Adenom hypofýzy, plánování mimi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
1.11.21 15:24

Adenom hypofýzy, plánování mimi

Ahoj holky 🙂. Už přes rok se snažíme, a před 2 měsíci mi byla zjištěna vysoká hladina prolaktinu. Na endokrinologii a Magnetické rezonanci zjistili adenom hypofýzy. Nasazen Dostinex a po měsíci kontrola a prolaktin na 0. Což je super ale stále přibírám na váze a to se hlídám a cvičím. K tomu ještě nezvladatelné akné. Měla některá podobný problém? A za jak dlouho se podařilo mimi? A nějaký nápad co s akné? Díky moc ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
641
1.11.21 15:43

@Kik96
Ahojky nevím co je to adenom hypofýzy, ale já mám hypofunkci štítné žlázy, už více než 10let :) Což znamená, ze se mi hormony tvoří pomaleji, ale beru eurhyrox, myslim ze je to stejné jako dostinex a o prvního syna jsme se snažili asi 3 měsíce :) těhotenství bez problému, akorát se to neobejde bez častější návštěvy na endokrinologii, teď jsem po druhé těhotná neplánovaně jsem 22tt a všechno probíhá v pořádku :) Tak budu držet palce, ať se brzy zadaří 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.11.21 15:48

@Pepinka23 adenom- malý nádorek na mozku, moc děkuji za povzbuzení 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
1.11.21 15:50

@Kik96 aha děkuji za vysvětlení, tak přeji ať je brzy vše zase v pořádku a budeš mít krásné těhotenství a krásné zdravé miminko ❤️😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
1.11.21 16:13
@Pepinka23 píše:
@Kik96
Ahojky nevím co je to adenom hypofýzy, ale já mám hypofunkci štítné žlázy, už více než 10let :) Což znamená, ze se mi hormony tvoří pomaleji, ale beru eurhyrox, myslim ze je to stejné jako dostinex a o prvního syna jsme se snažili asi 3 měsíce :) těhotenství bez problému, akorát se to neobejde bez častější návštěvy na endokrinologii, teď jsem po druhé těhotná neplánovaně jsem 22tt a všechno probíhá v pořádku :) Tak budu držet palce, ať se brzy zadaří 😊

Ne, to není to samé, ani onemocnění, ani jeho léčba :)
Jde o úplně jiné hormony a úplně jiné léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
1.11.21 16:17
@Kik96 píše:
Ahoj holky 🙂. Už přes rok se snažíme, a před 2 měsíci mi byla zjištěna vysoká hladina prolaktinu. Na endokrinologii a Magnetické rezonanci zjistili adenom hypofýzy. Nasazen Dostinex a po měsíci kontrola a prolaktin na 0. Což je super ale stále přibírám na váze a to se hlídám a cvičím. K tomu ještě nezvladatelné akné. Měla některá podobný problém? A za jak dlouho se podařilo mimi? A nějaký nápad co s akné? Díky moc ☺️

Asi ti moc neporadím, ale mám pár kamarádek, co otěhotněly i se zvýšeným prolaktinem. Což ty nemáš. A ostatní hormony máš v normě?
Na akné nejlépe pomáhá hormonální antikoncepce, to asi nechceš :mrgreen:. Zkoušela jsi Zynerit? Ten taky pomáhá dobře, ale tak po 3 měsících mi přijde, že ztrácí účinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3910
1.11.21 16:24

Mám mikroadenom hypofýzy, první dítě trvalo dva roky, druhé tři měsíce. V žádném těhotenství nikdo adenom neřešil. Na akné a přibírání netrpím (jen když žeru a necvičim :mrgreen: ), tak neporadím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.11.21 16:27

@safina Předtím jsem právě na akné brala HA a pomohla 😀. Ostatní hormony mám v normě akorát Dostinex beru i dále 🙂. Zynerit vůbec neznám, mrknu na to. Díky za radu ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.11.21 16:27

@Lily Evans a i když máš adenom tak hormony byly v normě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3910
1.11.21 16:30

@Kik96 měla jsem vysoký prolaktin, nabídli mi taky Dostinex, ale přišlo mi to zbytečný - a zjevně bylo :) doposud chodím na kontrolní MR, ale hormony mi už nikdo aspoň pět let neměřil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.11.21 16:32

@Lily Evans tak to je super, že to šlo i takhle 🙃 já měla 4× vyšší ty hodnoty, takže by to možná trvalo delší dobu než by se to samo srovnalo 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
1.11.21 16:35
@Kik96 píše:
@Lily Evans a i když máš adenom tak hormony byly v normě?

Adenom nemusí být vždy hormonálně aktivní. Prolaktinom je nejčastější typ, ale jsou i jiné, produkují pak jiné hormony hypofýzy. Někdy je taky nádor aktivní jen v určitých obdobích, půl roku máš třeba hormony zvýšené a pak zas pár měsíců v normě. Jestli máš teď prolaktin v normě, tak se zkrátka musí čekat na normální cyklus a ovulaci, což je zpravidla jen jednou za měsíc, takže to chce trpělivost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3910
1.11.21 16:52

@Kik96 já si nepamatuju ty hodnoty, ale vím že se doktorka divila že je to hodně vysoký, měla jsem i sekreci z obou prsů :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat