodině, dostane druhou večeři (což je mlíčko) u které usne a spí dál. Nijak extrémně nás to uspávání neotravuje. To vůbec ne. Jen jsem si říkala, že by bylo dobře, kdyby se naučila usínat sama. Vážím si toho, že se budí jen jednou v noci na jídlo a že když se v noci náhodou vzbudí někdy podruhé, není třeba k ní vstávat a zaspí sama. A vážím si toho, že spí skoro pokaždé těch 13 hodin. To si myslím, že je úžasné.
  • Nahlásit
  • Citovat
240
30.5.15 22:08

Brko: přesně toto jsem si také říkala. že do nekonečna to určitě nebude a že když to vyžaduje, má pocit, že to potřebuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama