Adaptéry na kočárek - nutnost?

175
12.4.21 12:15

Adaptéry na kočárek - nutnost?

Ahoj holky, poslouchám teď spoustu podcastu, v červenci rodím a zaujal mě tak názor jedné dle mě odbornice, že by miminko v autosedacce nemělo být třeba půl dne, je to pro něj nepohodlné, tak vzdy vozili korbu a mimčo přendali, adaptery ač je měli koupené, vůbec nevyužili.

Dělala to některá z Vas taky tak?

Díky za reakce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
90
12.4.21 12:18

Taky jsem toho názoru, že by tam mělo trávit dobu jen nezbytně nutnou, jinak na rovném. Ale používala jsem adaptéry, když mi v autě v sedačce třeba usnuli a já potřebovala na nákup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16530
12.4.21 12:20
@Mamca_1234 píše:
Ahoj holky, poslouchám teď spoustu podcastu, v červenci rodím a zaujal mě tak názor jedné dle mě odbornice, že by miminko v autosedacce nemělo být třeba půl dne, je to pro něj nepohodlné, tak vzdy vozili korbu a mimčo přendali, adaptery ač je měli koupené, vůbec nevyužili.

Dělala to některá z Vas taky tak?

Díky za reakce!

Ano, adaptéry jsem koupila a naprosto zbytečně - využila jsem je snad jednou, když mi dítě velmi tvrdě usnulo v autě a já ho potřebovala převézt domů i s kočárkem. Delší ležení-sezení v autosedačce je pro dítě nejen nepohodlné, ale hlavně to není zdravé na záda. Máš dělat pauzy na protáhnutí i když jedeš třeba 3 hodiny autem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
12.4.21 12:23

Využívala jsem na rychlé pochůzky, na výlety jsem přendavala do kočáru/nosítka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
12.4.21 12:27

Ahoj, já mám první dítě (teď 14 měsíců) a když jsem tenkrát objednala kočárek dost jsem řešila adaptéry, zda koupit nebo ne… Vajíčko jsem si půjčila od známé a ta je neměla. Pořád jsem nad tím přemýšlela až mi moje mamka řekla, co furt řeším že dnes v době kdy dvakrát kliknu a vše mám do dvou dnů doma přes internet to není nutnost mít hned. Poradila ať počkám a uvidím jestli budu mít potřebu to využívat tak můžu kdykoliv dokoupit. No měla pravdu nakonec jsem zjistila že by to pro mě byla naprostá zbytečnost :palec: tahle její řada mě nakonec „zachránila“ od koupení více věcí které jsem původně hrozně chtěla ale pak jsem zjistila že pro mě osobně by ty věci byli jen vyhození peněz :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
12.4.21 12:30

Ahoj, naše korbicka je homologovana jako “autolehačka”, takže jsme vozili prdolku v ni, taky možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20012
12.4.21 12:30

Já je využila dost. Při nákupu, k lékaři, když jsem vezla mimčo manželovi do práce… kdykoliv jsem potřebovala urazit s prckem větší vzdálenost a nechtěla jsem vajíčko tahat v ruce nebo dítě budit přendáváním do kočáru. Navíc moje děti měly v půl roce 10kg, takže každá úleva dobrá. Zvlášt v zimě jsem nechtěla tahat dítě z teplé sedačky a dávat do vymrzlýho kočáru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76157
12.4.21 12:31

No, adaptery jsem nevyuzila, jelikož paranetry pro kocar byly sakra jine, nez parametry pro kolecka pod vajicko. Ale kolecka pod vajicko jsem vyuzila - lehoucke golfky, na ktere slo bez adapteru a tedy pro cesty k doktorovi, rychly nakup nebo tam, kde jsem nechtela vajicko tahat v ruce, to bylo super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9898
12.4.21 12:32

Já jsem je třeba využila hodně, nemáme auto, takže jsem s konstrukcí a autosedačkou cestovala vlakem/busem za rodinou - kde jsme pak už sedačku potřebovali.

To si musíš sama určit, jakým způsobem funguješ, jak jezdíš na nákup atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.21 12:32

Jako cena adaptérů je tak malá, že je celkem fuk jestli je koupíte nebo ne.
Ano, párkrát jsme to využili, měli jsme pro syna velké a těžké vajíčko klippan dinofix…ale raději jsem dítě přendala do šátku než aby byl v autosedačce. záleželo kam jsme šli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10598
12.4.21 12:33

Nevyužila jsem je, ani jsem je nekupovala a obešla se naprosto bez nich. Za mě naprostá zbytečnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
12.4.21 12:35

Být dlouho ve vajíčku zdravé skutečně není. Ale mně se třeba možnost dát vajíčko na podvozek často hodí, proto že moje auto má malý kufr, korbu tam nenacpu, podvozek v pohodě. Takže když se potrebuji dopravit autem někam, kde potřebuju kočár, je to super řešení. Na procházky z domu beru vždy korbu, na delší výlety ji může do auta vzít manžel, a dokonce když mi malý spí v sedačce po příjezdu domů, vytáhnu ho do postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2125
12.4.21 12:42

Dostali jsme spolu s kocarem a nevyuzili. Dite jsem vzdy spici prendala do korbicky, ktera je pohodlnejsi a zdravejsi. Nevzbudili se. V obchode jsem strcila vajicko do kosiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
12.4.21 13:03

Na prvni jsem mela priserne pujcene plastove vajicko z trojkombinace, ktere na kocar dat neslo. Na druhe jsme koupili lepsi, ale taky vyrazne tezsi vajicko a adaptery. Nepocitam, ze budu vyuzivat extra casto, ale k doktorum, od auta domu (na sidlisti, parkujeme cim dal tim dal od domu) i na nakup to urcite vyuzijeme. Sice jsme nejezdili moc, ale u prvního mi ta moznost docela chybela. Pokazde jsme s sebou museli tahat podvozek i korbu a sanozrejme autosedacku. A kufr od kombiku plny:D Cely den bych ve vajicku mimino nenechala, ale zase asi netreba blaznit kdyz v nem jednou za mesic bude tri hodiny. A dele nevim, kam bych s nim trajdala.
nicméně ze by v nem nemeli byt dlouho kvuli zadum a snad i dychani je pravda, pozor na to, ze podovny problem je i v ruznych lehatkach a houpatkach na doma, kde casto deti byvaji i dele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22999
12.4.21 13:05

Využívala jsem na vyběhnutí z auta a obehnuti krátkých pochuzek. Netroufla jsem si naše decka budit prendavanim. Byly tam v řádech minut měsíčně, ale hodilo se to. Jsme ze vsi, takže cestování autem je nutnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat