Adenom prsů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katerinaaff
Povídálka 37 příspěvků 03.11.18 13:15
Adenom prsu

Ahoj! Uz asi pred rokem a pul jsem si nahmatala malou bulku v levem prsu. (Hned jsem se samozrejme vydesila ze mam rakovinu a umru) Sla jsem s tim k doktorce ktera me poslala na sono, kde mi pote delali i biopsii. Vysledek byl adenom prsu (tedy nezhoubny nador, zlazovity nebo tak neco) Mela jsem jit na operaci kde by mi to vyndali pro jistotu ale vzhledem k tomu ze jsem mela hodne skoly a tak tak jsem na to uplne zapomnela a nesla jsem tam. Cetla jsem si nekde ze se to muze zmenit i na karcinom (zhoubny nador) a tak se ted docela bojim a jsem na sebe nastvana ze jsem na tu operaci nesla. Mam ted jit na kontrolni sono. Mate nekdo s timhle zkusenosti?

Reakce:
alilauter
Kecalka 307 příspěvků 03.11.18 13:20

Asi bych šla rovnou na chirurgii se objednat. Já měla adenom na zádech, neresila jsem to a když mě kožní poslala na odstranění, tak na to doktorka koukla a řekla, vyndáme to taky :P on je hodně typický, prý při odstranění pěkně zapacha -ja nic necitila, ale doktorka jen poznamenala, že to nemusí ano na histologii, podle toho smradu.

mroe
Extra třída :D 14838 příspěvků 03.11.18 13:32
@alilauter píše:
Asi bych šla rovnou na chirurgii se objednat. Já měla adenom na zádech, neresila jsem to a když mě kožní poslala na odstranění, tak na to doktorka koukla a řekla, vyndáme to taky :P on je hodně typický, prý při odstranění pěkně zapacha -ja nic necitila, ale doktorka jen poznamenala, že to nemusí ano na histologii, podle toho smradu.

To byl aterom, ne adenom.
Pro zakladatelku, adenom se nemuze zmenit na karcinom. Jdi na kontrolni UZ, na paniku je casu dost. Vyndava se kdyz roste nebo je vetsi, event. pokud neni histologie jasna.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >