Ach ty závazky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 18:57
Ach ty závazky

Ahoj, mám 4 letý vztah. Příteli je 25, mně 22. Oba pracujeme, já částečně, k tomu studuji. Vztah bych řekla, že je fajn, ale přijde mi, že ačkoliv spolu už 2 roky bydlíme, má strach ze závazků. Když se třeba normálně bavíme o dovolené, škole, víkendu, sexu!, tak je vše OK. Jakmile se ale zmíním, že dosavadní byt už mi přijde nedostačující, že by to chtělo alespoň 1plus1, že finance na to mám, i on, tak třeba přikývne. Pak se ale neudržím, a začnu říkat, že bych chtěla mít v novém bytě tuhle stoličku tam a tam, a koukám po inzerátech, přítel se po 15 minutách totálně naštve, že jsem mu zkazila den a že na něj dělám tlak.
Podobně to bylo před rokem se psem, kterého chci a prý i on, když ale začnu na ulici říkat, že takový by se mi líbil, je zase problém, protože pes je moc malý, vypadá jako koště a zase na něj tlačím.
Kolikrát o tom začne mluvit, nevyznám se v něm. Ale přece, když se milujete, tak vás nemají tato témata děsit ne?
Nechci, aby tu vyznělo, že jsem nějak náročná (byt-pes :D), ale cítím, že se chci už někam posunout a nebýt v polorozpadajícím se 1kk.
Je řešením o všem třeba přestat úplně mluvit, dojde mu to?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1580 příspěvků 22.06.19 19:04

No… ten nez se rozhoupe, tak ti bude 80. Takze doufam, ze potkas nekoho, jdo vi co chce, rekne to narovinu a udela hned nebo jak si proste stanovite. Mozna bych vyuzila toho, ze jste v 1+1 a setrila bych co to pujde… at si muzes uzivat a necucet na penize kvuli najmu. Btw asi je to prechozeny, ve vtahu se to musi posouvat jak rikas, jinak je to o nicem. Cestovani vas nespojuje?

Uživatel je onlineTichošlápek
Neúnavná pisatelka 15050 příspěvků 22.06.19 19:07

A co kdybys proste nějaké ty byty oběhla a vybrala, kde by se ti líbilo. A pak ho tam rovnou vzít. Někdo potřebuje vždycky trochu popostrcit :)

Sany80s
Kelišová 7384 příspěvků 22.06.19 19:09

Těžko říct, dneska jsou muži v 25 bráni jako malé děti a úměrně tomu se chovají. Z mého hlediska ten, kdo v 25 reaguje takhle na vidnu závazků, ten nikdy úplně oporou ve vztahu nebude.
Myslím oporou v tom smyslu, že pochopí, že se musí ve vztahu v rodině dělat i ty méně zábavnévěci a spolupodílet se na nich.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15359 příspěvků 22.06.19 19:11

Nepsala jsi to tu už včera?

171Jirka
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 22.06.19 19:14

Nedojde mu to. Bude si myslet, že už to nechceš. Řekni mu, že chceš vztah posunout dál, po psovi toužíš a nový byt je na místě ;). Uvidíš, co on na to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 19:14

Holka měla jsem to jako tvůj přítel. Při slově stěhování osypky, při jeho plánech, jak by si přál domeček se zahradou az bude sekat zahradu a já budu vařit večeři, prostě rodinna idylka, jsem pociťovala nevolnost. Myslela jsem si tenkrát, že ho miluju. Ale nebyla to úplně pravda. Taky mi furt něco vadilo. Rozešla jsem se s ním nakonec a teď vidím, že to pravá laska nebyla. Jsem už 9 let s manželem, s ním jsem všechno to, o cem snil můj ex najednou chtěla.

Jana525
Kelišová 5672 příspěvků 22.06.19 19:19

Tak jste kazdy jinde a kazdy chcete neco jineho. Coz je velky problem a do takoveho vztahu bych se nehrnula.Do tohodle se nikdo nema nutit. Reci, ze je potreba nekoho nekam popostrcit jsou fakt desny. Ukazuje to neuctu k druhym lidem.

Hobitka
Kelišová 5731 příspěvků 22.06.19 20:05

S podobnym jsem se rozesla po 9 letech. Porad se necitil pripraveny a pak mi sdelil, ze se mnou vlastne ani zadnou budoucnost neplanuje. Ja bych ho asi poslala do obehu vcas :nevim:, je ti krasnych 22, mne tehda bylo 28. Tri deti do 30 jsem uz pravda dle svych predstav nestihla, tak jsem je stihla do 36. Zatim dobry.

cecetka
Echt Kelišová 8461 příspěvků 22.06.19 20:06

A ten vetsi byt byste kupovali? Anebo premyslite o pronajmu? Pokud koupe, tak to neklapne. Ale muzes ho koupit sama a jeho vzit jako spolubydliciho.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 22.06.19 20:06

S tím psem raději počkej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 20:10

Taky jsem se podobnym rozesla, bylo mi 27 a jemu 28… po nejake dobe uz mi zacala dochazet trpelivost a zacala jsem hledat utechu jinde :nevim:
Zkuste si o tom treba promluvit nebo na tom nejak pracovat. Nasi chybou tenkrat bylo, ze jsme o tom nechteli/neumeli spolu mluvit.

Lucie_Sx
Závislačka 3859 příspěvků 22.06.19 20:23

Můj bývalý bral jakoukoliv prosbu jako osobní útok a manipulaci do něčeho, co on nechce.
Takový člověk není k žití. Nedá se s ním normálně komunikovat.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 22.06.19 21:12
@Jana525 píše:
Reci, ze je potreba nekoho nekam popostrcit jsou fakt desny. Ukazuje to neuctu k druhym lidem.

Taky mě napadlo, že strach ze shánění bytu řešit jeho sehnáním a domluvením je fakt řešení hodný Nobelovky 8o
Jinak jop, kluci 25 let jsou braní jako děcka… ono totiž když ženské mají čas plivat na jejich nedospělost, tak se nemusí zabývat tím, že si na tu vlastní kolikrát jen hrajou. :zed:
Jinak jak zaznělo, tohle je často o povaze, přístupu k životu… jsou lidi, co se při představě „závazků“ osypou i po třicítce. Není to o dospělosti, je to prostě o tom, že to budování hnízda fakt není pro každého. Než mě zabijete, vzpomeňte si na cestovatele nebo sportovce…
Akorát že ono to má takovej milej důsledek: naprosto není módní řešit eventuální rozdílnost partnerů rozchodem, ale vymýšlením, jak partnera obe**at a donutit tam, kam chce ten „ublíženej“. :roll: Modelový případ zde, vztah od klukových jednadvaceti, kdo v té době přesně věděl, co chce se životem, ať hodí kamenem… Teď možná sám zjišťuje, že ten barák se zahradou, dvěma dětmi a labradorem není jeho vysněná představa, nebo možná dokonce vysněná představa se stávající partnerkou, bůh uchovej… a partnerku, která ho ostouzí po sociálních sítích, všichni plácají po zádech, jaká je chuderka a on neschopnej trotl.
Zabte mě, tomuhle modelu nefandím. Když mně bylo 22, neměla jsem čas ani vstát ze skript a opravdu jsem nečekala, že mi v tomhle věku někdo bude shánět byt a kupovat společnýho psa. Já neříkám, že je to blbě, ale taky chápu lidi, co v tomhle věku ještě nemají potřebu zkoušet „mamku s ťatkou“.
Buď bych ubrala plyn, nebo hledala jinde, ale určitě bych neodtáhla miláčka do cizího bytu, kterej sama odemknu klíčema přebranýma před půlhodinou, a kde bude dřepět štěně s mašlí. :roll:

DeeDee.518
Kecalka 376 příspěvků 24.06.19 10:42

Já mám trochu podezření, že on správně vycítil, že se chcete posouvat do vážnějších vod a on o to úplně nestojí. Prostě s vámi chtěl asi jen tak chodit a minimálně do třicítky nic neřešit. Pokud má někdo po dvou letech (a v jeho věku - dítě už to prostě není, spousta mých známých se v tomhle věku ženila nebo stala otci) takhle reagovat, když mluvíte o něčem, o co by mě taky stát, tak se obávám, že on někde vevnitř cítí, že nejste ta pravá. Tj. on se nebrání závazkům jako takovým. On je spíš jen nechce s vámi.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama